MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Maklera Papierów Wartościowych, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/mpw/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Egzamin MPW - 20.03.2016

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #6743 przez BSD84
Replied by BSD84 on topic Egzamin MPW - 20.03.2016

Czy to chodzi o to, że w tym przykładzie, o którym mówimy:
Teoretycznie wyszedł kurs z przedziału, ale wtedy nie jest spełniony superwarunek. I bierzemy ten 120,80 bo z jego wolumenu 700 możemy coś zredukować - czyli, że część tego zlecenia po 120,80 może się nie zrealizować, a w przypadku tego przedziału nie mielibyśmy od czego odjąć?


Dokladnie tak :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #6744 przez BSD84
Replied by BSD84 on topic Egzamin MPW - 20.03.2016
Czy ktos moglby mi wytlumaczyc czemu w zad. 53 z ostatniego egzaminu odp. C jest prawidlowa, a nie A. Skoro w tym dniu jest wyplacona dywidenda, to w nastepnym powinnysmy ja odjac?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #6745 przez #.
Replied by #. on topic Egzamin MPW - 20.03.2016

Czy ktos moglby mi wytlumaczyc czemu w zad. 53 z ostatniego egzaminu odp. C jest prawidlowa, a nie A. Skoro w tym dniu jest wyplacona dywidenda, to w nastepnym powinnysmy ja odjac?


Bo tam pytają o kurs odniesienia dla kursu otwarcia na następnej sesji, czyli innymi słowy - o kurs zamknięcia, a wtedy jeszcze się nie odejmuje.
Za tę wiadomość podziękował(a): BSD84

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #6746 przez Bernard Madoff
Replied by Bernard Madoff on topic Egzamin MPW - 20.03.2016
Dywidendy nie odejmujesz, bo w zadaniu podane jest, że " dziś jest dzień wyplaty dywidendy" Wyplata dywidendy nie ma wpływu na kurs otwarcia kolejnej sesji. Zpstala ona juz dawno odcieta, w dniu D i skonsumowana, w dniu wyplaty pobierasz tylko pożytki z akcji
Za tę wiadomość podziękował(a): BSD84

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #6747 przez #.
Replied by #. on topic Egzamin MPW - 20.03.2016

Dywidendy nie odejmujesz, bo w zadaniu podane jest, że " dziś jest dzień wyplaty dywidendy" Wyplata dywidendy nie ma wpływu na kurs otwarcia kolejnej sesji. Zpstala ona juz dawno odcieta, w dniu D i skonsumowana, w dniu wyplaty pobierasz tylko pożytki z akcji

Racja, nie zauważyłem tego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #6748 przez Kijaszek
Replied by Kijaszek on topic Egzamin MPW - 20.03.2016
Do ustalenia kursu otwarcia na kolejną sesję, odejmujemy od ostatniego kursu zamknięcia, prawo poboru v prawo do dywidendy, oczywiście jeśli jest to ostatni dzień P v D. Wypłatę dywidendy zostawiamy w spokoju :side:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #6749 przez godlikeify
Replied by godlikeify on topic Egzamin MPW - 20.03.2016
Cześć.

Może błahe i banalne pytanie, jednak wolę się upewnić. Jak zaznaczamy odpowiedzi w totolotku? Cały kwadrat/kółko/krzyżyk?

Przy okazji, życzę powodzenia wszystkim podchodzącym do egzaminu w tą niedzielę :side:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #6750 przez #.
Replied by #. on topic Egzamin MPW - 20.03.2016

Cześć.

Może błahe i banalne pytanie, jednak wolę się upewnić. Jak zaznaczamy odpowiedzi w totolotku? Cały kwadrat/kółko/krzyżyk?

Przy okazji, życzę powodzenia wszystkim podchodzącym do egzaminu w tą niedzielę :side:


Zamalowując ten kwadracik chyba. Dostaniesz bardzo dokładną instrukcję dołączoną do egzaminu, także tym się nie przejmuj ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #6751 przez Lidka
Replied by Lidka on topic Egzamin MPW - 20.03.2016
Egzamin jest o 11? Jestem wpisana na listę ale jeszcze nie dostałam listu... może ktoś podać dokładne dane?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #6752 przez #.
Replied by #. on topic Egzamin MPW - 20.03.2016

Egzamin jest o 11? Jestem wpisana na listę ale jeszcze nie dostałam listu... może ktoś podać dokładne dane?


Wszystkie niezbędne informacje są na stronie KNF
"Urząd Komisji Nadzoru Finansowego uprzejmie informuje, że egzamin dla kandydatów na maklerów papierów wartościowych odbędzie się 20 marca 2016 r. (niedziela), o godz. 11.00 w Hotelu Warszawa Lotnisko ul. 17 stycznia 32 sala Perła piętro +1.

Prosimy o przybycie w dniu egzaminu o godzinie 10.10 z dowodem osobistym oraz dowodem wniesienia opłaty egzaminacyjnej."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.247 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.