MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Maklera Papierów Wartościowych, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/mpw/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Egzamin MPW 22.10.2017

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #8508 przez prykala
Replied by prykala on topic Egzamin MPW 22.10.2017
Witam, czy jest już potwierdzona lokalizacja egzaminu w hotelu Sangate?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #8509 przez Bernard Madoff
Replied by Bernard Madoff on topic Egzamin MPW 22.10.2017
Witaj,

Kilka dni przed egzaminem dostaniesz od komisji list z potwierdzeniem godziny i miejsca, gdzie zostanie przeprowadzony egzamin.

Co do miejsca dzwoniłem do KNF zapytać o tą kwestię, lecz ja podchodzę do DI 1. Pani w KNF wspomniała, że miejsce przeprowadzenia egzaminu zależy od ilości chętnych, w przypadku DI, który jest tydzień później będzie to hotel Seagate lub siedziba KNF.

Kiedy ja zdawałem MPW w marcu podchodziło chyba 137 osób, przy podobnej ilości może być to właśnie hotel, do DI coś około 60 osób podeszło wtedy, ale oba egzaminy były w tym samym terminie. Także jak widzisz wszystko może się zdarzyć, poczekaj na list od Komisji.

Pozdrawiam,

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #8510 przez prykala
Replied by prykala on topic Egzamin MPW 22.10.2017
Dzięki za odpowiedź, myślę o rezerwacji noclegu, więc chyba zaryzykuję Sangate Airport. Bo gdy dostanę zaproszenie może być już słabo z miejscami.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #8511 przez Bernard Madoff
Replied by Bernard Madoff on topic Egzamin MPW 22.10.2017
Możesz w hotelu wziąć sobie nocleg tylko drogo trochę jest, ja znalazłem hostel niedaleko, nazywa się Smart2Stay, przez booking rezerwowalem nocleg za 80 pln za pokój trzy osobowy. Rano spacer przed egzaminem dobrze mi zrobił, na DI mam nocleg w tym samym miejscu z tym ryzykiem, ze nie wiem gdzie będzie egzamin, ale najwyżej UBERa sobie zamówię ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #8514 przez tomekurt
Replied by tomekurt on topic Egzamin MPW 22.10.2017
komunikat ze strony KNF: Informujemy, iż egzamin dla kandydatów na Maklera Papierów Wartościowych odbędzie się 22.10.2017 r. (niedziela), o godz. 11.00 w siedzibie Hotelu Sangate Airport przy ul. 17 stycznia 32 w Warszawie.
Proszę o przybycie w dniu egzaminu o godzinie 10.20 z dowodem osobistym oraz dowodem wniesienia opłaty egzaminacyjnej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #8525 przez stifler
Replied by stifler on topic Egzamin MPW 22.10.2017
Cześć koledzy.

Nie wiem jak ugryźć pytanie nr 15 z 20 lutego 2016 roku dla testu nr 1, ale wiem, że podobne pytania pojawiały się też w innych testach. Jeżeli ktoś z Was wie jak je rozwiązać bardzo proszę o pomoc. Pytanie dla ułatwienia brzmiało: "Portfel X osiągnął w badanym okresie wartość miernika Jensena na poziomie 4,8% przy przeciętnej wartości stopy zwrotu z tego portfelu równej 12,4% oraz stopie wolnej od ryzyka równej 2,8%. Jaka jest przeciętna wartość stopy zwrotu portfela rynkowego jeżeli wartość miernika Traynora dla portfela X osiągnęłą poziom 8%?"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #8526 przez Sebastian_1971
Replied by Sebastian_1971 on topic Egzamin MPW 22.10.2017
Cześć
np. tak:
1. Wzór określający miernik Treynora (str. 258 z podręcznika Inwestycje K. Jajugi) przekształcasz by wyizolować z niego wartość współczynnika beta. Po podstawieniu podanych w zadaniu wielkości otrzymujesz wynik 1,2.
2. Przekształcasz wzór na miernik Jensena (również str. 258 w/w podręcznika) tak by wyznaczyć z niego wartość r(m) - przeciętna wartość stopy zwrotu z portfela rynkowego.
3. Podstawiasz wszystkie podane dane wraz z wyliczoną betą
4. Otrzymujesz wynik 6,8% - odpowiedź b)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #8528 przez Wwa
Replied by Wwa on topic Egzamin MPW 22.10.2017
Witam,

Możecie mi podpowiedzieć jak rozwiązać zadanie 104 z października 2015. Zawiesiłem się na nim, może ktoś szybko podpowie.

ROC = 1,84%
ROE = 6.57%
Wartość księgowa kapitału obcego = 18 000zl
Obliczyć wartość księgowa kapitału własnego?

Z góry dzięki!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #8529 przez Bernard Madoff
Replied by Bernard Madoff on topic Egzamin MPW 22.10.2017
Tak na szybko:

1) Ze wzrostu na ROE wyznaczyć ZN,

2) Zamiat ZN we wzorze na ROC podstawić co wyszło.

3) Przekształcić wzór na ROC

4) Zwycięstwo !!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #8530 przez sebastian
Replied by sebastian on topic Egzamin MPW 22.10.2017
1. ROE = Zn/Kw => Zn = ROE*Kw
2. ROC = Zn/(Kw+Ko)
3. Podstawiasz wyrażenie z pierwszego punktu do wzoru z drugiego punktu i przekształcasz by wyliczyć Kw otrzymujesz wyrażenie jak w pkt. czwartym
4. Kw = ROC*Ko/(ROE-ROC) podstawiasz dane z zadania i otrzymujesz wynik 7.002 zl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.255 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.