MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Maklera Papierów Wartościowych, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/mpw/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Egzamin MPW 22.10.2017

Więcej
7 lata 1 tydzień temu #8123 przez admin
Egzamin MPW 22.10.2017 was created by admin
Egzamin MPW odbędzie się prawdopodobnie w październiku 2017. Zachęcam do rozmów na temat tego egzaminu na tym wątku.

Data organizacji egzaminu powinna być znana w lipcu 2017.

Polecam oczywiście nasze pomoce w procesie przygotowań do tego egzaminu na MPW: maklers.pl/mpw

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 1 tydzień temu #8148 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW 22.10.2017
Informacja dla tych co do przodu:

W ciągu ok. 2-3 tygodni otrzymacie z KNF zaświadczenie o zdaniu egzaminu MPW wraz z wnioskiem do wypełnienia o wpis na listę i instrukcją do wpłat.
Będzie trzeba:
- wypełnić wniosek i dołączyć kolejne zdjęcie
- przedstawić wypis z KRK odnośnie niekaralności
- wpłacić kilkadziesiąt złotych za czynności administracyjne oraz licencję papierową
- najlepiej wydrukować potwierdzenie wpłaty
- całość wysłać do KNF i czekać na wpis na listę MPW

Do czasu wpisu na listę MPW, nie możecie się jeszcze posługiwać licencją, ale np. w CV możecie zaznaczać: zdał egzamin MPW, oczekuje na wpis na listę MPW.

Jakiś czas później powinniście otrzymać również papierową licencję - przesyłką z KNF na adres korespondencyjny. I to jest zamknięcie procesu przyznawania licencji. Cała procedura może zająć nawet 3 miesiące od egzaminu, czyli wlec się do czerwca 2017.

Ponadto zachęcam oczywiście do skorzystania z naszej oferty w procesie przygotowań do egzaminu DI - jeśli chcecie kształcić się dalej i iść linią DI (a nie CFA). Więcej informacji: www.maklers.pl/di

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #8302 przez mike96
Replied by mike96 on topic Egzamin MPW 22.10.2017
Cześć mam pytanie odnośnie zadania 46 z egzaminu z października 2010.
W odpowiedziach jest że poprawna odp to C, a mi wydaje się że powinno być B. 29,99 nie jest kursem równowagi bo nie wszystkie zlecenia kupna z wyższym limitem zostaną zrealizowane. Jeśli jestem w błędzie proszę o wyjaśnienie.

Pozdrawiam
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #8303 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW 22.10.2017

Cześć mam pytanie odnośnie zadania 46 z egzaminu z października 2010.
W odpowiedziach jest że poprawna odp to C, a mi wydaje się że powinno być B. 29,99 nie jest kursem równowagi bo nie wszystkie zlecenia kupna z wyższym limitem zostaną zrealizowane. Jeśli jestem w błędzie proszę o wyjaśnienie.

Pozdrawiam


Tak, oczywiście błąd Komisji w kluczu odpowiedzi. Odwołania od tego zadania były bez problemu uznawane.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #8312 przez Malwina
Replied by Malwina on topic Egzamin MPW 22.10.2017
Witam. W październiku podchodzę drugi raz do egzaminu. Na stronie KNFu, chcąc dokładniej przejrzeć listę dokładnych zagadnień (jestem w trakcie opracowywania Hulla, chciałam upewnić się co do tego, czy dane zagadnienia sa na liście). Jednak wygląda na to, że lista ta została usunięta z załącznika, czyli przy próbie pobrania nic się nie dzieje. Czy to możliwe, że nastąpi jakaś aktualizacja co do zagadnień obowiązujących na egzaminie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu - 6 lata 9 miesiąc temu #8313 przez Bernard Madoff
Replied by Bernard Madoff on topic Egzamin MPW 22.10.2017
Lista zagadnień poajwi sie na 90 dni przed egzaminem, razem w jego terminem. Jeśli chodzi o Hulla, to na MPW nie ma dużo zagadnień dotyczacych opcji w tej książki. Komisja weryfikuje wiedze w oparciu o podręczmik Jajugi - w zakresie opcji.
Ostatnia6 lata 9 miesiąc temu edycja: Bernard Madoff od. Powód: korekta

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #8350 przez Michał93
Replied by Michał93 on topic Egzamin MPW 22.10.2017
W tym tygodniu zapewne pojawi się komunikat KNF o egzaminie. Jak się czujecie tym razem przed? Dużo osób z Was podchodzi?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #8353 przez Kinga Ganko
Replied by Kinga Ganko on topic Egzamin MPW 22.10.2017
Macie strategię co do prawa? Których nie trzeba czytać a na które trzeba mocno zwrócić uwagę?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #8354 przez Michał93
Replied by Michał93 on topic Egzamin MPW 22.10.2017
Raczej standardowo, tzn. prioretyzacja aktów prawnych na podstawie ich średniej ilości pytań. Myślicie, że Komisja będzie chciała czymś zaskoczyć?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 8 miesiąc temu #8358 przez Sylwio
Replied by Sylwio on topic Egzamin MPW 22.10.2017
Proponuję wspomóc się kursem Maklers przygotowującym do MPW stacjonarnym lub jeśli nie masz czasu to kursem wideo. Zaoszczędzisz mnóstwo czasu i zdasz ten egzamin. Bez kursu to osobiście nie wyobrażam sobie przejścia przez to wszystko. Opracowywanie Hulla jest mało potrzebne na MPW.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.235 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.