MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Maklera Papierów Wartościowych, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/mpw/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Egzamin MPW 22.10.2017

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #8572 przez AnnaL
Replied by AnnaL on topic Egzamin MPW 22.10.2017
Mam jeszcze pytanie do Mariusza. W czym widzisz przyczyny spadku popularności egzaminu na MPW? Nie jest to wartościowa licencja??

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #8573 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW 22.10.2017

116. C

Wygląda na to, że powinnam mieć wystarczająco punktów na zaliczenie. Ale sama w to jeszcze nie wierzę, więc czekam na Komisję.


Niestety czas oczekiwania na oficjalne wyniki się wydłużył. Ale i tak na tle CFA to jest ekspres.

Trzymam kciuki by było BARDZO DOBRZE! :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #8574 przez AnnaL
Replied by AnnaL on topic Egzamin MPW 22.10.2017
Dziękuję bardzo! Z szacunków wychodzi mi 191 punktów, ale mogłam czegoś nie zaznaczyć, albo pokiełbasić, chociaż stosowałam się do zasad zaproponowanych w kursie i ten system mszę pochwalić.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #8575 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW 22.10.2017

Mam jeszcze pytanie do Mariusza. W czym widzisz przyczyny spadku popularności egzaminu na MPW? Nie jest to wartościowa licencja??


Anno,

To zależy. Na pewno licencja MPW nie jest tak cenna jak jeszcze kilkanaście lat temu podczas poprzedniej hossy, w której Polska euforycznie uczestniczyła. Z drugiej strony znam wiele osób, którym licencja MPW otworzyła drzwi do branży lub pomogła awansować również płacowo. Najlepiej wynagradzani są maklerzy instytucjonalni, gdzie licencja MPW jest koniecznością. Wynagrodzenie 10k+ lub lepsze jest tam często normą. Z drugiej strony np. POKi są systematyczne likwidowane, a mniejsze domy maklerskie zwijają żagle lub robią coś innego niż tradycyjne DM sprzed lat z siecią POKów. Stąd licencja MPW przydaje się głównie w Warszawie, aczkolwiek ostatnio jeden z atrakcyjnych DMów miał duży problem z rekrutacją człowieka z licencją MPW i odpowiednimi cechami osobowościowymi na świetne stanowisko w Trójmieście.

O likwidacji/deregulacji licencji mówi się praktycznie od momentu powstania Maklers.pl lub nawet wcześniej. W tym czasie (6,5 roku) serwis pomógł zdobyć ponad 340 licencji MPW i 60 licencji DI. Te liczby po obecnym egzaminie jeszcze bardziej wzrosną.

Wiele zależy od tego co chce się robić w życiu i od determinacji w dążeniu do celu. Licencja MPW, DI czy certyfikat CFA pomagają się często wbić do branży, potem wraz z doświadczeniem zawodowym ich rola jest mniejsza, aczkolwiek makler instytucjonalny na front-office prawdopodobnie za kilka lat wciąż będzie potrzebował licencji MPW, tak samo jak zarządzającemu portfelem przyda się zawsze licencja DI... Zatem... Lepiej ją mieć niż nie mieć! :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #8576 przez mike96
Replied by mike96 on topic Egzamin MPW 22.10.2017
jeśli nie pochrzaniłem czegoś na karcie odpowiedzi to powinno być 207 pkt, nie korzystałem z kursu ale chcę podziękować adminowi za odpowiedzi na forum:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #8577 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW 22.10.2017

Dziękuję bardzo! Z szacunków wychodzi mi 191 punktów, ale mogłam czegoś nie zaznaczyć, albo pokiełbasić, chociaż stosowałam się do zasad zaproponowanych w kursie i ten system mszę pochwalić.


Hohoho! Wspaniały wybitny wynik! :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #8578 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW 22.10.2017

jeśli nie pochrzaniłem czegoś na karcie odpowiedzi to powinno być 207 pkt, nie korzystałem z kursu ale chcę podziękować adminowi za odpowiedzi na forum:)


Michał,

Przebiłeś sufit! Gratulacje! :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #8581 przez alnk
Replied by alnk on topic Egzamin MPW 22.10.2017
U mnie około 190 pkt także jest ok :) , według mnie egzamin nie był trudny, na spokojnie do zdania, choć pewnie znajdzie się paru ''turystów'' :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #8582 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW 22.10.2017

U mnie około 190 pkt także jest ok :) , według mnie egzamin nie był trudny, na spokojnie do zdania, choć pewnie znajdzie się paru ''turystów'' :)


Alan,

Piękny wynik. Gratulacje!

Zgadzam się. Egzamin był wyraźnie łatwiejszy niż w marcu. Zdawalność może przekroczyć nawet 30%...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #8584 przez mk23349
Replied by mk23349 on topic Egzamin MPW 22.10.2017
W zadaniu 104 powinno być B (a nie A) – na podstawie art. 424. paragraf 2 (dla spółki publicznej), a nie paragraf 1 Kodeksu Spółek Handlowych

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.176 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.