MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Maklera Papierów Wartościowych, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/mpw/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Egzamin MPW 25.03.2018

Więcej
6 lata 2 miesiąc temu #8821 przez Blazej
Replied by Blazej on topic Egzamin MPW 25.03.2018


Tak to wygląda moim zdaniem, oczywiście następnie sprawdzasz czy wszystkie zlecenia z limitem wyższym po stronie kupna i niższym po stronie sprzedaży się zrealizują (w tym konkretnym przypadku zlecenie kupna 800 sztuk - obrót 1900, więc jest okej). Także TWO wynosi 1900, a TKO 53,17.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 2 miesiąc temu #8822 przez wyzej
Replied by wyzej on topic Egzamin MPW 25.03.2018
u mnie to tak wygląda

i tym sposobem jak nic wychodzi tko 53,18 two 1900.


blazej czyli mam rozumieć, ze zlecenie, które się nie zrealizuję do końca to wyznacza kurs?
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 2 miesiąc temu #8823 przez Blazej
Replied by Blazej on topic Egzamin MPW 25.03.2018
Trochę komplikujesz sprawę według mnie. Maksymalny wolumen wyszedł w Twoich zapiskach taki sam przy limicie ceny 53,17 i to jest najważniejsze. Na początku właśnie najwyższy wolumen jest najistotniejszy (z punktu widzenia giełdy jest to bardziej intratne). Dopiero następnie bierzemy pod uwagę nadwyżkę oraz bliskość do kursu odniesienia. Jeśli mój tok rozumowania jest w którymś momencie zły to proszę o poprawienie.

Teraz zauważyłem, że źle przepisałem kupno - powinno być 1650 przy 53,20 i 800 przy 53,17, jednak nie zmienia to faktu, że największy obrót jest w tym samym miejscu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 2 miesiąc temu #8824 przez wyzej
Replied by wyzej on topic Egzamin MPW 25.03.2018
dzięki za odpowiedź, ale nie ukrywam się troszkę pogubiłem. mam prośbę poniżej zamieściłem zadanie z poprzedniego egzaminu. Wynik wychodzi 12.36, natomiast 12, 35 jest bliżej kursu odniesienia a warunki chyba są spełnione po obu stronach taki same


Możesz mi na tym przykładzie wytłumaczyć dlaczego wzieli 12,36 rozwiązanie przez maklers.pl
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 2 miesiąc temu #8825 przez Blazej
Replied by Blazej on topic Egzamin MPW 25.03.2018
12,35 jest bliższy do kursu odniesienia, jednak nie spełnia tzw. super warunku - 1500 obrotu nie jest wystarczające na zrealizowanie zleceń z wyższym limitem ceny po stronie kupna - o wolumenie równym 1600 (100 + 1500 czyli zlecenia nr 1. i 2.). W związku z tym trzeba przesunąć się w tym wypadku wyżej i jak widać wtedy (przy kursie 12,36) po stronie kupna zleceniem z wyższym limitem ceny jest tylko zlecenie nr 1 o wolumenie 100, a po stronie sprzedaży z niższym limitem ceny zlecenie nr 5., które też jest zrealizowane, bo jest równe obrotowi (1500).

Trochę zagmatwane, w każdym razie - jak określisz wszystko wg wspomnianych zasad (obrót, nadwyżka i bliskość do kursu odniesienia) to obrót porównujesz ze zleceniami kupna z wyższym limitem ceny i zleceniami sprzedaży z niższym limitem ceny. Wszystkie z tych zleceń muszą być zrealizowane tj. obrót musi być wyższy lub równy ich wolumenowi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 2 miesiąc temu #8826 przez wyzej
Replied by wyzej on topic Egzamin MPW 25.03.2018
ok dzięki za odpowiedź.

Tak to zrozumiałem max wolumen wynosi 1500 ale jest dla dwóch wartości, więc nie ustala kursu; dalej idąc nadwyżka jest taka sama dla tych wartości więc też nie ustali kursu; natomiast 12,35 jest bliżej kursy tu dalej nie wiem? ; i dalej idąc napisałeś, że "to obrót porównujesz ze zleceniami kupna z wyższym limitem ceny i zleceniami sprzedaży z niższym limitem ceny" czyli z wyższy kurs ma wolumen 100 więc te 100 dodaje do 1500 i wtedy wychodzi 1600 i realizuje zlecenie ze zleceniem kupna 1600, natomiast przy kursie 12,35 nie ma poniżej wolumenu tak więc zlecenie się nie zrealizuje w całości. dlatego wybieramy 12,36? o to chodzi? chyba coś namieszałem

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 2 miesiąc temu #8827 przez Blazej
Replied by Blazej on topic Egzamin MPW 25.03.2018
Obrót taki sam, nadwyżka taka sama, następnie 12,35 bliżej kursu odniesienia i w tej chwili porównujesz 1500 (obrót) < 1500(2) + 100(1), więc nie schodzi całość, dlatego przesuwamy się do 12,36, gdzie 1500 (obrót) > 100 (1) oraz 1500 (obrót) = 1500 (5)
i tutaj warunek jest spełniony. Chyba już zrozumiałeś, ale dla pewności chyba trochę dokładniej to ująłem niż wcześniej. W razie czego pytaj dalej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 2 miesiąc temu #8828 przez wyzej
Replied by wyzej on topic Egzamin MPW 25.03.2018
dzięki wielkie, wydaje mi się, że zrozumiałem na pewno dowiem się o tym przy następnym podobnym zadaniu :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 2 miesiąc temu #8829 przez MateuszKot
Replied by MateuszKot on topic Egzamin MPW 25.03.2018
Wie ktoś może czy 25.03 bedzie obowiązywało rozporzadzenie ministra finansow w sprawie warunkow techicznych i oragnizacyjnych? na arslege jest to jako akt archiwalny. czy moze mifid wprowadzil jakas "aktualizacje"?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 2 miesiąc temu #8830 przez killer
Replied by killer on topic Egzamin MPW 25.03.2018
Mam pytanie, czy zadania z technik notowań i obrotu giełdowego na Arslege są dostosowane do najnowszego SZOGU i regulaminu ? Czy mozna je rozwiązywać mimo tych zmian jakie zaszły od marca ? ( WUJ, kroki notowań, zlecenie WNF, WNZ )

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.320 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.