MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Maklera Papierów Wartościowych, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/mpw/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Egzamin MPW - 20.03.2016

Więcej
8 lata 6 miesiąc temu #6359 przez admin
Egzamin MPW - 20.03.2016 was created by admin
Serdecznie zapraszam do dyskusji na temat egzaminu MPW, który odbędzie się prawdopodobnie w marcu 2016 roku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 6 miesiąc temu #6361 przez BSD84
Replied by BSD84 on topic Egzamin MPW - 20.03.2016
WItam,
mam pytanie - czy coś takiego jak napisanie prośby/wniosku do KNF, aby nie robił DI-1 i MPW w tym samym dniu w marcu 2016 ma w ogóle szansę akceptacji? Czy bardziej wyśmiania? Mam zamiar upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu:) PS: poprzedni egzamin oblany z powodu beznadziejnych byków!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 6 miesiąc temu #6363 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW - 20.03.2016

WItam,
mam pytanie - czy coś takiego jak napisanie prośby/wniosku do KNF, aby nie robił DI-1 i MPW w tym samym dniu w marcu 2016 ma w ogóle szansę akceptacji? Czy bardziej wyśmiania? Mam zamiar upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu:) PS: poprzedni egzamin oblany z powodu beznadziejnych byków!!


BN,

Jak najbardziej możesz wysłać taki wniosek. Zadzwonić. Jeśli jest więcej osób takim czymś zainteresowanych, to można to zrobić.

Jednak ostrzegam, przed próbą złapania 2 srok za ogon jednocześnie, gdyż w większości przypadków kończy się to negatywnym wynikiem na obu egzaminach...

Jeśli ktoś jest zainteresowany zrobieniem obu licencji: MPW i DI, to polecam najpierw porządnie przygotować się i zdać MPW, a dopiero potem zabierać się za DI. MPW można zrobić w ciągu kilku miesięcy. Np. 4 osoby uczestniczące w naszym kursie maklerskim, który odbył się w Warszawie w sierpniu 2015r. zdały egzamin już 11.10.2015r. w tym pojawiły się 2 świetne wyniki: 187pkt i 180pkt.

DI ma niestety w sobie poza koniecznością opanowania znacznie większej dawki wiedzy, 3 etapy i dodatkowo potrzebną dozę szczęścia (wyniki na DI-2 bywają czasem losowe...). Powoduje to, że z DI niektóre osoby kopią się kilka lat...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #6412 przez BSD84
Replied by BSD84 on topic Egzamin MPW - 20.03.2016
A co sugerujesz, jesli mam zdany CFA Level 1 oraz podchodziłem do CFA Level 2, ale oblalem? Czy z wiedzą zdobytą podczas nauki do CFA i obecnie do MPW próbować DI i MPW za jednym zamachem? Czy to bardziej kwestia tego, że materiał może się pomylić? PS już zacząłęm się uczyć:)
Pozdrawiam,
Bartosz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #6414 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW - 20.03.2016

A co sugerujesz, jesli mam zdany CFA Level 1 oraz podchodziłem do CFA Level 2, ale oblalem? Czy z wiedzą zdobytą podczas nauki do CFA i obecnie do MPW próbować DI i MPW za jednym zamachem? Czy to bardziej kwestia tego, że materiał może się pomylić? PS już zacząłęm się uczyć:)
Pozdrawiam,
Bartosz


Sądzę, że przy okazji robienia CFA 2, robić MPW. DI sugeruję zostawić na później. MPW to dobry papier pod kątem ew. szybkości jego zrobienia. Jak się rozjedziesz na MPW i DI to potem może być dyskomfort, że wszystkie 3 egzaminy będą pod kreską... Jeszcze większym problemem jest ew. zdanie DI-1 - wtedy w maju masz DI-2, a w czerwcu CFA-2. Można odpuścić podejście do maja, ale wtedy bez sensu zdawało się egzamin DI-1 w marcu (1 podejście do DI-2 przepada...).

Lepiej wziąć w marcu MPW, w czerwcu CFA-2, w październiku DI-1, w grudniu ew. DI-2, w marcu następnego roku ew. DI-3 i w czerwcu następnego roku ew. CFA-3...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #6422 przez Kinga Ganko
Replied by Kinga Ganko on topic Egzamin MPW - 20.03.2016
W marcu zdam egzamin na maklera papierów wartościowych, ale mam pytanie: czy jest jakaś sprawdzona strategia przygotowywania się? :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #6423 przez maciek9180
Replied by maciek9180 on topic Egzamin MPW - 20.03.2016

W marcu zdam egzamin na maklera papierów wartościowych, ale mam pytanie: czy jest jakaś sprawdzona strategia przygotowywania się? :)


To można powiedzieć, że problem masz już z głowy :P

Najlepiej przejrzeć wątki na tym forum odnośnie egzaminu MPW. Do tego na własnym przykładzie polecam zakupić któryś z dostępnych pakietów przygotowujących od zespołu Maklers - dogłębnie się z nim zapoznać oraz postępować według jego reguł a sukces raczej murowany. Oczywiście zakładając, że Komisja nie zmieni znacznie schematów zadań.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #6424 przez Kinga Ganko
Replied by Kinga Ganko on topic Egzamin MPW - 20.03.2016
Byłam już na jednym kursie, więc mam potrzebne materiały, teraz czekają mnie długie zimowe wieczory przed kominkiem z zadaniami :) I zgodnie z "Myśl i bogać się" zmieniam nastawienie na pozytywne, w marcu zdam! :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #6426 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW - 20.03.2016
Rozwiązania najnowszego testu MPW już dostępne.

Szczegóły: maklers.pl/forum/oferta-mpw/376-rozwiaza...dan-mpw-z-2015-10-11

Ponadto są one również częścią składową kursów maklerskich Maklers.pl (stacjonarny/online/wideo) oraz Superpakietu MPW Maklers.pl.

Rozwiązana te zostaną opublikowane w systemie testów online www.maklers.arslege.pl, niezwłocznie po publikacji tych testów przez KNF.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #6491 przez Czacha
Replied by Czacha on topic Egzamin MPW - 20.03.2016
Cześć,
chciałbym podejść do egzaminu MPW w marcu, czy wykupienie kursu online jest wystarczajce żeby taki egzamin zdać, chodzi mi o dowiedzenie się jakie akty prawne obowiązują na egzaminie i jakie zagadnienia? Czy warto wykupować rozwiązania testów n stronie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.258 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.