MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Doradcę Inwestycyjnego, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/di/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Egzamin DI-1 - 11.10.2015

Więcej
9 lata 3 tygodni temu #5775 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin DI-1 - 11.10.2015

Proponuję zacząć od przedyskutowania pomysłu, który pojawił się na kursie online tj wspólny (grupowy) zakup jednego dodatkowego kalkulatora, tak na wypadek gdyby któremuś z nas padła TIBA. (wspólna zrzutka, jeden kupuje i przywozi na egzamin)

Ciekawi mnie pogląd admina na tendencje jakie mogą się pojawić po marcowym egzaminie, bo pojawiły się że egzamin był nieschematyczny, niestandardowy i trudny. Stąd moja obawa czy można zacząć się już bać października, czy raczej bez przesadnego strachu? B)


Sądzę, że następny egzamin będzie bardzo podobnej jakości, ale z zastosowaniem tego samego schematu co ostatnio. Zdawalność będzie prawdopodobnie wyższa, gdyż kandydaci nauczą się lepiej nowego schematu.

Tak z reguły jest. Jak zdawalność osiąga bardzo wysoki poziom (np. 50%) to zmienia się schemat. Np. zmiana schematu grozi teraz kandydatom na MPW, gdzie zdawalność wymknęła się spod kontroli (33% vs historyczna średnia 18%).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 2 tygodni temu #5787 przez Tomasz
Replied by Tomasz on topic Egzamin DI-1 - 11.10.2015
Wydaje mi się, że nie ma się co bać, tylko trzeba wykorzystać dobrze ten czas, który pozostał - a jest go jeszcze ogrom.

Dobrze byłoby, aby ten temat na forum był w miarę "aktywny", tak abyśmy mogli wspólnie rozwiewać ewentualne wątpliwości i jeszcze lepiej przygotować się na październikowy egzamin. Po prostu nie możemy pozwolić na to, aby to Komisja odniosła nad nami kolejne zwycięstwo :lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 2 tygodni temu #5788 przez Michał Pokrywa
Replied by Michał Pokrywa on topic Egzamin DI-1 - 11.10.2015
Czy ktoś z was planuje rozpocząć naukę na DI-2 przed październikiem już? :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 2 tygodni temu #5789 przez Tomasz
Replied by Tomasz on topic Egzamin DI-1 - 11.10.2015
Ja na pewno. Myślę, że od września skupię się w większym stopniu na przygotowaniach do DI-2. Tak jak mówiłem, czasu jest pełno, można to wszystko sobie dobrze rozplanować.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 2 tygodni temu #5791 przez Michał Pokrywa
Replied by Michał Pokrywa on topic Egzamin DI-1 - 11.10.2015
Tomek jesteś po mpw, czy od zera?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 2 tygodni temu #5793 przez Tomasz
Replied by Tomasz on topic Egzamin DI-1 - 11.10.2015
Jestem po nieudanym podejściu do DI w marcu. Zabrakło mi niedużo, dlatego wystarczy, że dobrze przerobię to co zaniedbałem w przygotowaniach do wcześniejszego egzaminu (prawo, rachunkowość i ekonomia) i będę dalej szlifował to co poszło mi dobrze, tak aby nie stracić tej wiedzy do października.

Jeżeli dobrze kojarzę, to byliśmy chyba na tym samym kursie przygotowującym do DI-1 prowadzonym przez Mariusza? Chodzi o kurs online ze stycznia/lutego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 2 tygodni temu - 9 lata 2 tygodni temu #5795 przez Michał Pokrywa
Replied by Michał Pokrywa on topic Egzamin DI-1 - 11.10.2015
Tak, byłem na online :)
Wpadamy na październik mocną ekipą, żeby to zdać, nie ma innej opcji B)
Jesteś po MPW? Jak szła nauka części ..hmm nie wiem jak ją nazwać..pozaprawnej?

Jak założyłem wątek to do każdego z listy kontaktowej od Mariusza wysłałem maila z zachętą do dyskusji, ale dopiero jesteś pierwszym który odpisał (Sybir podchodził w marcu) :D
Ostatnia9 lata 2 tygodni temu edycja: Michał Pokrywa od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 2 tygodni temu #5796 przez michalwalecki
Replied by michalwalecki on topic Egzamin DI-1 - 11.10.2015
Cześć,
Ja jestem świeżo po MPW (kurs z maklers) i zamierzam uderzyć na DI1 w październiku. Macie jakieś rady od czego zacząć?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 2 tygodni temu - 9 lata 2 tygodni temu #5797 przez Michał Pokrywa
Replied by Michał Pokrywa on topic Egzamin DI-1 - 11.10.2015
Masz materiały już kupione?
Ja byłem na kursie online organizowanym przez maklers.pl i mój plan nauki wygląda tak:

Pażdziernik - styczeń - zamówienie materiałów, przeglądnięcie każdej prezentacji, zgromadzenie literatury etc.

Styczeń - Luty - kurs online, aktywne uczestnictwo
Luty - sierpień -> nauka z video, materiały, prezentacja, historyczne testy do DI- 1
Wrzesień-październik -> start nauki do DI-2 + powtarzanie DI-1

hmm..wytrwałości życzę i motywacji. Jak masz materiały z maklers, tam w planie nauki jest napisane żeby uczyć się systematycznie, działami. Od siebie dodam, że mi pomaga to że mam dokładnie rozplanowaną naukę, przez co nie ma jakiegoś stresu że czegoś nie zdąże itp.

Osobiśćie działy takie jak prawo, rachunkowość, etyka zostawiam na sam koniec -> zaczałem od ekonomi, wartość pieniądza, statystyka, potem udziałowe, dłużne, pochodne, zarządzanie portfelem..
Ostatnia9 lata 2 tygodni temu edycja: Michał Pokrywa od.
Za tę wiadomość podziękował(a): michalwalecki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 2 tygodni temu #5798 przez Tomasz
Replied by Tomasz on topic Egzamin DI-1 - 11.10.2015
Liczyłem na to, że nie będę musiał się udzielać w tym wątku :silly:

Jeżeli chodzi o część "pozaprawną" to mi całkiem dobrze szła nauka. Podejrzewam, że 90% punktów, które zdobyłem były z zadań analitycznych, czy jak kto woli obliczeniowych. Mariusz bardzo dobrze wszystko tłumaczył na kursie i pomimo tego, że zadania były mocno nieschematyczne, można było sobie z nimi poradzić. Oczywiście w przygotowaniach poświęciłem temu dużo czasu i rozwiązywałem na prawdę od groma zadań dziennie. W tygodniu egzaminu rozwiązywałem po 3 egzaminy historyczne dziennie, plus wieczory zostawiałem na teorie. To był niestety błąd, bo powinienem bardziej się do niej przyłożyć.

Mimo wszystko nie żałuje, że podszedłem już w marcu, daje to trochę doświadczenia, bo co innego rozwiązywać zadania w domu, a co innego robić to na egzaminie z lekkim stresem lub pod presją czasu (o dziwo stresować się nie stresowałem, ale czasu trochę mi zabrakło).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.235 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.