MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Doradcę Inwestycyjnego, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/di/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Egzamin DI-1 29.10.2017

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #8495 przez michalk
Replied by michalk on topic Egzamin DI-1 29.10.2017
W ostatnich latach pojawiły się pytania z:

Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 30 kwietnia 2013 r. w sprawie sposobu, trybu oraz warunków prowadzenia działalności przez towarzystwa funduszy inwestycyjnych

Jednak rozporządzenie to zostało uchylone dnia 6 czerwca. Z tego co mi wiadomo to materiał na obowiązuje na 1 msc przed egzaminem. Zatem to rozporządzenie można odpuścić?

isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20130000538

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #8501 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin DI-1 29.10.2017

W ostatnich latach pojawiły się pytania z:

Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 30 kwietnia 2013 r. w sprawie sposobu, trybu oraz warunków prowadzenia działalności przez towarzystwa funduszy inwestycyjnych

Jednak rozporządzenie to zostało uchylone dnia 6 czerwca. Z tego co mi wiadomo to materiał na obowiązuje na 1 msc przed egzaminem. Zatem to rozporządzenie można odpuścić?

isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20130000538


Tak, wygasło i nie obowiązuje. Proszę wziąć pod uwagę, iż z tego typu aktów prawnych bardzo rzadko występują pytania na egzaminie. Więc pytanie czy jest sens tego typu akty prawne czytać.

Najważniejsze z prawa na DI (nie licząc rachunkowości) to:
- ustawa o obrocie
- ustawa o funduszach inwestycyjnych
- rozporządzenie MF dotyczące warunków technicznych i organiazacyjnych
- rozporządzenie MF dotyczące trybu i warunków
- kodeks cywilny
- kodeks spółek handlowych

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #8502 przez jezzu
Replied by jezzu on topic Egzamin DI-1 29.10.2017
Ja jak przeglądałem ostatnie egzaminy pod kątem prawa zauważyłem że z kodeksu spółek handlowych jest zazwyczaj tylko 1 pytanie więc chyba nie warto. 2 pytania są z ustawy o ofercie publicznej 4 z ustawy o rachunkowości i ok 5 z MSR. Jeśli chodzi o rozporządzenia to najważniejsze chyba jest to dot, trybu i warunków postępowania firm inwestycyjnych.
Zrezygnowałem z podchodzenia do egzaminu w październiku, nie wyrobię się. Podejdę dopiero w marcu przyszłego roku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #8503 przez Bernard Madoff
Replied by Bernard Madoff on topic Egzamin DI-1 29.10.2017
Co do prawa, ze zbiorków maklers wyszło mi, że z zakresu prawa jest około 15 pytań, etyki 5 to razem daje 40 punktów, rachunkowości nie ruszyłem jeszcze zostawiam sobie na deser ;)

Ja podchodzę w październiku, nie obawiam się prawa po egzaminie maklerskim, natomiast MSR nawet nie dotknę, nie mają one tak dużej wagi w całym egzaminie aby zaśmiecać sobie głowę, materiału i tak jest sporo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #8504 przez Kubeczeq
Replied by Kubeczeq on topic Egzamin DI-1 29.10.2017
Ja tez jestem po MPW i również spróbuje szczęścia w październiku. Na miesiąc przed egzaminem czuje się niestety dużo gorzej przygotowany jak do MPW. Mam nadzieje, ze to fałszywe wrażenie zważając na ogrom materiału.

Co do MSR to polecam skrypt Delloite (około 110 stron). Uważam, ze warto przeczytać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #8505 przez michalk
Replied by michalk on topic Egzamin DI-1 29.10.2017
Skrypt Delloiitte daje ogólny pogląd na MSR/MSSF, aczkolwiek często pytania są niestety żywcem wyjęte z treść ustawy.
Ja to najbardziej ekonomii się obawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu - 6 lata 6 miesiąc temu #8506 przez Bernard Madoff
Replied by Bernard Madoff on topic Egzamin DI-1 29.10.2017
czasem taki ogólny ogląd MSR pozwoli Ci wyrwać kilka pkt. Z ekonomii, fakt najprzyjemniejsze nie są te pytania, ale ostatnio zauważyłem, że przestali utrudniać.
Ostatnia6 lata 6 miesiąc temu edycja: Bernard Madoff od. Powód: blad

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #8515 przez michalk
Replied by michalk on topic Egzamin DI-1 29.10.2017
www.knf.gov.pl/knf/pl/komponenty/img/kom..._9_10_2017_59006.pdf

sprawdźcie pozycje 7. Szczegółowe Zasady Obrotu Giełdowego w systemie UTP.
Tej ustawy chyba jeszcze nie było.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #8516 przez Bernard Madoff
Replied by Bernard Madoff on topic Egzamin DI-1 29.10.2017
ale tylko artykuły 1-35, 16 stron ;) Tam raczej nie ma jakiejś wiedzy tajemnej. Swoją drogą udostępniać spis aktów prawnych na 19 dni przed egzaminem - szacun ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #8517 przez Kubeczeq
Replied by Kubeczeq on topic Egzamin DI-1 29.10.2017
Przygotowania pełną parą, ale niestety łapę się jeszcze czasami na stostunowo prostych zadaniach.

Bardzo serdeczna prośba do Was Panowie o jakieś wskazówki do schematu rozwiązaywania tego typu zadań, bo tracę cierpliwość powoli...

1. Dur) Dla obligacji charakteryzującej się 3 letnim terminem wykupu, 10% kuponem z odsetkami wypłacanymi raz na koniec każdego roku oraz dochodem rynkowym (YTM) 8%, oblicz czas trwania obligacji według Maculaya.
- odpowiedź to 1,75 (po wykorzystaniu 2 wzorów z Fabozziego na MD i uproszczony wynik zawsze wynosi około 2,5)

2. Conv) Cena rynkowa sześcioletniej obligacji z 8% rocznym kuponem jest równa jej wartości nominalnej. Wypukłość (convexity) tej obligacji wynosi:
- odpowiedź to 56 (po moich obliczeniach -> około 28).

Pozostałe zadania z tych zagadnień z poprzednich egzaminów nie sprawiają trudności - jedynie te dwa.
Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki i podpowiedzi gdzie robię błąd.
Pozdrawiam serdecznie!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.181 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.