MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Doradcę Inwestycyjnego, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/di/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Egzamin DI-1 29.10.2017

Więcej
6 lata 5 miesiąc temu #8616 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin DI-1 29.10.2017
Hej,

Tak, popełniłem błąd w odczytaniu treści. WACC wynosi 9%, rkwz = 17,6%, już zmieniam 70 w kluczu na B.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 5 miesiąc temu #8617 przez Ping-Pong
Replied by Ping-Pong on topic Egzamin DI-1 29.10.2017
Co do 70ego to ja popełniłem błąd, jednak 9%.

Natomiast mam pytanie do 11ego. Dlaczego "C"?

Komisja napisała że chce Do/P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 5 miesiąc temu #8618 przez Ping-Pong
Replied by Ping-Pong on topic Egzamin DI-1 29.10.2017
Mam też wątpliwości do zadania nr 48, jak dla mnie jest ono do odwołania na podstawie takiej, że mogą być dwie poprawne odpowiedzi.

No bo (patrze na kartę wzorów Maklers'a) ten indeks przynosi dywidendę, a co ważniejsze w treści nie jest podane jaki to jest indeks, czy cenowy czy wartościowy. Skoro indeks przynosi dywidendę to trzeba założyć, że w procesie obliczania d1 użyto b = r-q - czyli stopa dywidendy została już uwzględniona. Ja rozumiem, że -0.4885 e^-0.05*0.5 idealnie wychodzi odpowiedz "C", ale tu jest ewidentne niedopatrzenie osoby układającej pytanie. Mimo że odpowiedz "D" różni się od zwyczajnego d1-1 to jest to wynik jest bliższy niż w odpowiedzi "C".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 5 miesiąc temu #8619 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin DI-1 29.10.2017
Klucz odpowiedzi już w komplecie. Proszę o weryfikację i wskazywanie ew. błędów.

Jak poszło? :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 5 miesiąc temu #8620 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin DI-1 29.10.2017

Naliczyłem się 49 osób. Organizacja egzaminu super no i nareszcie inny zestaw do jedzenia z proteinowym batonikem, wodą i jabłkiem a nie jakaś buła :) Egzamin standardowy bez udziwnień. Jak dla mnie kilka pytań z ekonomii było pokręconych i jak zwykle trzeba było wybierać 50/50. Mi poszło dobrze:) Zostawiłem 4 puste. Zrobiłem 4 błędy z prawa i rachunkowości. Zakładając, że z ekonomii mam 3-4 błędy i z zadań podobnie to łącznie daje ok 10-12 błędów więc liczę na jakieś 170-180 pkt. :)


Sylwek,

Świetny wynik! :)

Sprawdź proszę swoje wyniki z kluczem odpowiedzi i wskazuj ew. błędy! :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Sylwio

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 5 miesiąc temu #8621 przez Sylwio
Replied by Sylwio on topic Egzamin DI-1 29.10.2017
Wyszło mi 191 pkt :) celowałem w 200 ale zrobiłem 3 głupie błędy z prawa i ustaw. Zadania bezbłędnie. Wydaje mi się, że w 108 powinno być D - żadna z powyższych ponieważ zgodnie z zasadami etyki"
Maklerzy i doradcy, którzy pełnią funkcję w organach podmiotu emitującego instrumenty finansowe, nie mogą świadczyć osobiście usług maklerskich lub doradczych związanych z obrotem tymi instrumentami, chyba że czynią to w ramach dokonywania oferty publicznej lub ubiegania się o dopuszczenie instrumentów finansowych do obrotu na rynku zorganizowanym." Nie ma tutaj "wyłącznie". Poza tym wszystko ok :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 5 miesiąc temu #8622 przez Sylwio
Replied by Sylwio on topic Egzamin DI-1 29.10.2017
Dzięki Mariusz za ekspresowe rozwiązania zadań pomimo masy obowiązków. Wiszę Ci dobrego drinka :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 5 miesiąc temu #8623 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin DI-1 29.10.2017

Wyszło mi 191 pkt :) celowałem w 200 ale zrobiłem 3 głupie błędy z prawa i ustaw. Zadania bezbłędnie. Wydaje mi się, że w 108 powinno być D - żadna z powyższych ponieważ zgodnie z zasadami etyki"
Maklerzy i doradcy, którzy pełnią funkcję w organach podmiotu emitującego instrumenty finansowe, nie mogą świadczyć osobiście usług maklerskich lub doradczych związanych z obrotem tymi instrumentami, chyba że czynią to w ramach dokonywania oferty publicznej lub ubiegania się o dopuszczenie instrumentów finansowych do obrotu na rynku zorganizowanym." Nie ma tutaj "wyłącznie". Poza tym wszystko ok :)


Sylwek,

Przebijasz sufit! :)

Z tym 108 - to się dopiero okaże, którą odpowiedź Komisja uznała za właściwą... ;) Dostawiam do klucza D.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 5 miesiąc temu #8624 przez Sylwio
Replied by Sylwio on topic Egzamin DI-1 29.10.2017
Z Twoim kursem nie mogło być inaczej !!! Nie da się ukryć, że wkładasz w Maklers całe serducho. No tak zad. 108 takie kontrowersyjne zobaczymy :) Tak czy inaczej niebawem czas wracać do Hulla, Fabozziego i Twoich zbiorków tematycznych :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 5 miesiąc temu #8625 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin DI-1 29.10.2017

Z Twoim kursem nie mogło być inaczej !!! Nie da się ukryć, że wkładasz w Maklers całe serducho. No tak zad. 108 takie kontrowersyjne zobaczymy :) Tak czy inaczej niebawem czas wracać do Hulla, Fabozziego i Twoich zbiorków tematycznych :)


Teraz trochę mniej czasu mam na Maklers, z uwagi na pracę w TFI. Gdyby nie praca w TFI i kurs MPW w weekend, to kompletny klucz byłby już zapewne w niedzielę, lub najpóźniej w poniedziałek, a tak to dopiero we wtorek się go udało zbudować, co i tak nie jest tragicznym wynikiem zważywszy na dłuższy czas oczekiwania na wyniki z KNF niż kiedyś...

POWODZENIA NA DI2! :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Sylwio

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.150 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.