MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Doradcę Inwestycyjnego, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/di/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Egzamin DI-2 - 17.05.2014r.

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #4361 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin DI-2 - 17.05.2014r.
No właśnie jak Wam poszło???

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #4362 przez TheTamirland
Replied by TheTamirland on topic Egzamin DI-2 - 17.05.2014r.
Moim zdaniem jednak 2 zadanie nie było takie proste i schematyczne. W pewnym momencie zacząłem tracić wątek i poczucie tego co właściwie liczę.

Może na świeżo ktoś pamięta treść i rozwiązanie i będzie w stanie go tu przedstawić?

Trzecie z IRFutures'ami dość niespodziewanie się pojawiło. Owszem, jest w Hullu pełny opis liczenia współczynnika konwersji i kwotowań futuresów (BTW, aktualny dla lat '90-ch na rynku amerykańskim), ale moim skromnym zdaniem nie jest to najlepszy przykład zadania na instrumenty pochodne, zwłaszcza że na polskim rynku jest to "martwy" instrument, nawet w obszarze bankowości inwestycyjnej.

Czwarte, czyli to które pogrążyło większość kandydatów w styczniu, tym razem okazało się banalne. 20 minut w pełni wystarczyło na jego rozwiązanie.

Przypominam o prośbie o przedstawieniu rozwiązania 2-go, o ile ktoś się czuje na siłach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #4363 przez Viaces
Replied by Viaces on topic Egzamin DI-2 - 17.05.2014r.
Nie wiem jak wy, ale ja tym razem poległem na 2

Zadanie 5 zwaliłem ale tylko dlatego, że pogubiłem się co liczę, aż jak teraz patrzę, płakać mi się chce. Trudno, najlepsze jest to ze 3 i 4 zrobiłem w niecałą godzinę (chyba że coś mi się pokręciło). Scemat obliczenia IRF był podany w Hull'u krok po kroku. Zapytałem się przedwodniczącego, czy należy obliczyć kurs dla hipotetycznej i rzeczywistej, i on potwierdził.
Zadanie 5 i 2 (wg Was najłatwiejsze) ja zepsułem. Nie miałem pojęcia, jak rozwiązać podpunkt pierwszy. Jak ktoś wie (nie byłem znawcą prof. Gajdki), please o pomoc. Wiem, że max wyszła 40%, min nie wiem. I powiedzcie, że kolejny podpunkt nie należało opierać o minIRR, tylko o WACC, a będę spokojniejszy...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #4364 przez piotrek-frost
Replied by piotrek-frost on topic Egzamin DI-2 - 17.05.2014r.
wyniki mają być za 2,5 tygodnia więc rekordowo szybko, komisja się poprawia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu - 9 lata 11 miesiąc temu #4365 przez bastiat8
Replied by bastiat8 on topic Egzamin DI-2 - 17.05.2014r.
Zadanie 2. może i nie było typowe, ale pisałem to jeszcze z autobusu. Po prostu miałem je rozwiązane JAKOŚ, szczególnie 3 podpunkt wydaje mi się, że mam dobrze. Bardziej nie miałem pomysłu na trzecie dlatego starałem się coś wymyślić tam ;)

3 podpunkt polegał na tym, że możemy podjąć projekt albo teraz kiedy mamy 25% szans na to, że da 30 000 cash flowu rocznie 50% szans na to że 60 000 i 25% na to, że 90 000. Alternatywą było wstrzymanie się rok i wtedy będziemy wiedzieli na pewno jaki Cash Flow da projekt i jeżeli będzie ujemny możemy nie realizować go. Koszt początkowy 250 000, stopa dyskontowa chyba 11,54%.
Ostatnia9 lata 11 miesiąc temu edycja: bastiat8 od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #4366 przez Viaces
Replied by Viaces on topic Egzamin DI-2 - 17.05.2014r.
Wyszło mi, że wynik był ujemny dla 1 decyzji, w sensie ja policzyłem wartość szcunkową oczekiwaną

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #4367 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin DI-2 - 17.05.2014r.
Gajdka (zad.2), ocenia dość liberalnie, choć znam bardzo mocną osobę, która ma już DI i zawsze (2 egzaminy DI-2), Gajdka stwarzał jej jakiś problem z przejściem (40-50pkt). Aczkolwiek jak napisaliście bardzo dużo w tym zadaniu i otrzymacie min. 40pkt, to nie powinno być problemu z zaliczeniem tego zadania w odwołaniach.

