MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Maklera Papierów Wartościowych, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/mpw/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Egzamin MPW - 20.03.2016

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #6683 przez Kijaszek
Replied by Kijaszek on topic Egzamin MPW - 20.03.2016
Proszę o wyjaśnienie super warunku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #6693 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW - 20.03.2016
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego uprzejmie informuje, że egzamin dla kandydatów na maklerów papierów wartościowych odbędzie się 20 marca 2016 r. (niedziela), o godz. 11.00 w Hotelu Warszawa Lotnisko ul. 17 stycznia 32 sala Perła piętro +1.

Link: www.knf.gov.pl/dla_rynku/egzaminy/Makler...czace_egzaminow.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #6700 przez BSD84
Replied by BSD84 on topic Egzamin MPW - 20.03.2016
Prośba o wytłumaczenie czemu punkt II (w załączniku) nie jest czynnością maklerską? Art. 125. w ustawie o obrocie, moim zdaniem, wskazuje na co innego?
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu - 8 lata 1 miesiąc temu #6701 przez Piotr
Replied by Piotr on topic Egzamin MPW - 20.03.2016
Pewnie dlatego że bank taki nie jest firmą inwestycyjną. Przeczytaj art. 125 p1. Pytanie jak dla mnie durnowate, zrobione by uwalać ludzi.
Ostatnia8 lata 1 miesiąc temu edycja: Piotr od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #6706 przez BSD84
Replied by BSD84 on topic Egzamin MPW - 20.03.2016
Rzeczywiście. Wg ustawy firma inwestycyjna to taka, która prowadzi działalność maklerską (art. 3 p 33). Dzięki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu - 8 lata 1 miesiąc temu #6707 przez PR
Replied by PR on topic Egzamin MPW - 20.03.2016
Witam.

Mam pytanie odnośnie samego egzaminu. W komunikacie podane jest aby zjawić się na miejscu już o godzinie 10:10, a egzamin rozpoczyna się o 11. Czym to jest podyktowane? Mam dopasowany akurat tak lot, że będę dopiero +/- po godzinie 10 w Warszawie, a na miejscu oczywiście przed 11. Rozumiem, że skoro o 11 zaczyna się egzamin to do tej godzinę mogę dotrzeć, a nie wcześniej. Mam nadzieję, że to tylko jest pewne rozwiązanie organizacyjne tj. mniejsza ilość osób koczujących pod drzwiami. Myślę, że jasno to rozpisałem, a zależy mi na w miarę szybkiej odpowiedzi.

I jeszcze jedno pytanko - czy powinienem się martwić, że do tej pory nie dostałem odzewu z Komisji o zakwalifikowaniu na egzamin? Dobijają 2 tygodnie od momentu, gdy dotarły moje dokumenty do nich. Chociaż gdyby pewnie coś nie grało to by się skontaktowali telefonicznie.

Może są to głupie i naiwne pytania, ale wolę się upewnić. Jeżeli macie jakiekolwiek rady to byłbym wdzięczny.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam.
Ostatnia8 lata 1 miesiąc temu edycja: PR od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #6708 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW - 20.03.2016

Witam.

Mam pytanie odnośnie samego egzaminu. W komunikacie podane jest aby zjawić się na miejscu już o godzinie 10:10, a egzamin rozpoczyna się o 11. Czym to jest podyktowane? Mam dopasowany akurat tak lot, że będę dopiero +/- po godzinie 10 w Warszawie, a na miejscu oczywiście przed 11. Rozumiem, że skoro o 11 zaczyna się egzamin to do tej godzinę mogę dotrzeć, a nie wcześniej. Mam nadzieję, że to tylko jest pewne rozwiązanie organizacyjne tj. mniejsza ilość osób koczujących pod drzwiami. Myślę, że jasno to rozpisałem, a zależy mi na w miarę szybkiej odpowiedzi.

I jeszcze jedno pytanko - czy powinienem się martwić, że do tej pory nie dostałem odzewu z Komisji o zakwalifikowaniu na egzamin? Dobijają 2 tygodnie od momentu, gdy dotarły moje dokumenty do nich. Chociaż gdyby pewnie coś nie grało to by się skontaktowali telefonicznie.

Może są to głupie i naiwne pytania, ale wolę się upewnić. Jeżeli macie jakiekolwiek rady to byłbym wdzięczny.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam.


Nie powinno być problemu. Jesteś na R, zatem będziesz wyczytywany pod koniec wpuszczania na egzamin. Jednak radzę się pospieszyć bezpośrednio po wylądowaniu i możliwie szybko dotrzeć na egzamin. Swoją drogą, moim zdaniem postępujesz ryzykownie. Nie dość, że możesz się spóźnić i nie zdążyć na egzamin (np. z uwagi na opóźnienie lądowania), to jeszcze możesz być niewypoczęty. Zdecydowanie doradzam osobom przyjezdnym z promienia powyżej 100km od Warszawy, spędzić noc w pokoju hotelowym w Warszawie, na dzień przed egzaminem, na sam egzamin idąc wypoczętym i bez stresu związanego z dotarciem na egzamin...

Nie ma nic prostszego niż wykonanie 1 telefonu do KNF, na nr tel podany na oficjalnej stronie i dopytanie się czy na pewno jesteś na liście kandydatów. Na forum, Ci na to pytanie nie odpowiemy. ;)

Pozdrawiam,

A.
Za tę wiadomość podziękował(a): PR

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #6709 przez PR
Replied by PR on topic Egzamin MPW - 20.03.2016
Wydawało mi się, że skoro jest możliwość szybkiego transportu, w idealnie dopasowanym czasie, bez konieczności nocowania w stolicy to tylko korzystać. Tym bardziej, że sam hotel jest położony w sąsiedztwie lotniska. Patrząc na to jednak tak jak powiedziałeś, faktycznie lepszą alternatywą wydaje się nocleg w hotelu. Zwłaszcza, że na egzamin będę mógł pójść w "kapciach", bo to przecież ten sam budynek.

Człowiek sobie sam tylko robi problemy. A tak niewiele, ale zawsze, mniej stresu przed egzaminem.
Super rada, dziękuję za odpowiedź. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #6717 przez Piotr
Replied by Piotr on topic Egzamin MPW - 20.03.2016
Mam pytanie odnośnie ustawy o FI. Czy certyfikat inwestycyjny jest podzielny czy nie? Art 36/1 mówi że tak a art 121/2 że nie...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #6718 przez BSD84
Replied by BSD84 on topic Egzamin MPW - 20.03.2016
W art. 121. jest mowa o publicznym zamknietym i taki CI nigdy nie moze byc podzielny. Inne, niepubliczne, moga byc podzielne, jesli tak stanowi statut.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.213 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.