MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Maklera Papierów Wartościowych, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/mpw/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Egzamin MPW - 20.03.2016

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #6765 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW - 20.03.2016

Żeby być nad kreska to musisz dobrze odpowiedzieć na 81 pytan, zakładając ze wszystko będzie dobrze, wiec da się zdać nie opanowując całego materiału. Ja wole nie ryzykować, na egzaminie stres bedzie ogromny. Ustawa o rachunkowowsci wyjątkowo mi nie leży a te kilkanaście wykresów ze strategii na opcjach musze wkuć na blachę żeby punktów nie stracić ;) Dam rade ja jestem bardzo pozutywnie nastawiony na egzamin.


Wystarczy 160pkt by zdać, więc w czystej teorii wystarczy odpowiedzieć na zaledwie 80 zadań. W praktyce niemal każdy popełnia co najmniej kilka % błędów (i to nie strzelając!). Optimum to jest 101 odpowiedzi (wtedy można mieć aż 14 błędów), minimum moim zdaniem to 92 odpowiedzi (można mieć wtedy 8 błędów).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #6766 przez #.
Replied by #. on topic Egzamin MPW - 20.03.2016
Moim zdaniem jedną z najważniejszych kwestii (poza oczywiście wiedzą :D ) jest własnie umiejętne odrzucanie pytań.
Ja podchodząc do ostatniego egzaminu popełniłem ten błąd, że dość dużą pulę pytań zostawiłem bez odpowiedzi chcąc uniknąć ryzyka. Ostatecznie uzyskałem 151 punktów, a na moim teście było co najmniej 5 pytań, które zostawiłem bez odpowiedzi, z jakimś dopiskiem w stylu "chyba B, ale nie zaznaczyłem" no i oczywiście okazywało się, że poprawną odpowiedzią było to B :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #6767 przez ksojka
Replied by ksojka on topic Egzamin MPW - 20.03.2016
Dla mnie samym doświadczeniem będzie pójście na ten egzamin żeby zobaczyć jak sobie poradzę ze stresem i presją czasu, wtedy ewentualnie będę mądrzejsza o to podchodząc w październiku kolejny raz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #6768 przez Kijaszek
Replied by Kijaszek on topic Egzamin MPW - 20.03.2016
Towarzysze trzymajmy się ramy ;p. Uczcie się : Ctrl+W

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #6769 przez Bernard Madoff
Replied by Bernard Madoff on topic Egzamin MPW - 20.03.2016
Admin ma racje, ja nawet robiąc testy w domu popełnialem proste błędy bo walczyłem z czasem którego na egzaminie jest malo ;) Ale odpowiadając na 100 pytan z hakiem zawsze bylem nad kreska.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu - 8 lata 1 miesiąc temu #6770 przez Piotr
Replied by Piotr on topic Egzamin MPW - 20.03.2016
Ja miałem ostatnio 159 punktów i nie zdałem jak widać o włos. Kilka głupich błędów ale przyznaję że kiepsko było u mnie z reiilym, strategiami opcyjnymi i ust. o rachunkowości. Teraz wszystko poprawiłem i jestem dobrej myśli. Na egzaminie stresu nie miałem żadnego, bardziej czekając na egzamin. 3 godziny to bardzo dużo czasu ale i tak można popełnić dużo głupich błędów. Co do strategii opcyjnych to w 2 dni to można wykuć na 100%. Wystarczy zapamiętać kształty i rozrysować sobie każdą strategię żeby przećwiczyć sumowanie wypłat z poszczególnych opcji.

Ps. Warto wziąć linijkę ze sobą.
Ostatnia8 lata 1 miesiąc temu edycja: Piotr od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #6771 przez BSD84
Replied by BSD84 on topic Egzamin MPW - 20.03.2016
Pozytywne nastawienie jest najwazniejsze! Dzieki niemu mysli sie jasniej i szybszciej i dodatkowo jest lepsze skupienie.... i wlasnie tego brakowalo mi na poprzednim egzaminie co spowodowalo calkowite nieogarniecie czasu :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu - 8 lata 1 miesiąc temu #6772 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW - 20.03.2016
Już w najbliższą niedzielę przed Wami trudny egzamin - MPW - kolejna sesja! :)

Trzymam kciuki za Wszystkich Kandydatów, a szczególnie mocno za Klientów Maklers! :)

Bezpośrednio po egzaminie zapraszam na Maklers Forum.

Jednocześnie proszę o przesłanie skanu zestawu 1 na e-mail - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., abyśmy mogli ruszyć z opracowaniem tego testu. Postaramy się jeszcze w niedzielę wieczorem przedstawić na Maklers Forum klucz odpowiedzi do testu. )

Oficjalne wyniki egzaminu powinny być we wtorek (2 dni po egzaminie), na stronie internetowej KNF i w gablotce KNF.

POWODZENIA!!!
Ostatnia8 lata 1 miesiąc temu edycja: admin od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #6776 przez Fedex
Replied by Fedex on topic Egzamin MPW - 20.03.2016
Jakie przydatne rzeczy warto zabrac na egzamin ? Typu zegarek, swoj dlugopis oraz linijke. Z tego co slyszalem dostaniemy tablice matematyczne oraz kalkulator. Czy ktos moze to potwierdzic?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #6777 przez Bernard Madoff
Replied by Bernard Madoff on topic Egzamin MPW - 20.03.2016
Od komisji dostaniesz olowek temperowke kalkulator, niestety swojego nie wnieslesz trzeba liczysz na jakimś badziewiu. Tablice, to wiadomo ;) Polecam niebieski długopis do pisania na teście.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fedex

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.182 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.