Właśnie - 40-50pkt z dowolnego zadania -> z takiego poziomu istnieje bardzo duża szansa na zaliczenie zadania w procesie odwołań (oczywiście o ile mocne są punkty zaczepienia) - czyli napisaliście cokolwiek na każdy podpunkt.

Ten podpunkt, o którym piszecie (3), nazywa się fachowo metodą drzew decyzyjnych (DTA analysis) i jest to zawarte w Komunikacie DI. Budowane przez nas materiały do DI (głównie DI-1), zawierają m.in. ten schemat. (ale to się przyda w niedalekiej przyszłości, osobom dopiero startującym z nauką) A historycznie, coś na tą nutę pojawiło się np. na egzaminie DI-3 z 2013.08.

Samo DTA znajdziecie dobrze wytłumaczone w książce R.A. Brealey, S.C. Myers – „Podstawy finansów przedsiębiorstw. T.1 i T.2”, PWN 1999 z literatury obowiązkowej, a namiastkę, np. tutaj: www.wneiz.pl/nauka_wneiz/frfu/51-2012/FRFU-51-233.pdf

Podpunkt 4 i wyliczanie VAR u Gajdki - bardzo ciekawe... Ale u Gajdki VAR też jest: Fragment komunikatu KNF: 8.4. VaR dla ryzyka rynkowego (42: 12–13). 42 pozycja to oczywiście: 42: John C. Hull – „Zarządzanie ryzykiem instytucji finansowych”, PWN 2011.


Mam jeszcze pytanie. Czy pytaliście się Komisji "CZY PODPISYWAĆ WSZYSTKIE STRONY?" i CZY PODPISYWALIŚCIE KAŻDĄ STRONĘ?


Sugestia przypominająca. W ciągu 2-3 dni na stronie KNF dla DI, czyli tutaj:
www.knf.gov.pl/dla_rynku/egzaminy/Doradc...ce_egzaminow_di.html
pojawi się komunikat o możliwości zapoznania się ze swoją pracą egzaminacyjną.
Będzie zaledwie/aż kilka dni na wysłanie maila z prośbą o przesłanie skanu swojej pracy na mail. Jeśli tego nie zrobicie, to nie będzie możliwości uzyskania swojej pracy na mail w ogóle! Nie przespać tego terminu!

Same prace są przesyłane przez Komisje w ciągu maks 3 tygodni (choć potrafią wysłać je nawet 1-1,5 tygodnia - tak było na poprzednim DI-2). Wyniki egzaminu są z reguły po ok. 6 tygodniach (choć Komisja potafi się sprężyć i ocenić je po 3-4 tygodniach - tak było na poprzednim DI-2). Na odwołania są 4 dni robocze od momentu opubliowania wyników.


Zrobiliście co mogliście - teraz trzeba wysłać tego maila (po komunikacie) i czekać na werdykt!
Za tę wiadomość podziękował(a): Rothbard

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #4368 przez Roubini
Replied by Roubini on topic Egzamin DI-2 - 17.05.2014r.
Ilu mniej więcej było kandydatów ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #4369 przez piotrek-frost
Replied by piotrek-frost on topic Egzamin DI-2 - 17.05.2014r.
Co do podpisywania stron w styczniu p. Stopczyński powiedział mi, że wystarczy złożyć podpis jedynie na początku każdego zadania i nie było problemów ze sprawdzaniem, natomiast teraz jakaś pani z komisji stwierdziła, że co prawda jeden podpis na początku zadań wystarczy żeby sprawdzić pracę ale reszta podpisów na innych stronach jest po to, że jeśli praca się rozłączy żeby było wiadomo do kogo należy więc dla własnego bezpieczeństwa lepiej każdą stronę podpisać

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu - 9 lata 11 miesiąc temu #4370 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin DI-2 - 17.05.2014r.
A co z zad.1? Było łatwe? Można było dużo napisać na podstawie załączonego sprawozdania finasnowego? Jakiej firmy dali sprawozdanie finansowe?
Ostatnia9 lata 11 miesiąc temu edycja: admin od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.176 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.