MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Maklera Papierów Wartościowych, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/mpw/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Egzamin MPW 25.03.2018

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #8921 przez pytol
Replied by pytol on topic Egzamin MPW 25.03.2018
z tego co pamiętam to Mariusz na kursie video mówił, że dobrze jest mieć średnie z testów przed egzaminem na poziomie >80% i czasie około 2h. System trochę źle liczy procentową skuteczność, trzeba samemu podzielić ilość zdobytych punktów do ilości możliwych do zdobycia.

Ja mam pytanie do U o funduszach inwestycyjnych: zgromadzenie inwestorów działa tylko w FIZ czy w SFIO również?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #8922 przez killer
Replied by killer on topic Egzamin MPW 25.03.2018
Ja np na 10 pytań z danej ustawy na arslege znam odpowiedz na 7/8, a z tych krótkich ustaw jak o nadzorze to na 9/10 i mam wrazenie ze te pytania historyczne dotyczą bardzo często tych samych artykułów i zagadnień w ustawach. Gdyby udało mi się zdobyć ponad 90 pkt z części poza prawnej to była by szansa żeby zdać tak mi się wydaje :p

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #8923 przez Blazej
Replied by Blazej on topic Egzamin MPW 25.03.2018

z tego co pamiętam to Mariusz na kursie video mówił, że dobrze jest mieć średnie z testów przed egzaminem na poziomie >80% i czasie około 2h. System trochę źle liczy procentową skuteczność, trzeba samemu podzielić ilość zdobytych punktów do ilości możliwych do zdobycia.

Ja mam pytanie do U o funduszach inwestycyjnych: zgromadzenie inwestorów działa tylko w FIZ czy w SFIO również?


System liczy procent poprawnych i niepoprawnych odpowiedzi, a nie stosunek zdobytych punktów do liczby punktów możliwych do zdobycia. W każdym razie sam jestem ciekawy jak rozwiązywanie testów archiwalnych przekłada się na realny test, ktoś z osób, które już podchodziły mógłby się wypowiedzieć? Głównie mam na myśli czas rozwiązywania, bo mam bardzo duży zapas w domu, a sądzę, że nie będzie tak kolorowo na auli.

Co do zgromadzenia inwestorów to wydaję mi się, że to tylko FIZ, ale nie chce wprowadzać w błąd. Po prostu kojarzy mi się to z certyfikatami inwestycyjnymi.

Ja np na 10 pytań z danej ustawy na arslege znam odpowiedz na 7/8, a z tych krótkich ustaw jak o nadzorze to na 9/10 i mam wrazenie ze te pytania historyczne dotyczą bardzo często tych samych artykułów i zagadnień w ustawach. Gdyby udało mi się zdobyć ponad 90 pkt z części poza prawnej to była by szansa żeby zdać tak mi się wydaje :p


Masz rację, niektóre zagadnienia się powtarzają, szczególnie z tych krótszych ustaw i kodeksów. Też myślę, że ponad 90, a w sumie nawet koło 100 z części pozaprawnej to mus... w innym wypadku prawo może sprawić problem. Liczę, że część pozaprawna będzie na tyle przystępna, że będę miał komfort ominięcia jakichś pytań prawnych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #8925 przez MateuszKot
Replied by MateuszKot on topic Egzamin MPW 25.03.2018




Wytłumaczy mi to ktos?
Animator moze składac tylko po jednym zleceniu kupna/sprzedazy prawda?
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #8927 przez killer
Replied by killer on topic Egzamin MPW 25.03.2018





Wytłumaczy mi to ktos?
Animator moze składac tylko po jednym zleceniu kupna/sprzedazy prawda?


