MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Doradcę Inwestycyjnego, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/di/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Egzamin DI-2 - 17.05.2014r.

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #4438 przez Viaces
Replied by Viaces on topic Egzamin DI-2 - 17.05.2014r.
Troche jestem spokojniejszy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #4441 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin DI-2 - 17.05.2014r.
Czy ktoś jeszcze otrzymał już swój egzamin DI?

P.S. Wszystko wskazuje na to, że na początku przyszłego tygodnia (poniedziałek,wtorek), będziemy mieli rozwiązany w całości i bardzo dobrej jakości ostatni test DI-2. Z wysyłką upgradu poczekamy jednak, do czasu ogłoszenia wyników...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu - 9 lata 11 miesiąc temu #4444 przez Rothbard
Replied by Rothbard on topic Egzamin DI-2 - 17.05.2014r.

zad.3. Typowe zadanie z Hulla. Rothbard pewnie później coś więcej na ten temat będzie mógł napisać.


Bardzo schematyczne zadanie z Hulla, aczkolwiek można je było zrobić też sposobem Fabozziego, którego trzeba było użyć w zadaniu drugim na DI-2 w maju 2007. Ale po co sobie życie utrudniać, skoro Hull wszystko co potrzebne wyłożył w swojej książce ;) Układający zadanie wprowadził pewnie w lekką konfuzję zdających dając nieistotną wzmiankę o tym, że obligacje skarbowe mają kupon 6,26%.
Znajomość 17. stron książki Hulla z rozdziału piątego dawała komplet punktów w tym zadaniu. Oczywiście nie jest proste zapamiętanie tych wszystkich procedur obliczeniowych, (a i sam rozdział piąty jest napisany po prostu beznadziejnie), ale myślę, że maklers w swoich rozwiązaniach nadrobi to, w czym Hull się nie popisał ;)
W podpunkcie trzecim zabrakło danej o mnożniku kontraktu, ale ten można było sobie założyć z poprzedniego podpunktu.
Ostatnia9 lata 11 miesiąc temu edycja: Rothbard od.
Za tę wiadomość podziękował(a): admin, Viaces

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #4446 przez Viaces
Replied by Viaces on topic Egzamin DI-2 - 17.05.2014r.
Czy ktoś jeszcze z Was dostał skany swojej pracy?/??

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #4447 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin DI-2 - 17.05.2014r.

Czy ktoś jeszcze z Was dostał skany swojej pracy?/??


Na tą chwilę dotarło do nas 5 skanów prac. Mam wrażenie, że komisja wysyła skany w sposób bardzo przypadkowy...

Na podstawie analizy tych 5 prac, mogę napisać, iż największy problem sprawiło zadanie 3 (pochodne). Właściwie spośród tych 5 osób, nie ma ani jednej, która na pewno zaliczy to zadanie... Mimo, że do dobrego rozwiązania tego zadania wystarczyło bardzo dobre przerobienie książki Hulla, o czym już napisał Adam.

DO OSÓB, KTÓRE NIE PRZEJDĄ TERAZ DI-2: PROSZĘ TRAKTOWAĆ TO JAKO BARDZO SILNĄ UWAGĘ NA KOLEJNY EGZAMIN! BARDZO DOBRA ZNAJOMOŚĆ KSIĄŻKI HULLA (POLSKIE WYDANIE), JEST KONIECZNOŚCIĄ!!!

Moje zdanie jest takie, że tym razem najniższą zdawalność będzie miało zadanie 3.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #4448 przez Viaces
Replied by Viaces on topic Egzamin DI-2 - 17.05.2014r.
Dziwi mnie to, chociaż sam boje się. Zrobiłem trochę pochopnie (nie uwzgledniajac 6,26 procent), załozyłem, że kurs jest podany w zadaniu (tylko cholera były tez podane okresy, a wiec liczac 6,26 i okresy) bez problemu wyliczało się WK (ja zrobilem ostatni etap (kur+odsetki*(t/T))/Nominal

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #4449 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin DI-2 - 17.05.2014r.
Cały test już został przez nas opracowany, choć jeszcze go dopieszczamy, wzmacniamy o alternatywne sposoby rozwiązania tego samego zadania/podpunktu.

