MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Maklera Papierów Wartościowych, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/mpw/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Egzamin MPW 2020.03.29 (zmiana na 2020.06.21 i kolejna na 2020.09.13)

Więcej
3 lata 4 miesiąc temu #9945 przez jahonen
Dzwoniłem dzisiaj także i mówi Pani, żeby napisać jeszcze jedno pismo z wyjaśnieniem dlaczego uważam, że to pytanie jest błędne, ona przekaże to do komisji do rozpatrzenia ale sama powiedziała, że nie wie czy procedury pozwolą im na zmianę wyniku po wysłaniu odpowiedzi na odwołanie, czy trzeba będzie iść do sądu. Tak czy inaczej trzeba przygotować linię obrony, więc wyślę jej wyjaśnienia, a jak ich nie uznają to już będą przygotowane na walkę w sądzie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
3 lata 4 miesiąc temu #9946 przez NWjoker
Czy wszyscy już otrzymali listy z odpowiedzią od KNF? Ja w swojej skrzynce na listy jeszcze nic od nich nie dostałem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
3 lata 4 miesiąc temu #9947 przez NWjoker
Czy mogę poprosić o wrzucenie tu załącznika ze skanem od kogoś kto już swoją odpowiedź od komisji dostał? Bo treść ta sama, a ja mam niestety pecha, że z jakiegoś powodu jeszcze nie otrzymałem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
3 lata 4 miesiąc temu - 3 lata 4 miesiąc temu #9948 przez Łukasz Bedełek
Wrzucam skan odpowiedzi na odwołanie pyt 77

This browser does not support PDFs. Please download the PDF to view it: Download PDF



Poprosiłem też o wskazanie dalszej ścieżki procedury odwoławczej w ramach procedury poza administracyjnej. Czekam na odpowiedź.

Pzdr.
Załączniki:
Ostatnia3 lata 4 miesiąc temu edycja: Łukasz Bedełek od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
3 lata 4 miesiąc temu - 3 lata 4 miesiąc temu #9949 przez kamiljen
To ja może trochę pomogę. Rozporządzenie wymienione w pytaniu nr. 77 definiuje klienta jako:
kliencie – rozumie się przez to:
a) osobę fizyczną, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nieposiadającą osobowości prawnej, która zawarła
z firmą inwestycyjną lub bankiem, o którym mowa w art. 70 ust. 2 ustawy, umowę o świadczenie usług maklerskich
lub z bankiem powierniczym umowę o prowadzenie rachunku papierów wartościowych lub rachunku derywatów,
b) podmiot, o którym mowa w art. 8a ust. 2 ustawy, który zawarł z firmą inwestycyjną albo z bankiem powierniczym umowę o prowadzenie rachunku zbiorczego – w zakresie praw i obowiązków wynikających z umowy
o prowadzenie tego rachunku;

A według art. 8a ust. 2 ustawy o obrocie nie są to klienci detaliczni. Brak obowiązku przedstawiania umowy klientom profesjonalnym przed jej zawarciem jest określony w ustawie o obrocie, a pytanie nr 77 jasno odnosi się do rozporządzenia w sprawie trybu i warunków postępowania firm inwestycyjnych i banków.

Myślę, że od tej decyzji można się odwoływać używając powyższego argumentu.
Ostatnia3 lata 4 miesiąc temu edycja: kamiljen od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
3 lata 4 miesiąc temu #9950 przez NWjoker
Bardzo dziękuję, czy można prosić o uzasadnienie odpowiedzi na drugie pytanie? To z technik notowań.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
3 lata 4 miesiąc temu #9951 przez kamiljen
To ja mogę prosić trochę precyzyjniej? Drugie z jakiego arkusza? Chodzi Ci o uzasadnienie udzielone przez Komisję czy oczekujesz uzasadnienia wyboru innej odpowiedzi przez kogoś na forum?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
3 lata 4 miesiąc temu #9952 przez jahonen
mógłbyś wskazać gdzie w ustawie o obrocie jest wskazany brak obowiązku przedstawienia umowy klientom profesjonalnym przed jej zawarciem?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
3 lata 3 miesiąc temu #9954 przez rafaello2000
Czy ktoś wie czy marcowy egzamin się odbędzie? Biorąc pod uwagę, że Komisja Nadzoru Finansowego musi podać informację o terminie oraz zakres materiału na co najmniej 90 dni przed egzaminem to chyba termin marcowy jest nierealny :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
3 lata 3 miesiąc temu #9955 przez Andrzej
w teorii jeśli jutro opublikują to jest 91 dni do ostatniej niedzieli marca.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.210 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.