MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Doradcę Inwestycyjnego, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/di/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Egzamin DI-1 - 11.10.2015

Więcej
9 lata 2 miesiąc temu - 9 lata 2 miesiąc temu #5373 przez Michał Pokrywa
Egzamin DI-1 - 11.10.2015 was created by Michał Pokrywa
Jeśli wybrałem źle miejsce to proszę o przeniesienie tematu.

Witam wszystkich,
tak jak pisałem w mailu, postanowiliśmy założyć grupę wsparcia na di-1 dla pochodzących na październik 2015.

Żeby się zintegrować, to na poczatek może kilka słów o sobie.

Nazywam się Michał Pokrywa, studiuje finanse i rachunkowość (2 rok) na Politechnice Rzeszowskiej. moje zainteresowania to historia, polityka i szeroko pojęta ekonomia. do DI przygotowuje się od zera (nie podchodziłem do licencji maklera), wiec duzo nauki przede mną, będę wdzięczny za rady co do trybu nauki.

Pozdrawiam ;)
Ostatnia9 lata 2 miesiąc temu edycja: Michał Pokrywa od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 2 miesiąc temu #5379 przez sybir
Replied by sybir on topic Egzamin DI-1 - 11.10.2015
Również podchodzę. Jestem świeżo po zdanym egzaminie na maklera, więc trochę to ułatwia.

Ja postanowiłem na pierwszy ogień przerobić część "analityczną": matematyka finansowa, pochodne, dłużne, finanse przedsiębiorstw, analiza portfelowa, statystyka. Za jakieś 3-4 dni powinienem skończyć tą partię.
W takim układzie przechodząc do części "do wkucia" (rachunkowość, etyka, prawo, ekonomia) można już szlifować rozwiązywanie zadań obliczeniowych.
Mam nadzieję, że z racji studiów ekonomicznych, oraz wiedzy z maklera będę w stanie szybko przerobić drugą część, w końcu czasu już bardzo niewiele.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 2 miesiąc temu #5380 przez Michał Pokrywa
Replied by Michał Pokrywa on topic Egzamin DI-1 - 11.10.2015
Ja polecę pewnie tak jak video, bo zaczynam od zera więc czytam książki żeby tą podstawową wiedzę powtórzyć i dobrze utrwalić, ale prawo, rach i etykę zostawiam na sam koniec. Tak jak sobie liczyłem mniej więcej to skończę całą naukę w lipcu/sierpniu, więc będzie jeszcze trochę czasu żeby do DI-2 zacząć się uczyc.

Jak szła nauka tej części analitycznej? czytałeś książki czy tylko video + historyczne zadania?

Podrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 2 miesiąc temu #5381 przez sybir
Replied by sybir on topic Egzamin DI-1 - 11.10.2015
Kurcze nie doczytałem że chodzi o październik, myślałem że o marzec (czyli za miesiąc) :D . Jeżeli już zacząłeś naukę to powinno być dobrze ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 2 miesiąc temu #5382 przez Michał Pokrywa
Replied by Michał Pokrywa on topic Egzamin DI-1 - 11.10.2015
A jak tobie poszła ta część analityczna? Dużo czasu zajęła nauka, i generalnie jak to szło?

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 2 miesiąc temu #5383 przez sybir
Replied by sybir on topic Egzamin DI-1 - 11.10.2015
Ok. 4 tygodnie po jakieś 6h dziennie, z pomocą superpakietu, solidną podbudową z egzaminu maklerskiego i studiów. Czy to wystarczy przekonamy się za miesiąc.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 2 miesiąc temu #5384 przez Michał Pokrywa
Replied by Michał Pokrywa on topic Egzamin DI-1 - 11.10.2015
6h dziennie to dość sporo czasu, ale tym bardziej się przekonuje że do października zdążę się przygotować na 1 etap i częściowo na 2. Z ciekawości - co studiujesz? :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 2 miesiąc temu #5385 przez sybir
Replied by sybir on topic Egzamin DI-1 - 11.10.2015
Finanse i rachunkowość

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 3 tygodni temu #5769 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin DI-1 - 11.10.2015
Podbijam temat i zachęcam do dyskusji.

Zapraszam też do skorzystania z oferty Maklers.pl na DI: www.maklers.pl/di

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 3 tygodni temu #5774 przez Michał Pokrywa
Replied by Michał Pokrywa on topic Egzamin DI-1 - 11.10.2015
Proponuję zacząć od przedyskutowania pomysłu, który pojawił się na kursie online tj wspólny (grupowy) zakup jednego dodatkowego kalkulatora, tak na wypadek gdyby któremuś z nas padła TIBA. (wspólna zrzutka, jeden kupuje i przywozi na egzamin)

Ciekawi mnie pogląd admina na tendencje jakie mogą się pojawić po marcowym egzaminie, bo pojawiły się że egzamin był nieschematyczny, niestandardowy i trudny. Stąd moja obawa czy można zacząć się już bać października, czy raczej bez przesadnego strachu? B)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.163 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.