MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Maklera Papierów Wartościowych, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/mpw/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Egzamin MPW 25.03.2018

Więcej
6 lata 3 tygodni temu #8945 przez killer
Replied by killer on topic Egzamin MPW 25.03.2018

zwracajcie uwagę czy w pytaniu pytają o stosunek d/e czy e/d.
Na ostatnim egzaminie mnie na tym złapali.


Dużo Ci brakowało za poprzednim podejsciem ? :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 3 tygodni temu #8946 przez pytol
Replied by pytol on topic Egzamin MPW 25.03.2018
158 punktów.
Najgorszy z możliwych wyników...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 3 tygodni temu #8947 przez killer
Replied by killer on topic Egzamin MPW 25.03.2018

158 punktów.
Najgorszy z możliwych wyników...


Fatalnie.....

Mam pytanie dotyczące obligacji. Jak jest YTM takie samo i Duration takie samo, a kupon jest większy w obligacji A to wtedy wypukłość też jest większa w obligacji A ?
I czy jak w zadaniu jest napisane " okres trwania obligacji" to jest to duration ? Bo w zadaniach spotykałem się z pojęciami " okres trwania" oraz "czas trwania" obligacji

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 3 tygodni temu #8948 przez Sebastian_1971
Replied by Sebastian_1971 on topic Egzamin MPW 25.03.2018
Tak. Właściwości convexity opisane w Jajudze na str. 137. Co do duration to te określenia stosowane są zamiennie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 3 tygodni temu #8949 przez Blazej
Replied by Blazej on topic Egzamin MPW 25.03.2018

zwracajcie uwagę czy w pytaniu pytają o stosunek d/e czy e/d.
Na ostatnim egzaminie mnie na tym złapali.


A jak z czasem na egzaminie? Miałeś z tym problem czy był jakiś zapas jednak? Bo wiadomo, że w domu na spokojnie zupełnie inaczej to wygląda.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 3 tygodni temu - 6 lata 3 tygodni temu #8950 przez pytol
Replied by pytol on topic Egzamin MPW 25.03.2018
właśnie lipa, musiałem przyspieszyć w ostatniej godzinie, bo miałem tyły. Teraz mam zamiar robić co godzinę check point :). Weź pod uwagę, że na egzaminie czas rusza, a Ty dopiero otwierasz kopertę, kodujesz się na karcie, opisujesz tablice i dopiero rozwiązujesz. W domu też nie tracisz czasu na przenoszenie pytań na kartę odpowiedzi, niby pierdoła, ale pewnie parę sekund zabiera.
Na samej końcówce (ostatnie 10 pytań) miałem największą procentową stratę punktów. Pewnie przez zmęczenie, może przez stres, że brakuje czasu, więc polecam w końcówce czytać pytania podwójnie.

Przypomniało mi się, że jeszcze chcieli złapać na wskaźniku dywidendy/wskaźniku inwestycji.
Najgorsze jest to, że pytania, a właściwie odpowiedzi są tak ułożone, że jak pomylisz np. licznik z mianownikiem we wzorze to i tak znajdziesz taką odpowiedź w proponowanych, cytują książkę, ale zamieniają jeden wyraz, wydaje Ci się, że to jest poprawne, bo przecież o tym czytałeś, a tu zonk :).
Ostatnia6 lata 3 tygodni temu edycja: pytol od.
Za tę wiadomość podziękował(a): Blazej, Tomasz94a

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 3 tygodni temu #8951 przez killer
Replied by killer on topic Egzamin MPW 25.03.2018

właśnie lipa, musiałem przyspieszyć w ostatniej godzinie, bo miałem tyły. Teraz mam zamiar robić co godzinę check point :).
Na samej końcówce (ostatnie 10 pytań) miałem największą procentową stratę punktów. Pewnie przez zmęczenie, może przez stres, że brakuje czasu, więc polecam w końcówce czytać pytania podwójnie.

Przypomniało mi się, że jeszcze chcieli złapać na wskaźniku dywidendy/wskaźniku inwestycji.
Najgorsze jest to, że pytania, a właściwie odpowiedzi są tak ułożone, że jak pomylisz np. licznik z mianownikiem we wzorze to i tak znajdziesz taką odpowiedź w proponowanych, cytują książkę, ale zamieniają jeden wyraz, wydaje Ci się, że to jest poprawne, bo przecież o tym czytałeś, a tu zonk :).


Check point tzn ? Można wstawać albo isc do toalety podczas egzaminu ?
Mi najwiecej czasu zajmują zadania z techniki notowań bo potrafie je tylko robic rysując te tabele a to duzo czasu strasznie zajmuje. A strzelałeś odpowiadając na jakieś pytania ? :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 3 tygodni temu - 6 lata 3 tygodni temu #8952 przez pytol
Replied by pytol on topic Egzamin MPW 25.03.2018
check point, czyli po godzinie mam mieć rozwiązane 45 pytań, po dwóch godzinach 90.
Chyba możesz wstać i iść do toalety, ale nie widziałem takiego zjawiska, każdemu szkoda na to czasu. Pewnie będzie się to musiało obyć w jakieś specjalnej procedurze, która potrwa kilka minut, więc lepiej odpuścić to jedno pytanie do którego wzór chcesz sprawdzić :p.
Ustalanie kursów musisz robić na arkuszu, masz nawet miejsce pomiędzy ceną, a wolumenem do wpisania skumulowanych wartości. Nie przepisuj tego.
Strzelałem tylko wtedy gdy miałem 50/50 i jak sobie policzyłem wyszedłem chyba na tym na zero.
Ostatnia6 lata 3 tygodni temu edycja: pytol od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 3 tygodni temu - 6 lata 3 tygodni temu #8953 przez Blazej
Replied by Blazej on topic Egzamin MPW 25.03.2018
Mi właśnie wyjątkowo szybko te testy szły w domu. Nawet starałem się odwzorować mocniej warunki egzaminu i właśnie raz używałem karty odpowiedzi to faktycznie trochę wydłuża cały proces. Myślę, że jak się czegoś nie wie to też nie ma sensu się zbyt długo zastanawiać tylko ewentualnie zostawić na koniec.

Co do strzelania to też kwestia ile ma się odpowiedzi zaznaczonych, bo jak już jest ponad 100 to myślę, że szkoda ryzykować.

Nie wiem jak Wy, ale jutro już robię dzień przerwy przed egzaminem z nauką, szkoda sobie mieszać wszystko, a taki odpoczynek dla umysłu może być zbawienny. :P
Ostatnia6 lata 3 tygodni temu edycja: Blazej od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 3 tygodni temu #8954 przez killer
Replied by killer on topic Egzamin MPW 25.03.2018

Mi właśnie wyjątkowo szybko te testy szły w domu. Nawet starałem się odwzorować mocniej warunki egzaminu i właśnie raz używałem karty odpowiedzi to faktycznie trochę wydłuża cały proces. Myślę, że jak się czegoś nie wie to też nie ma sensu się zbyt długo zastanawiać tylko ewentualnie zostawić na koniec.

Co do strzelania to też kwestia ile ma się odpowiedzi zaznaczonych, bo jak już jest ponad 100 to myślę, że szkoda ryzykować.

Nie wiem jak Wy, ale jutro już robię dzień przerwy przed egzaminem z nauką, szkoda sobie mieszać wszystko, a taki odpoczynek dla umysłu może być zbawienny. :P


Biore ze sobą jajuge do pociągu to poczytam tego trochę :p a jest w tym hotelu, w którym jest egzamin bar ? :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.186 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.