MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Maklera Papierów Wartościowych, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/mpw/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Egzamin MPW - 20.03.2016

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #6733 przez BSD84
Replied by BSD84 on topic Egzamin MPW - 20.03.2016
Sadze ze nie ma zadnej reguly. Ja slyszalem ze utrzymuja zdawalnosc w ciagu roku na 20%. Podobnie bylo w zeszlym roku. Teraz weszla deregulacja wiec moze to jakos wplynie na poziom pytan ale watpie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #6734 przez #.
Replied by #. on topic Egzamin MPW - 20.03.2016
Moim zdaniem w tym jaki procent podchodzących zdało nie ma żadnych czarów i ustaleń Komisji, że ileś procent ma zdać. Moim zdaniem poziom testów jest zawsze mocno podobny... to raczej przygotowanie kandydatów jest różne :D i chyba stąd ta zmienność.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #6735 przez Bernard Madoff
Replied by Bernard Madoff on topic Egzamin MPW - 20.03.2016
Zdawalność egzaminu jest na przyzwoitym poziomie, to jest egzamin Państwowy nie kolokwium na studiach. Poważnie to zwróćcie uwagę, że są zawody do których trudniej się dostać np. Egzamin na Rzeczoznawcę Majątkowego zdaje zawsze nie więcej niż 3% kandydatów, i tak jest zawsze. Nie ma co narzekać !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #6736 przez #.
Replied by #. on topic Egzamin MPW - 20.03.2016
Mam taką prośbę, czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć działanie superwarunku?
Bo mniej-więcej wiem o co chodzi, znam te zasady. Nie zawsze jednak umiem je zastosować w praktyce. Może to głupie pytanie, ale skąd mam wiedzieć i jak to sprawdzić czy "wszystkie zlecenia z limitem wyższym (w kupnie) schodzą w całości"? Załóżmy, że rozpisałem sobie to wszystko w tabelce. Czy mam to sprawdzać w ten sposób, że porównuje kolumnę "obrót" do tego ile sztuk jest w danym zleceniu? Czy jak? Może ktoś mi to tak powolutku i dokładnie wyjaśnić?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu - 8 lata 1 miesiąc temu #6737 przez BSD84
Replied by BSD84 on topic Egzamin MPW - 20.03.2016
proponuje na zadaniu 55 z 26.10.2014.
Najpierw znajdujemy cene/przedzial gdzie obrot jest najwiekszy. Potem sprawdzamy czy jest nadwyzka. Jak jest 0 to nie trzeba sprawdzac superwarunku. Jak jest jakas nadwyzka to sprawdzamy. W tym zadaniu wychodzi nadwyzka 360 w przedziale (120,65;120,80 ) i przy cenie 120.8. Zasady sa takie: Zlecenia z limitem wyzszym przy kupnie i nizszym przy sprzedazy musza zejsc cale. Zlecenia rowne limitowi mozna redukowac nawet do zera. Biorac pod uwagę te zasady, jesli wezmiesz cene z przedzialu (120,65;120,80 ) to ppo stronie kupna bedzie 1360 (Zlecenia z limitem wyższym) a po stronie sprzedazy 1000 (Zlecenia z limitem nizszym), a tak nie moze być. Czyli sprawdzasz cene 120,8. Przy tej cenie redukujesz 700 o nadwyzke i zrownuje sie obrot do 1000. Superwarunek spełniony. Odpowiedz D. Wytlumaczylem? Sredni jestem w tłumaczeniu:)
Ostatnia8 lata 1 miesiąc temu edycja: BSD84 od.
Za tę wiadomość podziękował(a): #.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #6738 przez #.
Replied by #. on topic Egzamin MPW - 20.03.2016

