MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Doradcę Inwestycyjnego, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/di/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Egzamin DI-1 29.10.2017

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #8449 przez jezzu
Replied by jezzu on topic Egzamin DI-1 29.10.2017
Kiedyś jak się uczyłem to nie miałem dobrych materiałów i największymi problemami było prawo oraz ze względu na brak kierunkowego wykształcenia zadania z modelu Millera Modigilianiego. Nie miałem skąd się tego nauczyć a wiedza z wikipedi była do niczego

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #8450 przez jezzu
Replied by jezzu on topic Egzamin DI-1 29.10.2017
Chciałbym zwrócić uwagę, że linki do testów z lat ubiegłych na państwa stronie są nieaktualne

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #8451 przez jezzu
Replied by jezzu on topic Egzamin DI-1 29.10.2017
Kupiłem testy z prawa od konkurencji bo zasugerowałem się streszczeniami aktów prawnych, niestety okazało się że są to testy na maklera a oni mają inny zakres wiedzy, Czy testy Arsledge na DI są tylko na DI czy też na maklera?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #8452 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin DI-1 29.10.2017

Chciałbym zwrócić uwagę, że linki do testów z lat ubiegłych na państwa stronie są nieaktualne


Dziękuję za zwrócenie uwagi. KNF zmienił stronę i tym samym linki, stąd ten problem. Na dniach poprawimy te i ew. inne linki. Tymczasem proszę o korzystanie z linków KNF: www.knf.gov.pl/dla_rynku/egzaminy/Doradc...ni_egzaminy/testy_di

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #8453 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin DI-1 29.10.2017

Kupiłem testy z prawa od konkurencji bo zasugerowałem się streszczeniami aktów prawnych, niestety okazało się że są to testy na maklera a oni mają inny zakres wiedzy, Czy testy Arsledge na DI są tylko na DI czy też na maklera?


Działanie współtworzonego przez nas systemu testów online (www.di.arslege.pl) można przetestować zupełnie bezpłatnie i bez konieczności logowania na wybranych pytaniach z każdego ze zbiorów.

Testy www.di.arslege.pl dotyczą tylko i wyłącznie egzaminu DI-1.

Testy www.maklers.arslege.pl dotyczą tylko i wyłącznie egzaminu MPW.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #8454 przez jezzu
Replied by jezzu on topic Egzamin DI-1 29.10.2017
Zatem są tylko wybrane paragrafy, artykuły?
Dziękuję za odpowiedź

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #8455 przez jezzu
Replied by jezzu on topic Egzamin DI-1 29.10.2017
Przyjrzałem się troszkę dokładniej tym testom z Arsledge i tam jest tylko 8 rozporządzeń Ministra Finansów a w komunikacie KNF jest wymienione znacznie więcej. Jak to traktować?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #8457 przez Sylwio
Replied by Sylwio on topic Egzamin DI-1 29.10.2017
Zakres wiedzy jest zbyt obszerny żeby uczyć się wszystkiego co jest wymienione w komunikacie KNF chyba, że jesteś niesamowitym mózgowcem i wszystko co przeczytasz od razu zapamiętujesz. Jeśli nie to musisz wprowadzić priorytety i tylko tego się uczyć z czego jest najwięcej pytań. Naucz się tych ustaw, które są testowane w diarsage a prawo nie będzie stanowić problemu na egzaminie. Przede wszystkim ustawa o obrocie, rachunkowości i rozporządzenia do tych ustaw. Proponuję Ci również skorzystać z kursu online maklers. Otrzymasz wszystkie niezbędne informacje i zaoszczędzisz mnóstwo czasu i energii, która zdecydowanie przyda Ci się do wkuwania książek. Tym bardziej, że oprócz 1 etapu czeka jeszcze 2 i 3 a tak szczerze bez materiałów od maklers to nie wyobrażam sobie przejścia przez to piekło umysłowe.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #8458 przez jezzu
Replied by jezzu on topic Egzamin DI-1 29.10.2017
Zrobiłem zestawienie pytań z prawa z ostatnich 5 egzaminów. Przy najstarszym egzaminie nie zaznaczyłem w pliku wszystkich pytań bo nie wiedziałem do jakiego aktu prawnego je przypisać. Plik można pobrać z poniższego linku:
megawrzuta.pl/download/e7fce6a5be4cdce5107459114315d86a.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu - 6 lata 7 miesiąc temu #8459 przez jezzu
Replied by jezzu on topic Egzamin DI-1 29.10.2017

Przede wszystkim ustawa o obrocie, rachunkowości i rozporządzenia do tych ustaw. .

Dobrze by było nauczyć się też od razu MSR/MSSF bo jest za to sporo punktów na 1 i 2 etapie Czy MSR/MSSF jest w Arsledge?
Ostatnia6 lata 7 miesiąc temu edycja: jezzu od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.170 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.