MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Chcesz podyskutować z innymi użytkownikami Maklers Forum na temat rynku kapitałowego? Zachęcamy do rozmów :)

Projekt Deregulacji - zawody MPW i DI.

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #8348 przez admin
Replied by admin on topic Projekt Deregulacji - zawody MPW i DI.

Patrząc chłodno - myślę, że mimo wszystko robienie licencji DI klasyczną drogą nadal ma sens.
Za 2 lata po prostu zacznie się różnicowanie na "normalnych DI" i "tych magistrowych" i rynek będzie to cedzić. Ci "normalni" będą dalej postrzegani jako coś wartościowego, a ci "magistrowi" jako taki lepszy magister.

Przecież po CV będzie widać kto jaką drogą to robił.

Tak mi teraz przychodzi do głowy, że te 2 lata studiów będzie można robić z poprawianiem roku, czy dziekanką... :lol:


Ten zabieg po prostu najbardziej uderza firmy przygotowujące do egzaminów na DI, no i w reputację całej licencji.


Łobuz,

Nie bój się, ludzie prowadzący firmy szkoleniowe DI czy MPW. Prowadzenie szkoleń z tego zakresu świetnie utrwala wiedzę. Często będąc w wirze pracy kursów MPW/DI, nie miałem czasu na nic innego (np. pracowałem w najgorętszym okresie po 250-300h miesięcznie). Sam szkoląc innych nie miałem czasu np. zrobić CFA czy innych certyfikacji, a tym bardziej np. pracować na pełen etat lub choćby pół etatu w TFI. Wraz z malejącym zainteresowaniem licencjami MPW i DI, pojawia się coraz więcej bardzo cennego zasobu... czasu. :)

Moim zdaniem w dużo gorszej sytuacji są ludzie młodzi, którzy wbijają się dopiero na rynek pracy, gdzie licencja MPW czy DI ma być ich wyróżnikiem na rynku pracy na tle bezlicencyjnych magistrów. Ich tego typu reforma może naprawdę mocno irytować... Zalecam myślenie pozytywne i dla osób, które rozgrzebały proces robienia licencji DI - dokończenie tego, zaś dla osób, które jeszcze nie rozpoczęły przygody z DI, a ją rozważają, poważne rozważenie porzucenia tego pomysłu i zmiany kierunku na CFA. No chyba, że ktoś chce przyjść na nasz kurs DI - nie tyle dla papierka DI, a dla wiedzy (jest sporo takich osób) - wtedy serdecznie zapraszam. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #8355 przez Kijaszek
Replied by Kijaszek on topic Projekt Deregulacji - zawody MPW i DI.
Odpowiedź ZMID:
"Macieju,

rozumiemy Twoje zdanie i opinię. ZMID w okresie ustawowego procesowania deregulacji zawodów finansowych wielokrotnie wypowiadał się w tej sprawie w latach 2010-2015. Wysłaliśmy wiele opracowań i pism do wielu instytucji rządowych oraz ich przedstawicieli.

Dzięki tym działaniom licencje maklerskie i doradcze zostały jako naturalny element systemu certyfikowania w sektorze finansowym. Proces deregulacji otworzył także ścieżkę uzyskania licencji nadawanej przez Uczelnie Wyższe.

Decyzje o których piszesz są podejmowane przez KNF i niestety nie konsultowane ze ZMID nad czym ubolewamy."

Możecie mi zasugerować w jaki sposób mogę uzyskać w UEK mgr po uzyskaniu licencji DI. Zgłosić się do dziekana w tej sprawie ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.139 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.