proponuje na zadaniu 55 z 26.10.2014.
Najpierw znajdujemy cene/przedzial gdzie obrot jest najwiekszy. Potem sprawdzamy czy jest nadwyzka. Jak jest 0 to nie trzeba sprawdzac superwarunku. Jak jest jakas nadwyzka to sprawdzamy. W tym zadaniu wychodzi nadwyzka 360 w przedziale (120,65;120,80 ) i przy cenie 120.8. Zasady sa takie: Zlecenia z limitem wyzszym przy kupnie i nizszym przy sprzedazy musza zejsc cale. Zlecenia rowne limitowi mozna redukowac nawet do zera. Biorac pod uwagę te zasady, jesli wezmiesz cene z przedzialu (120,65;120,80 ) to ppo stronie kupna bedzie 1360 (Zlecenia z limitem wyższym) a po stronie sprzedazy 1000 (Zlecenia z limitem nizszym), a tak nie moze być. Czyli sprawdzasz cene 120,8. Przy tej cenie redukujesz 700 o nadwyzke i zrownuje sie obrot do 1000. Superwarunek spełniony. Odpowiedz D. Wytlumaczylem? Sredni jestem w tłumaczeniu:)


Super, dzięki wielkie. Wychodzi na to, że moim głównym problemem było to, że nie wiedziałem, że trzeba odjąć to 700 w zadaniu, o którym mówimy i wtedy zawsze mi się te wolumeny zgadzały.
Dzięki :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #6739 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW - 20.03.2016
Jeśli chodzi o zdawalność na egzaminie, to ostatni egzamin zdało 38 osób, na egzamin były zapisane 143 osoby, ale do egzaminu podeszło 131 osób (12 osób nie dotarło na egzamin), także właściwa zdalność wynosi 38/131 = 29%. Egzamin z marca 2015 zdało z kolei 33% kandydatów. 2015 rok wyróżniał się bardzo wysoką zdawalnością na tle lat poprzednich, gdzie przeciętna długoterminowa zdawalność wynosi ok. 20%. W 2011 np. zdawalność wynosiła ok. 11%. Testy nie tyle są takie same w swojej trudności, tylko schematyczne, a schemat został rozpracowany, np. przez Makelrsa, stąd zdawalność też rośnie. Istnieje obawa, iż kiedyś KNF zmieni schemat, co raz na jakiś czas robi - wtedy też zdawalność potrafi się załamać - np. z ok. 30% spaść do 15%...

Życzę Wam, by schemat na najbliższym egzaminie pozostał bez zmian, a zdawalność przebiła próg 40%...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #6740 przez BSD84
Replied by BSD84 on topic Egzamin MPW - 20.03.2016
Tak dla pewnosci. Nie odejmujesz calego wolumenu 700. Wolumen 700 jest redukowany o nadwyzke, czyli 360, tak aby wolumen wszystkich zlecen rownych i wyzszych w przypadku kupna i nizszych w przypadku sprzedazy byl rowny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #6741 przez #.
Replied by #. on topic Egzamin MPW - 20.03.2016

Tak dla pewnosci. Nie odejmujesz calego wolumenu 700. Wolumen 700 jest redukowany o nadwyzke, czyli 360, tak aby wolumen wszystkich zlecen rownych i wyzszych w przypadku kupna i nizszych w przypadku sprzedazy byl rowny.

To chyba jednak nie do końca rozumiem :D
To czemu redukujemy akurat to 700? Czym jest ta nadwyżka? ;p Bo generalnie rozumiem zasadę, że te zlecenia kupna wyższe i sprzedaży niższe mają się realizować, ale nie bardzo rozumiem sposób działania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #6742 przez #.
Replied by #. on topic Egzamin MPW - 20.03.2016
Czy to chodzi o to, że w tym przykładzie, o którym mówimy:
Teoretycznie wyszedł kurs z przedziału, ale wtedy nie jest spełniony superwarunek. I bierzemy ten 120,80 bo z jego wolumenu 700 możemy coś zredukować - czyli, że część tego zlecenia po 120,80 może się nie zrealizować, a w przypadku tego przedziału nie mielibyśmy od czego odjąć?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.206 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.