MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Maklera Papierów Wartościowych, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/mpw/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Egzamin MPW 25.03.2018

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #8831 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW 25.03.2018

Mam pytanie, czy zadania z technik notowań i obrotu giełdowego na Arslege są dostosowane do najnowszego SZOGU i regulaminu ? Czy mozna je rozwiązywać mimo tych zmian jakie zaszły od marca ? ( WUJ, kroki notowań, zlecenie WNF, WNZ )


Hej Piotrek,

Odpowiadając na Twoje pytanie o aktualizację zadań w systemie testów online www.maklers.arslege.pl:

1. Kroki notowań:
- Rozporządzenie UE wprowadza całą tabelkę odnośnie kroków notowań w zależności od płynności, która zawiera ok. 10 kolumn oraz kilkanaście wierszy (co łącznie daje ok. 300 kombinacji) z krokami notowań i jest podstawową regulacją obowiązującą na rynku, do której Regulamin Giełdy czy SZOG powinien być dostosowany
- GPW wprowadziła w SZOG swoją własną tabelkę TYMCZASOWYCH KROKÓW NOTOWAŃ i obstawiamy, iż ta właśnie tabelka może być testowana na egzaminie maklerskim - ale czy tak w rzeczywistości będzie? Nie mam pojęcia
- GPW w realiach stosuje 6 tabel kroków notowań w zależności od płynności instrumentów, do których przypisane są poszczególne akcje w zależności od płynności - i teoretycznie znajomość tej tabelki również KNF może testować na egzaminie.
- w związku z powyższymi zmiennymi - zdecydowaliśmy się nie aktualizować obecnie zadań z technik notowań pod kątem testowania znajomości kroków notowań - gdyż moglibyśmy sromotnie się pomylić w porównaniu z tym co w rzeczywistości będzie testowała Komisja na egzaminie
- aktualizacja zadań z technik notowań w systemie pod kątem kroków notowań w systemie nastąpi dopiero po egzaminie w marcu 2018r.

2. Zlecenia WUJ:
- jedyne nowe elementy, o których trzeba pamiętać, to dodatkowe ograniczenia w składaniu zleceń:
-- dla wszystkich instrumentów notowanych w PLN za wyjątkiem instrumentów dłużnych - min. 50.000zł
-- dla instrumentów dłużnych notowanych w PLN - min. 2.000zł
-- dla instrumentów finansowych notowanych w EUR - min. 10.000EUR.
- podobnie jak we wcześniejszym przypadku - aktualizacja systemu testów nastąpi dopiero po egzaminie w marcu 2018, jak już będziemy znali sposób testowania przez Komisję nowych zadań z WUJkami.

3. Zlecenia WNZ/WNF:
- aktualizacja systemu testów online miała miejsce już ok. rok temu
Za tę wiadomość podziękował(a): killer

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu - 6 lata 1 miesiąc temu #8833 przez kasiulla
Replied by kasiulla on topic Egzamin MPW 25.03.2018
Jest jakiś specjalny (egzaminy mpw) e-mail knf gdzie można się zwrócić z zapytaniem o te kroki notowań? Na ten główny wysłałam maila w piątek więc być może jeszcze dostane odpowiedź. Nie uważam, żeby miało być to tajemnicą jaka forma będzie obowiązywać na egzaminie. Dla mnie byłby to spory komfort gdybym wiedziała co mnie czeka zwłaszcza, że egzamin nie odbywa się zbyt często.
Ostatnia6 lata 1 miesiąc temu edycja: kasiulla od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #8834 przez Blazej
Replied by Blazej on topic Egzamin MPW 25.03.2018
Do wszystkich egzaminów jest ten sam e-mail z tego co wiem. Jeśli wysłałaś w piątek to prawdopodobnie jutro odpowiedzą. Swoją drogą czy wiadomo gdzie dokładnie będzie organizowany egzamin? Kiedy najczęściej pojawia się taka informacja? Pytam pod kątem wynajmu noclegu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #8835 przez MateuszKot
Replied by MateuszKot on topic Egzamin MPW 25.03.2018

Wie ktoś może czy 25.03 bedzie obowiązywało rozporzadzenie ministra finansow w sprawie warunkow techicznych i oragnizacyjnych? na arslege jest to jako akt archiwalny. czy moze mifid wprowadzil jakas "aktualizacje"?


wie ktos?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #8837 przez killer
Replied by killer on topic Egzamin MPW 25.03.2018

Wie ktoś może czy 25.03 bedzie obowiązywało rozporzadzenie ministra finansow w sprawie warunkow techicznych i oragnizacyjnych? na arslege jest to jako akt archiwalny. czy moze mifid wprowadzil jakas "aktualizacje"?


wie ktos?


To jest do ustawy o obrocie ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #8839 przez Blazej
Replied by Blazej on topic Egzamin MPW 25.03.2018

To jest do ustawy o obrocie ?


Tak - 16 stron. Ostatnio 2-3 pytania z tego padały. W kwietniu 2017 r. nowe rozporządzenie weszło w życie, może dlatego w arslege pokazuje je jako akt archiwalny, bo większość pytań dotyczy starszych wersji? Wydaję mi się, że za miesiąc też będzie obowiązywać, ale niech ktoś bardziej zorientowany w temacie to potwierdzi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #8840 przez Bernard Madoff
Replied by Bernard Madoff on topic Egzamin MPW 25.03.2018
Mateusz, na stronie KNF masz szczegółowy wykaz aktów prawnych obowiązujących na egzamin.
Za tę wiadomość podziękował(a): kasiulla

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #8841 przez Bernard Madoff
Replied by Bernard Madoff on topic Egzamin MPW 25.03.2018
Egzaminy co do zasady. organizowane są w Hotelu Sangate, niedaleko lotniska. Nocleg możesz ogarnąć w tym samym hotelu, ja podchodząc do MPW płaciłem jakieś 130 PLN w tym miejscu


Do wszystkich egzaminów jest ten sam e-mail z tego co wiem. Jeśli wysłałaś w piątek to prawdopodobnie jutro odpowiedzą. Swoją drogą czy wiadomo gdzie dokładnie będzie organizowany egzamin? Kiedy najczęściej pojawia się taka informacja? Pytam pod kątem wynajmu noclegu.

Za tę wiadomość podziękował(a): Blazej

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #8842 przez killer
Replied by killer on topic Egzamin MPW 25.03.2018

To jest do ustawy o obrocie ?


Tak - 16 stron. Ostatnio 2-3 pytania z tego padały. W kwietniu 2017 r. nowe rozporządzenie weszło w życie, może dlatego w arslege pokazuje je jako akt archiwalny, bo większość pytań dotyczy starszych wersji? Wydaję mi się, że za miesiąc też będzie obowiązywać, ale niech ktoś bardziej zorientowany w temacie to potwierdzi.


To ja przerabiałem tylko ustawę i 3 rozporządzenia i w nich było też to o które Ci chyba chodzi :) bo sobie przypomniałem ze były tam faktycznie na arlsege adnotacje ze to akt archiwalny, ale nie wiem o co ztym chodzi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #8843 przez wyzej
Replied by wyzej on topic Egzamin MPW 25.03.2018
Admin, skoro nie będzie aktualizowane zlecenia na maklers.arslege.pl, to możesz wysłać na priv przykłady albo wyjaśnienia nowego systemu zleceń.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.198 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.