MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Maklera Papierów Wartościowych, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/mpw/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Egzamin MPW - 11.10.2015

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #6114 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW - 11.10.2015

W załączniku przesyłam zadanie, którego rozwiązanie zaproponowane na arslege, budzi moje wątpliwości.


Wszystko się zgadza. Zapewne chodzi Ci o to, że zlecenie 3 nie uzupełniło się do pełnej wartości WUJ, dlatego że pierwszeństwo przed kolejnymi miało tylko 500szt, z których zostało zrealizowane 400szt, stąd nie może dojść do uzupełnienia w tym wypadku! Bo inni uczestnicy rynku by się oburzyli. Byłoby to zwyczajnie niesprawiedliwe.

Rozważ takie zadanie:

Zlecenia:
1. K, 15,00; 1000szt, WUJ 100
2. K, 15,00; 500szt, WUJ 100
3. S, 15,00; 250szt
4. S, 15,00; 500szt

Jak to się będzie realizowało?

Zlecenie 1 i 2 czekają.

Zlecenie 3 realizuje się z 1 (100szt), potem z 2 (100szt), a następnie z 1 (50szt). I TERAZ DOPIERO DOCHODZI DO UZUPEŁNIENIA WUJ DO PEŁNYCH 100SZT W ZLECENIU 1!

Przed realizacją zlecenia 4 w arkuszu pozostają zlecenia:
1. 850szt, WUJ 100 - pierwsze w kolejce 100szt!
2. 400szt, WUJ 100

Zlecenie 4 realizuje się z 1 (100szt), potem z 2 (100szt) i potem znowu z 1 (300szt).

Po realizacji zlecenia 4 pozostają w arkuszu:
1. 350szt, WUJ 100
2. 300szt, WUJ 100


Dlaczego przed realizacją zlecenia 4 w zleceniu 1 pozostaje 750 szt ? Nie powinno 850 ? Skoro zrealizowało się podczas realizacji ze zleceniem 3 tylko 150 szt. ?


Tak oczywiście, już poprawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #6115 przez bazinga
Replied by bazinga on topic Egzamin MPW - 11.10.2015
jak jesteśmy w temacie WUJków to ja mam takie pewnie głupie pytanie, czy jeżeli jest 1 zlecenie jakiś tam WUJ powiedzmy 100 a całkowite zlecenie 300 i wejdzie mu zlecenie, które odpowiada cenowo (może się realizować) i ma wolumen powiedzmy 250 to wtedy w arkuszu zostanie:

k: 50 (bez WUJ)?

W sumie to chodzi mi o to czy ten WUJ się tam automatycznie realizuje jak jest tylko jedno zlecenie (z WUJ) w arkuszu i wchodzi przeciwstawne :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #6116 przez #.
Cześć,
czy ktoś z Was wie jak należy wypełnić wniosek rejestrowy?
Chodzi mi konkretnie o to, że nie bardzo wiem co mam wpisać w pole "numer rejestru" oraz "data wpływu", a wg. informacji na stronie KNF należy wypełnić wszystkie pola...
Druga sprawa: zdjęcie trzeba przykleić / przyszyć do wniosku czy po prostu dołączyć do przesyłki?

z góry dzięki za pomoc :D ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #6117 przez Justyna Kosior
Replied by Justyna Kosior on topic Wniosek rejestrowy dla kandydatów na egzamin
Numer rejestru i datę wpływu wypełnia już KNF. Zdjęcie należy przykleić. Ja byłam osobiście, zdjęcie dałam luzem i dostałam opierdziel, że nie przykleiłam, więc przestrzegam :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #6124 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW - 11.10.2015

jak jesteśmy w temacie WUJków to ja mam takie pewnie głupie pytanie, czy jeżeli jest 1 zlecenie jakiś tam WUJ powiedzmy 100 a całkowite zlecenie 300 i wejdzie mu zlecenie, które odpowiada cenowo (może się realizować) i ma wolumen powiedzmy 250 to wtedy w arkuszu zostanie:

k: 50 (bez WUJ)?

W sumie to chodzi mi o to czy ten WUJ się tam automatycznie realizuje jak jest tylko jedno zlecenie (z WUJ) w arkuszu i wchodzi przeciwstawne :)


Tak.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #6127 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW - 11.10.2015
Aktualizacja przepisów prawnych już w sąsiednim wątku:

maklers.pl/forum/egzamin-mpw/153-zmiany-...-prawa?start=40#6126

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #6132 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW - 11.10.2015
Przypominamy, iż do piątku 25.09.2015 należy wysłać zgłoszenie na egzamin MPW i opłacić egzamin (500zł).

Więcej informacji: www.knf.gov.pl/dla_rynku/egzaminy/Makler...czace_egzaminow.html

Wniosek rejestrowy: www.knf.gov.pl/dla_rynku/egzaminy/Makler...iny/wnioski_mpw.html
Za tę wiadomość podziękował(a): jordan1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #6139 przez krakus921005
Replied by krakus921005 on topic Egzamin MPW - 11.10.2015
Witam, czy mógłby mi ktoś wyjaśnić na czym polega testowanie warunkiem nadrzędnym przy ustalaniu kursów? Pierwsze kryterium: maksymalizacja wolumenu obrotu, następnie minimalizacja nadwyżki, kolejno kurs najbliżej kursu odniesienia i otrzymujemy kurs-kandydat, jak przetestować go tym warunkiem? Bo jeżeli nadwyżka jest równa 0 testować nie trzeba. Proszę o pomoc, z góry dzięki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #6140 przez piotrbk
Replied by piotrbk on topic Egzamin MPW - 11.10.2015

Witam, czy mógłby mi ktoś wyjaśnić na czym polega testowanie warunkiem nadrzędnym przy ustalaniu kursów? Pierwsze kryterium: maksymalizacja wolumenu obrotu, następnie minimalizacja nadwyżki, kolejno kurs najbliżej kursu odniesienia i otrzymujemy kurs-kandydat, jak przetestować go tym warunkiem? Bo jeżeli nadwyżka jest równa 0 testować nie trzeba. Proszę o pomoc, z góry dzięki.


zerknij na załacznik
Załączniki:
Za tę wiadomość podziękował(a): krakus921005

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #6142 przez krakus921005
Replied by krakus921005 on topic Egzamin MPW - 11.10.2015
Ok, a mógłbyś zerknąć na zadanie nr 102 marzec 2006? Wychodzi mi kurs 45,01 a poprawny jest 45,1.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.164 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.