MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Maklera Papierów Wartościowych, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/mpw/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Egzamin MPW 25.03.2018

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #8934 przez Blazej
Replied by Blazej on topic Egzamin MPW 25.03.2018

Jakieś pomysły co najlepiej dopracować na kilk dni przed?


Dla każdego pewnie będzie to co innego - zależy w czym się czujesz słabszy. Co do pomysłów co warto powtórzyć to z części pozaprawnej będą to strategie opcyjne, cechy duration/convexity, strategie inwestycyjne i pierwszy załącznik do SZOGa. Z prawem już gorzej, bo jest bardzo obszerne, najlepiej przekartkować najważniejsze ustawy. Warto dobrze znać moim zdaniem Art. 69. z Ustawy o obrocie oraz Art. 28. z Ustawy o rachunkowości, bo padało kilka pytań z tego ostatnio. Resztę już sam musisz przeanalizować, patrząc np. na czym traciłeś punkty w testach archiwalnych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #8935 przez killer
Replied by killer on topic Egzamin MPW 25.03.2018




Dlaczego odpowiedź C jest zła skoro w art 10. ust.1 pkt 9 jest napisane "cel wystawienia świadectwa"
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu - 6 lata 1 miesiąc temu #8936 przez Blazej
Replied by Blazej on topic Egzamin MPW 25.03.2018
Art. 10. ust. 3. Dokument świadectwa sporządzony lub wystawiony z naruszeniem ust.1 pkt 1-3, 6, 8, 10, 12 lub ust. 2 jest nieważny.

Cel wystawienia świadectwa to punkt 9. czyli się w tym nie zawiera.

Robisz też całe testy czy tylko tematycznie już?
Ostatnia6 lata 1 miesiąc temu edycja: Blazej od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #8937 przez killer
Replied by killer on topic Egzamin MPW 25.03.2018

Art. 10. ust. 3. Dokument świadectwa sporządzony lub wystawiony z naruszeniem ust.1 pkt 1-3, 6, 8, 10, 12 lub ust. 2 jest nieważny.

Cel wystawienia świadectwa to punkt 9. czyli się w tym nie zawiera.

Robisz też całe testy czy tylko tematycznie już?



Nie zauważyłem tego przepisu :D Nie robię już całych testów bo nie mam tyle czasu. Robię tylko tematyczne testy na arslege i zadania poza prawne. Ogólnie to zrobiłem tylko 2 całe testy ( ten sprzed roku i ten jesienny, pierwszy nie zdalem a drugi zdałem ale odpowiadałem na wszystkie pytania a to chyba nie najlepszy pomysł.) w piątek jeszcze bede powtarzał techniki notowań bo z tego jest duzo pytań i część poza prawną przeczytam ( jajuge i browna ) bo zeby w ogole był cien szansy na zdanie to te czesc poza prawna trzeba zdac chyba na minimum 90pkt.
żle zaplanowałem naukę trochę, przydał by mi się jeszcze tydzień to wtedy miałbym większą szansę, ale zbiorę przynajmniej jakieś doświadczenie :p

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #8938 przez kasiulla
Replied by kasiulla on topic Egzamin MPW 25.03.2018
Odnośnie mojego zapytania do KNF o którym już tu wspominałam to właśnie dostałam odpowiedź.
''uprzejmie informujemy, że Komisja Egzaminacyjna tworząc pytania egzaminacyjne stara się wybrać optymalne i racjonalne rozwiązania pozwalające sprawdzić wiedzę kandydatów na maklerów papierów wartościowych. Pytania są teoretyczne i nie dotyczą wprost bieżącej sytuacji na giełdzie. Komisja, tak jak Pani sugeruje, może zarówno skorzystać z tymczasowych kroków notowań, jak i skorzystać z "tabelki z krokami notowań". Jeśli Komisja wybierze "tabelkę", to z pewnością zostanie ona dołączona do zestawu egzaminacyjnego, tak aby kandydaci mogli z niej skorzystać podczas egzaminu.''
Za tę wiadomość podziękował(a): pytol, HubertusK

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #8939 przez MateuszKot
Replied by MateuszKot on topic Egzamin MPW 25.03.2018
hmmm tabelka z krokami notowań miałaby sens...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #8940 przez HubertusK
Replied by HubertusK on topic Egzamin MPW 25.03.2018

Odnośnie mojego zapytania do KNF o którym już tu wspominałam to właśnie dostałam odpowiedź.
''uprzejmie informujemy, że Komisja Egzaminacyjna tworząc pytania egzaminacyjne stara się wybrać optymalne i racjonalne rozwiązania pozwalające sprawdzić wiedzę kandydatów na maklerów papierów wartościowych. Pytania są teoretyczne i nie dotyczą wprost bieżącej sytuacji na giełdzie. Komisja, tak jak Pani sugeruje, może zarówno skorzystać z tymczasowych kroków notowań, jak i skorzystać z "tabelki z krokami notowań". Jeśli Komisja wybierze "tabelkę", to z pewnością zostanie ona dołączona do zestawu egzaminacyjnego, tak aby kandydaci mogli z niej skorzystać podczas egzaminu.''


I to brzmi racjonalnie. Tyle dobrze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #8941 przez killer
Replied by killer on topic Egzamin MPW 25.03.2018
Na egzaminie dostaniemy kalkulatory, tablice, cos do pisania, i kartki do obliczeń :) ? Można mieć ze sobą coś do picia ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #8942 przez MateuszKot
Replied by MateuszKot on topic Egzamin MPW 25.03.2018
tak
Za tę wiadomość podziękował(a): killer

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #8943 przez pytol
Replied by pytol on topic Egzamin MPW 25.03.2018
zwracajcie uwagę czy w pytaniu pytają o stosunek d/e czy e/d.
Na ostatnim egzaminie mnie na tym złapali.
Za tę wiadomość podziękował(a): MateuszKot, killer

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.238 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.