MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Maklera Papierów Wartościowych, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/mpw/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Egzamin MPW 22.10.2017

Więcej
6 lata 5 miesiąc temu #8659 przez MKSZ73
Replied by MKSZ73 on topic Egzamin MPW 22.10.2017

Szansa na anulowanie dwóch pytań!
Prawdopodobnie w spisie aktów prawnych na stronie KNF (obowiązujących na 30 dni egzaminem) nie było "Rozporządzenia" o które pytali w zad. 51 oraz 63 (dla Zestawu 1).
Jeśli faktycznie go nie było to znaczy, że teoretycznie można byłoby prosić KNF o anulowanie tych dwóch pytań co dawałoby dodatkowe +4 pkt.

Czy ma ktoś archiwalnego print screena aktów prawnych ze strony KNF. Albo ma pomysł jak się do tego dokopać innym sposobem?

Pełna nazwa tego rozporządzenia:
"Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów w sprawie szczegółowych warunków techniczych i organizacycjnych dla firm inwestycyjncych o których mowa w art.70 ust 2 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, i banków powierniczych"


Napisałem na priv.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 5 miesiąc temu #8660 przez MKSZ73
Replied by MKSZ73 on topic Egzamin MPW 22.10.2017
Jeśli chodzi o odwołania to moim zdaniem 1 zadanie kwalifikuje się do anulowania z uwagi na to, że są dwie poprawne odpowiedzi. Jest to zadanie 40 z wersji 1.. IMHO poprawnymi odpowiedziami są zarówno C, jak i D. Wg. klucza KNF, Maklers, ZMiD jedyną poprawną odpowiedzią jest C, co wg.mnie jest błędnym rozumowaniem.

Dowody:
- w egzaminie z 23.10.2016 zadanie 2. wersja 1. jest analogiczne zadanie i tutaj poprawną odpowiedzią jest B ("zmiana oznaczenia ważności zlecenia z WNZ na D". Oczywiście w tym zadaniu nie ma drugiej opcji tak jak w tegorocznym egzaminie, ale dowodzi to, że mojej racji;
- w egzaminie z 20.03.2016 zadanie 45. wersja 1. jest analogiczne zadanie (mające co prawda inna strukturę i inna fazę, ale IMHO nie stanowi to żadnej różnicy). Odpowiedzią poprawną jest odpowiedź A, która zawiera "zmiana oznaczenia ważności zlecenia z WNZ na D"

Poniżej wklejam odpowiednie linki:

- 23.10.2016 egzamin
www.knf.gov.pl/knf/pl/komponenty/img/tes...23_10_2016_49050.pdf

- 20.03.2016 egzamin
www.knf.gov.pl/knf/pl/komponenty/img/tes...20_03_2016_46991.pdf


Jeśli mój tok rozumowania jest błędny proszę mądrzejsze osoby, a szczególnie Mariusza o poprawienie mnie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 5 miesiąc temu #8661 przez Malwina
Replied by Malwina on topic Egzamin MPW 22.10.2017
Może nie jestem mądrzejszą osobą, ale tutaj akurat niestety nic nie wskórasz, ponieważ w SZOGu zostały dodane w czerwcu dodatkowe warunki. Chyba nawet wcześniej ktoś poruszył ten temat na forum, pytając o te zadanie.

Sprawdź stronę 42 SZOG, stan prawny na dzień 30 czerwca 2017.

"W przypadku modyfikacji zlecenia maklerskiego polegającej na:
a) zwiększeniu wielkości ujawnianej zlecenia,
b) zwiększeniu wolumenu zlecenia bez warunku wielkości ujawnianej,
c) zmianie limitu ceny,
d) zmianie zlecenia bez limitu ceny na zlecenie z limitem ceny lub odwrotnie,
e) zmianie lub określeniu limitu aktywacji zlecenia,
f) dodaniu lub zmianie dodatkowego limitu ceny w zleceniu PEG w przypadkach
określonych w § 19 ust. 8 lub 9,
g) zmianie parametrów zlecenia z warunkiem WUJ, w przypadku częściowej realizacji
wielkości ujawnianej tego zlecenia, z jednoczesną zmianą wielkości ujawnianej na
większą od niezrealizowanej części wielkości ujawnianej tego zlecenia,
h) usunięciu warunku wielkości ujawnianej zlecenia
i) zmianie oznaczenia ważności zlecenia z oznaczenia „Ważne na fixing” (WNF) lub
z oznaczenia „Ważne na zamknięcie” (WNZ), na inne oznaczenie ważności
- zlecenie maklerskie traci priorytet czasu przyjęcia, a modyfikacja traktowana jest
jako złożenie nowego zlecenia."
Za tę wiadomość podziękował(a): MKSZ73

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 5 miesiąc temu #8662 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW 22.10.2017

Może nie jestem mądrzejszą osobą, ale tutaj akurat niestety nic nie wskórasz, ponieważ w SZOGu zostały dodane w czerwcu dodatkowe warunki. Chyba nawet wcześniej ktoś poruszył ten temat na forum, pytając o te zadanie.

Sprawdź stronę 42 SZOG, stan prawny na dzień 30 czerwca 2017.

