MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Doradcę Inwestycyjnego, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/di/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Egzamin DI-2 - 17.05.2014r.

Więcej
10 lata 2 tygodni temu #4205 przez wasyl
Replied by wasyl on topic Egzamin DI-2 - 17.05.2014r.
@Viaces

Wyceń floora jako portfel opcji (1-roczny floor + 2-letni floor + 3-letni floor).

To info o terminie to od KNF?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 2 tygodni temu - 10 lata 2 tygodni temu #4206 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin DI-2 - 17.05.2014r.

Egzamin II etap odbedzie najprawdopodobniej 17 maja (sobota - bo przewodniczący ma jakis problem)


Ale jazda. Pierwszy raz słyszę, że egzamin jest w inny dzień niż w niedzielę...
Ostatnia10 lata 2 tygodni temu edycja: admin od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 2 tygodni temu #4207 przez wasyl
Replied by wasyl on topic Egzamin DI-2 - 17.05.2014r.
To dobra informacja - cała niedziela na odstresowanie :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 2 tygodni temu #4208 przez Viaces
Replied by Viaces on topic Egzamin DI-2 - 17.05.2014r.
wasyl,

Czy mógłbys mi wyslac na pocztę sposob rozwiazania?
narazie jestem w pracy i nie dkonca moge sie na tym koncentrować, ale z tego co wiem, nie mogę pierwszej częsci wycenić

Wasyl, który raz podchodzisz do II etapu?


Informacja jest od KNF, dzisiaj dzwoniłem, jutro bedzie na stronie

pozdrawiam
Sławek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 2 tygodni temu #4209 przez Viaces
Replied by Viaces on topic Egzamin DI-2 - 17.05.2014r.
Czy takie zadanie można znależć w Hullu, (czy moze to byc zdanko z str 447-448? (zadanie 4) grudzien 2009

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 2 tygodni temu #4211 przez TheTamirland
Replied by TheTamirland on topic Egzamin DI-2 - 17.05.2014r.
No dobra, zaniepokoiła mnie ta informacja i zadzwoniłem, oto co usłyszałem:

Najprawdopodobny termin to 17 lub 18 maja, natomiast posiedzenie komisji jest zaplanowane na dzisiaj. Na tym posiedzeniu będzie podjęta decyzja odnośnie terminu. Jest jeszcze brany pod uwagę 25 maja, ale raczej będzie 17-18 maja. Informacja będzie publicznie ogłoszona pod koniec tygodnia, ale jutro pod koniec dnia można zadzwonić i Pani będzie wiedziała jaka zapadła decyzja.

Jak ktoś planuje urlop na przygotowanie się do egz, to się lepiej wstrzymać z wnioskiem do jutra.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 2 tygodni temu #4215 przez TheTamirland
Replied by TheTamirland on topic Egzamin DI-2 - 17.05.2014r.
Tym razem informacja potwierdzona: egzamin będzie 17 maja (sobota).

Życzę wszystkim powodzenia i dużo szczęścia, bo następne podejście będzie dopiero za 7 miesięcy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 2 tygodni temu #4216 przez Viaces
Replied by Viaces on topic Egzamin DI-2 - 17.05.2014r.
Boje sie że nie zdąrze....(oby sie udalo)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 2 tygodni temu #4217 przez Viaces
Replied by Viaces on topic Egzamin DI-2 - 17.05.2014r.
Rothbard

Mam do Ciebie pytanko, czy mógłbys na mojego maila wysłać sposób rozwiązania 4 zadania z 2009 roku (chodziło o modelowanie drzewa dwumianowego by wycenic wartość bieżącą płatnosci kredytu (na 10 mln ) oraz sposób rozliczenia floor (według tego wczesniejszego drzewa )

moj mail to Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mnie poprostu dziwi, że tak duzo czasu (mi zajelo w ekselu 2,5h) na wyliczenia tego. czy jest jakas prostsza metoda?

pozdrawiam
Sławek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 2 tygodni temu - 10 lata 2 tygodni temu #4219 przez Rothbard
Replied by Rothbard on topic Egzamin DI-2 - 17.05.2014r.

Rothbard

Mam do Ciebie pytanko, czy mógłbys na mojego maila wysłać sposób rozwiązania 4 zadania z 2009 roku (chodziło o modelowanie drzewa dwumianowego by wycenic wartość bieżącą płatnosci kredytu (na 10 mln ) oraz sposób rozliczenia floor (według tego wczesniejszego drzewa )

moj mail to Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mnie poprostu dziwi, że tak duzo czasu (mi zajelo w ekselu 2,5h) na wyliczenia tego. czy jest jakas prostsza metoda?

pozdrawiam
Sławek


Rozpisanie takiego zadania to baaardzo dużo pracy, więc nie licz na mnie. Zagadnienie samych drzew dwumianowych stóp procentowych jest opisane w książce Fabozziego "Rynki obligacji" na stronach 394-407, i trzeba je wykonywać metodą prób i błędów. Jest to trochę żmudne, niemniej zrozumieć trzeba to, że najpierw wyznacza się stopy terminowe dla obligacji o najkrótszych terminach zapadalności, a potem te stopy terminowe, który wyznaczono przy tychże obligacjach, wykorzystuje się do obligacji które mają zapadalność o jeden rok większą, i wtedy szuka się stóp terminowych dla ostatniego okresu, jednocześnie we wcześniejszych gałęziach drzewa wykorzystując wyliczone wcześniej stopy terminowe, które walidują dla obligacji o terminach krótszych. Dobra, trochę się powtórzyłem. W każdym razie maklers.pl oferuje u siebie Superpakiet DI2+DI3, gdzie zadanie z drzewami dwumianowymi stóp procentowych (w różnych wariantach) są rozpisane w sposób bardzo przejrzysty i zawierają w sobie wskazówki, które znacząco przyspieszają rozwiązywanie takiego zadania (więc odpowiedź brzmi: tak, są prostsze metody): www.maklers.pl/di/superpakiet-wideo-di2-3 - ja o tym pisał nie będę, bo to wszystko jest w pakiecie. Abstrahując od drzewa, to zadanie te wykorzystuje zazębianie się różnych zagadnień z różnych książek, w pakiecie są zawsze podane źródła. Zresztą możesz spróbować poprosić admina o jakąś próbkę tego zadania.
Ostatnia10 lata 2 tygodni temu edycja: Rothbard od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.223 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.