W rozwiązaniach ostatniego testu staramy się pokazać różne sposoby i dobrze wytłumaczyć cały temat. Mogę już teraz napisać, iż mimo bardzo wysokiej jakości rozwiązań zadań dostępnej w Superpakiecie DI2-3, najnowszy test jest rozwiązany w jeszcze wyższej jakości!

Efekt - ponad 30 stron szczegółowo rozwiązanych zadań, często z obszernym tłumaczeniem. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu - 9 lata 11 miesiąc temu #4465 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin DI-2 - 17.05.2014r.
Rozwiązania ostatniego testu DI-2 gotowe.

Wyszło łącznie 34 stron:

Test został bardzo dokładnie rozwiązany (często kilkoma sposobami, wraz z opisem i podaniem konkretnych stron do literatury źródłowej):

zad.1 (5 stron):
- rozwiązane na podstawie ujednoliconych MSR, a także wyciągania danych ze sprawozdania finansowego, załączonego do zadania na egzaminie.

zad.2 (9 stron):
- rozwiązane na podstawie modeli FCFF, FCFE, APV, DTA
- stosowane często 2 alterantywne sposoby uzyskania rozwiązania -> np. APV vs. beta bottom-up

zad.3 (6 stron):
- rozwiązanie alternatywnymi sposobami Hull vs Fabozzi z bogatym komentarzem (punkt 1)
- bardzo dokładny opis stosowanych procedur wraz z tłumaczeniem, przy zastosowaniu książki Hulla

zad.4 (4 strony):
- rozwiązanie większości podpunktów 2 alternatywnymi sposobami
- zastosowanie w rozwiązaniu wiedzy z książek Fabozziego i Hulla "Zarządzanie ryzykiem instytucji finansowych"

zad.5 (10 stron):
- bardzo szczegółowo rozwiązane i opisane zadanie -> mające służyć jako przykładowe zadanie z portfeli, z pokazaniem użycia alterantywnych sposobów i metod matematycznych rozwiązania tego samego problemu
- podpunkt 1.4 rozwiązany za pomocą w sposobów: pochodna vs. mnożniki Langrange, układy równań rozwiązane z użyciem 3 metod: podstawiania + przeciwnych współczynników vs. wyznaczników (macierze)

OFERTA LIMITOWANA -> WAŻNA TYLKO DO 30.06.2014! Możesz otrzymać wyżej opisane rozwiązania tego testu (tylko w wersji papierowej - konieczne podanie adresu do wysyłki!):
-> jeśli zakupiłeś Superpakiet DI2+3 Maklers.pl (w latach 2013-2014) i jednocześnie przesłałeś nam swój test z ostatniego DI-2 -> ZA DARMO
-> jeśli zakupiłeś Superpakiet DI2+3 Maklers.pl (w latach 2013-2014), ale nie przesłałeś nam testu z ostatniego DI-2 -> za 29,99zł (cena wraz z wysyłką)
-> w innych przypadkach -> za 49,99zł (cena wraz z wysyłką)


Osoby zainteresowane otrzymaniem rozwiązań tego testu, po akceptacji wyżej opisanych warunków, prosimy o przesyłanie maili w tej sprawie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ostatnia9 lata 11 miesiąc temu edycja: admin od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #4467 przez TheTamirland
Replied by TheTamirland on topic Egzamin DI-2 - 17.05.2014r.

wyniki mają być za 2,5 tygodnia więc rekordowo szybko, komisja się poprawia


Jeśli wierzyć pogłoskom, to według obietnicy Komisji dzisiaj powinny się pojawić wyniki II etapu. Zobaczymy czy ta obietnica była czegokolwiek warta :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #4469 przez Viaces
Replied by Viaces on topic Egzamin DI-2 - 17.05.2014r.
Czy ktos wie, kiedy można spodziewać się wyników...,

z poważaniem

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.207 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.