"W przypadku modyfikacji zlecenia maklerskiego polegającej na:
a) zwiększeniu wielkości ujawnianej zlecenia,
b) zwiększeniu wolumenu zlecenia bez warunku wielkości ujawnianej,
c) zmianie limitu ceny,
d) zmianie zlecenia bez limitu ceny na zlecenie z limitem ceny lub odwrotnie,
e) zmianie lub określeniu limitu aktywacji zlecenia,
f) dodaniu lub zmianie dodatkowego limitu ceny w zleceniu PEG w przypadkach
określonych w § 19 ust. 8 lub 9,
g) zmianie parametrów zlecenia z warunkiem WUJ, w przypadku częściowej realizacji
wielkości ujawnianej tego zlecenia, z jednoczesną zmianą wielkości ujawnianej na
większą od niezrealizowanej części wielkości ujawnianej tego zlecenia,
h) usunięciu warunku wielkości ujawnianej zlecenia
i) zmianie oznaczenia ważności zlecenia z oznaczenia „Ważne na fixing” (WNF) lub
z oznaczenia „Ważne na zamknięcie” (WNZ), na inne oznaczenie ważności
- zlecenie maklerskie traci priorytet czasu przyjęcia, a modyfikacja traktowana jest
jako złożenie nowego zlecenia."


Malwina oczywiście ma 100% rację. Temat ten był już poruszany na Maklers Forum. Zadania na www.maklers.arslege.pl oraz w rozwiązaniach zadań zostały o tą zmianę już dawno zaktualizowane.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 5 miesiąc temu - 6 lata 5 miesiąc temu #8663 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW 22.10.2017
Mała statystyka naszych podopiecznych :)

Wśród 28 laureatów egzaminu maklerskiego z października 2017r. minimum 9 osób (32,1% Laureatów), korzystało w różnym stopniu z komercyjnych pomocy firmy Maklers.pl (kurs maklerski Maklers.pl, kurs maklerski wideo, superpakiet MPW, testy online www.maklers.arslege.pl).

7 Laureatów (25,0%) uczęszczało na nasze kursy maklerskie stacjonarne, lub korzystało z kursu maklerskiego online/wideo:
  • miejsca na egzaminie: 4, 5, 8 i inne.
Kolejnych 2 Laureatów (7,1%) zakupiło nasz superpakiet MPW lub dostęp do testów online Maklers.Arslege.pl.
  • miejsca na egzaminie: 3 i inne.

Z uwagi na brak publikacji przez KNF Laureatów z imienia i nazwiska, prosimy o chwalenie się swoimi wynikami, abyśmy mogli uzupełnić statystykę o kolejne sukcesy naszych podopiecznych :)

Pierwsze referencje już do nas napływają:
maklers.pl/mpw/referencje/2017
Ostatnia6 lata 5 miesiąc temu edycja: admin od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 5 miesiąc temu #8673 przez arkopolo
Replied by arkopolo on topic Egzamin MPW 22.10.2017

W ogóle GRATULACJE DLA WSZYSTKICH Z POZYTYWNYM WYNIKIEM! :)

Egzamin zdało 28 osób na 132 kandydatów. Zdawalność wyniosła zaledwie 21,2%. Piszę "zaledwie" gdyż egzamin był moim zdaniem spokojnie do zdania i spodziewałem się zdawalności przebijającej 30%.


Co prawda nie widziałem tej edycji egzaminu, ale wydaje się, że był znacznie łatwiejszy. Pewnie KNF chciał nieco ulżyć po marcowej edycji, w której "wykosił" towarzystwo przy zdawalności nieco ponad 10% :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 5 miesiąc temu #8679 przez Emil
Replied by Emil on topic Egzamin MPW 22.10.2017
Byłem dzisiaj w KNF. Odebrałem zaświadczenie o zdaniu. Było w kopercie w szufladzie razem z innymi. Pani w biurze podawczym była zaskoczona, że nie było wysłane.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 5 miesiąc temu #8680 przez Konrado1
Replied by Konrado1 on topic Egzamin MPW 22.10.2017
Emil dostałeś jakąś informację kiedy planują wpisy na listę oraz wysyłanie licencji?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 5 miesiąc temu #8681 przez Bernard Madoff
Replied by Bernard Madoff on topic Egzamin MPW 22.10.2017
Wpis na listę niestety trochę trwa, KNF musi sprawdzić Cię, czy nie toczy się przeciwko Tobie żadne postepowanie, które eliminowałoby z posiadania licencji itp.

Ja egzamin zdałem z marcu, wpis na listę nastąpił 11 maja, natomiast sama zaktualizowana lista MPW został podwieszona na stronie UKNF nieco później.

O wpisie na listę również zostaniesz poinformowany pisemnie.

Zaznaczam, że komplet dokumentów odesłałem tego samego dnia, kiedy otrzymałem zaświadczenie o zdaniu egzaminu, a wysłali je bardzo szybko 3 dni po wynikach miałem je w domu.

Pozdrawiam,

A.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 5 miesiąc temu #8682 przez Emil
Replied by Emil on topic Egzamin MPW 22.10.2017
A dostaliście zaświadczenie o zdanym egzaminie? Bo ja zaniepokojony tym, że minęły dwa tygodnie od ogłoszenia wyników udałem się do KNF. Pani w biurze podawczym nie mogła znaleźć mnie w książce nadawczej. Okazało się, że moje zaświadczenie, które przecież trzeba dołączyć do wniosku, leży w szufladzie razem z różnymi innymi.

Wczoraj odebrałem. Dzisiaj złożyłem wniosek o wpis i wydanie licencji.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.172 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.