MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Doradcę Inwestycyjnego, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/di/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Egzamin DI-1 - 11.10.2015

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #6268 przez Grog
Replied by Grog on topic Egzamin DI-1 - 11.10.2015
Czy w zadaniu 5 stwierdzenie w odpowiedzi A na pewno jest poprawne? Według mnie stwierdzenie B jest prawdziwe - taki jest cel luzowania polityki fiskalnej - zwiększenie zagregowanego popytu w gospodarce w krótkim terminie. Według przedstawicieli keynesizmu i powiązanych z nim nurtów ekonomii - zwiększenie wydatków publicznych ma wpływ głównie na wielkość produkcji w gospodarce, na ceny niekoniecznie.
Stwierdzenie A natomiast według mnie nie jest do końca prawdą - krzywa popytu makroekonomicznego opisuje zależność pomiędzy poziomem cen, a wielkością produkcji, ale nie cen ustalanych przez przedsiębiorstwa - tylko cen rynkowych. Przedsiębiorstwa mogą ustalać ceny jedynie w warunkach monopolu, co nie ma zastosowania w modelu makroekonomicznym AS-AD.
Taka jest moja opinia, nie wiem czy poprawna, jednak myślę, że warto zastanowić się jeszcze raz nad zadaniem 5. Jeżeli mam rację, to poprawną odpowiedzią jest odpowiedź A.

Mam jeszcze pytanie do zadania 7. Czy trendy nie przebiegają w 4 fazach? Akumulacja, trend wzrostowy, dystrybucja i trend spadkowy. Jeżeli tak, to poprawną odpowiedzią byłaby odpowiedź C.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #6269 przez jotuzet
Replied by jotuzet on topic Egzamin DI-1 - 11.10.2015
Czy w 5 odp. A to nie definicja: Krzywa krótkookresowej podaży globalnej - opisuje zależność między poziomem cen, ustalanych przez przedsiębiorstwa i określanych przez wysokość płac, a wielkością produkcji.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #6270 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin DI-1 - 11.10.2015
5 poprawione, pełna zgoda.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #6271 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin DI-1 - 11.10.2015

Czy w zadaniu 5 stwierdzenie w odpowiedzi A na pewno jest poprawne? Według mnie stwierdzenie B jest prawdziwe - taki jest cel luzowania polityki fiskalnej - zwiększenie zagregowanego popytu w gospodarce w krótkim terminie. Według przedstawicieli keynesizmu i powiązanych z nim nurtów ekonomii - zwiększenie wydatków publicznych ma wpływ głównie na wielkość produkcji w gospodarce, na ceny niekoniecznie.
Stwierdzenie A natomiast według mnie nie jest do końca prawdą - krzywa popytu makroekonomicznego opisuje zależność pomiędzy poziomem cen, a wielkością produkcji, ale nie cen ustalanych przez przedsiębiorstwa - tylko cen rynkowych. Przedsiębiorstwa mogą ustalać ceny jedynie w warunkach monopolu, co nie ma zastosowania w modelu makroekonomicznym AS-AD.
Taka jest moja opinia, nie wiem czy poprawna, jednak myślę, że warto zastanowić się jeszcze raz nad zadaniem 5. Jeżeli mam rację, to poprawną odpowiedzią jest odpowiedź A.

Mam jeszcze pytanie do zadania 7. Czy trendy nie przebiegają w 4 fazach? Akumulacja, trend wzrostowy, dystrybucja i trend spadkowy. Jeżeli tak, to poprawną odpowiedzią byłaby odpowiedź C.


5 - ok, A.
7 - polecam Murphy, str.23. 3 fazy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #6272 przez Viaces
Replied by Viaces on topic Egzamin DI-1 - 11.10.2015
Model AD-AS (popyt pionowy) nie zakłada konkurencji doskonałej, rozważana jest jedynie relacja...(faktycznie ceny są rynkowe, ale ustalają je przedsiębiorscy -to jest rynek... bo nieby nie panstwo), a monopol nie jest jedyną formą gospodarki gdie przedsiębiorstwa ustalają cenę (taką jest również oligopol czy w niektorych przypadkach - konkurencja monopolistyczna - Samuelson). W punkcie B zwraca się uwagę na położenie, a nie nachylenie i krótki okres czasu. Wydaje się że alfa - stosunek produktu do ceny jako 1 pochodna wskazuje na nachylenie...

co do A, faktycznie nie precyzyjna, ale B zbyt nisko precyzyjna. jeśli B jest właściwe, to zbyt ogólnikowo napisane i najprawdpodobniej błędnie...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #6273 przez piotrkawala
Replied by piotrkawala on topic Egzamin DI-1 - 11.10.2015
Podbijam pytanie, też zaznaczyłem C. Czy to nie jest dobra odpowiedź?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #6274 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin DI-1 - 11.10.2015

Mam pytanie odnośnie zadania 53. Model Millera to (EBIT*(1-pd)*(1-pa))/r(kwn). Według tego to watosc niezadluzona to 860 000 a nie 800 000. Dlatego wykorzystalem inny przyklad i dalem (EBIT*(1-pd)*(1-pa))/r(kwn)*(1-pa) = 1 000 000. Wzor ten podaje gajdka na stronie 221 na samym dole. Zresztą mowa jest nawet w zadaniu, że r(kwn nie uwzględnia (1-pa))? Więc nie powinno być C?


Zostawmy na razie B i C.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #6275 przez sybir
Replied by sybir on topic Egzamin DI-1 - 11.10.2015
88 chyba C ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #6276 przez piotrkawala
Replied by piotrkawala on topic Egzamin DI-1 - 11.10.2015
Mam małe wątpliwości do zadania 88. Ja policzyłem to w następujący sposób. VaR(X*) = VaR(X) * N(X*)/N(X), czyli 707 = 500 * 2,33/x. X = 1,6478, więc prawdopodobieństwo to ok. 5%. Skoro prawdopodobieństwo obsunięcia portfela o ponad 707 tys. wynosi 1%, to prawdopodobieństwo obsunięcia portfela o 500 tys. powinno być większe?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #6277 przez Viaces
Replied by Viaces on topic Egzamin DI-1 - 11.10.2015
zad 88 -czy nie powinno byc C, VaR = 707 000 z= 2,33 to var = 303 433. przy VaR = 500 000, z =(500 000/303 433) = 1,645. czyli p = 5%,

zad 83, czy tu nie powinno byc B, chociaz nie dokonca jestem pewien...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.204 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.