Tez mi się tak wydaje tj. dział V art. 8 ust.5 str 119 ?
Ale inne odpowiedzi nie pasują chyba ewidentnie bo albo za duzy wolumen albo zły wuj.
Za tę wiadomość podziękował(a): MateuszKot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #8928 przez Sebastian_1971
Replied by Sebastian_1971 on topic Egzamin MPW 25.03.2018
Zauważ że w treści zadania chodzi o kontrakty terminowe na kurs walutowy, które to instrumenty notowane w systemie notowań ciągłych. Dział V SZOG dotyczy natomiast zasad notowań w systemie animator rynku który jest szczególnym systemem notowań do którego kwalifikowane są instrumenty strukturyzowane. Zasady notowań ze wszystkimi specyficznymi ograniczeniami opisane w Dziale V odnoszą się więc tylko do instrumentów zakwalifikowanych do tego systemu notowań.
Za tę wiadomość podziękował(a): MateuszKot, killer

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #8929 przez killer
Replied by killer on topic Egzamin MPW 25.03.2018

Zauważ że w treści zadania chodzi o kontrakty terminowe na kurs walutowy, które to instrumenty notowane w systemie notowań ciągłych. Dział V SZOG dotyczy natomiast zasad notowań w systemie animator rynku który jest szczególnym systemem notowań do którego kwalifikowane są instrumenty strukturyzowane. Zasady notowań ze wszystkimi specyficznymi ograniczeniami opisane w Dziale V odnoszą się więc tylko do instrumentów zakwalifikowanych do tego systemu notowań.


Gdyby był wariant odpowiedzi "zadna z powyższych" to taki bym zaznaczył bo bylem pewny ze tu o animatora chodzi :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu - 6 lata 1 miesiąc temu #8931 przez Blazej
Replied by Blazej on topic Egzamin MPW 25.03.2018
Na szczęście błędne odpowiedzi w zadaniach tego typu są często dosyć oczywiste (zbyt wysoki wolumen, złe łączenie warunków, zbyt niski WUJ, kupowanie od samego siebie przez animatora). ;) Mimo to można się na tym złapać z rozpędu.

Swoją drogą dzisiaj przyszło do mnie zaproszenie na egzamin z pieczątką datowaną na 16.03, ktoś wcześniej o to pytał.

Jak ostatnia prosta przygotowań? Też czujecie takie przesycenie materiałem?
Ostatnia6 lata 1 miesiąc temu edycja: Blazej od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #8932 przez HubertusK
Replied by HubertusK on topic Egzamin MPW 25.03.2018

Na szczęście błędne odpowiedzi w zadaniach tego typu są często dosyć oczywiste (zbyt wysoki wolumen, złe łączenie warunków, zbyt niski WUJ, kupowanie od samego siebie przez animatora). ;) Mimo to można się na tym złapać z rozpędu.

Swoją drogą dzisiaj przyszło do mnie zaproszenie na egzamin z pieczątką datowaną na 16.03, ktoś wcześniej o to pytał.

Jak ostatnia prosta przygotowań? Też czujecie takie przesycenie materiałem?


Też dzisiaj otrzymałem listem poleconym zaproszenie na egzamin.

Co do przygotowań to ja już nie wiem co mam czytać na te kilka dni przed. Najgorsze jest to, że czuję, że prawdopodobnie wynik będę miał w okolicy progu i te pare dni mogą posłużyć żeby jeszcze docisnąć.

Jakieś pomysły co najlepiej dopracować na kilk dni przed?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #8933 przez killer
Replied by killer on topic Egzamin MPW 25.03.2018

Na szczęście błędne odpowiedzi w zadaniach tego typu są często dosyć oczywiste (zbyt wysoki wolumen, złe łączenie warunków, zbyt niski WUJ, kupowanie od samego siebie przez animatora). ;) Mimo to można się na tym złapać z rozpędu.

Swoją drogą dzisiaj przyszło do mnie zaproszenie na egzamin z pieczątką datowaną na 16.03, ktoś wcześniej o to pytał.

Jak ostatnia prosta przygotowań? Też czujecie takie przesycenie materiałem?


Też dzisiaj otrzymałem listem poleconym zaproszenie na egzamin.

Co do przygotowań to ja już nie wiem co mam czytać na te kilka dni przed. Najgorsze jest to, że czuję, że prawdopodobnie wynik będę miał w okolicy progu i te pare dni mogą posłużyć żeby jeszcze docisnąć.

Jakieś pomysły co najlepiej dopracować na kilk dni przed?



W moim przypadku to wszystko by się przydało dopracować :) robie zadania prawne na arslege, kazda ustawe po kolei po kilkadziesiat pytan i robie zadania jak jeszcze mam czas.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.354 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.