MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Maklera Papierów Wartościowych, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/mpw/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Egzamin MPW - 11.10.2015

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu - 8 lata 8 miesiąc temu #6054 przez Vukoo
Replied by Vukoo on topic Egzamin MPW - 11.10.2015
Myslę, że na pewno będzie trudniejszy :) KNF stara się utrzymac zdawalność egzaminu na ok. 20% poziomie, więc myślę że w październiku zdawalność będzie wahała się w granicach 15%, tak jak rok temu :)
Ostatnia8 lata 8 miesiąc temu edycja: Vukoo od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #6055 przez bartic90
Replied by bartic90 on topic Egzamin MPW - 11.10.2015
Jak tak będzie to z egzaminu wrócimy boso

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #6056 przez JacekBakonski
Replied by JacekBakonski on topic Egzamin MPW - 11.10.2015
ale w ostrogach :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #6060 przez bazinga
Replied by bazinga on topic Egzamin MPW - 11.10.2015
przeglądam właśnie zakres materiału z prawa na MPW i w punkcie 1.5.4 - zagadnienia dotyczące oferty publicznej i spółek publicznych - występuje inwestor kwalifikowany, w wg szybkiego przeglądu - ctrl + f - ustawy o ofercie, taki inwestor się nie pojawia.Czy ja czegoś nie rozumiem, czy to jest jakiś błąd czy co?:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu - 8 lata 7 miesiąc temu #6061 przez bartic90
Replied by bartic90 on topic Egzamin MPW - 11.10.2015
Hej,

Ten artykuł został prawdopodobnie zniesiony, gdyż nie spotkałem się z tym pojęciem w aktualnej ustawie o ofercie.
Tutaj możesz znaleźć wersję, w której to pojęcie pojawia się w artykule 8:

www.przepisy.gofin.pl/przepisyno,1040,35...71,20121226,2,1.html

Dodatkowo, zauważyłem, że w 2010 roku na egzaminie pojawiło się pytanie dotyczące inwestora kwalifikowanego (załącznik). Poprawną odpowiedzią, jest odpowiedź: C.

Mam nadzieję, że jakoś pomogłem :whistle:
Załączniki:
Ostatnia8 lata 7 miesiąc temu edycja: bartic90 od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #6062 przez sete85
Replied by sete85 on topic Egzamin MPW - 11.10.2015
Dokładnie :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #6063 przez bazinga
Replied by bazinga on topic Egzamin MPW - 11.10.2015
Jeszcze popatrzyłem na inne zagadnienia, sporo jest takich pozostałości, na przykład w regulaminie BondSpot. Fuszerkę odstawiają. człowiek chce się uczyć z zagadnień a tu połowa z testów spoza zakresu, w zakresie rzeczy, których już nie ma :(

A wracając do tematu, egzamin juz za około 40 dni, jak wam idą przygotowania? :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #6064 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW - 11.10.2015

Jeszcze popatrzyłem na inne zagadnienia, sporo jest takich pozostałości, na przykład w regulaminie BondSpot. Fuszerkę odstawiają. człowiek chce się uczyć z zagadnień a tu połowa z testów spoza zakresu, w zakresie rzeczy, których już nie ma :(

A wracając do tematu, egzamin juz za około 40 dni, jak wam idą przygotowania? :)


Szanowny Panie Krzysztofie,

Testy Maklers.Arslege.pl bazują na oryginalnych testach ze strony www.knf.gov.pl. W zakresie przepisów prawnych została podjęta decyzja, iż w ramach testów historycznych, pozostawiamy oryginalną treść zadań, tak jak została ona ułożona przez Komisję Nadzoru Finansowego w przeszłości. Dlatego też historyczne testy z prawa, służą bardziej jako element do sprawdzenia w jaki sposób KNF formułuje pytania.

Ponadto pragnę podkreślić, iż w przypadku Regulaminu Bondspot, który kompletnie został przebudowany przez GPW począwszy od 1.08.2013r. zostało ułożonych przez specjalistów z firmy Arslege.pl zupełnie nowych 110 pytań (czyli po ok. 4 pytania do każdej strony) i jeśli chce Pan testować swoją znajomość wiedzy odnośnie Regulaminu Bondspot, to polecam testować się na tych - ułożonych przez ludzi z firmy Arslege.pl pytaniach:
www.maklers.arslege.pl/al_testy_test_sta...mo.php?id=108056&p=a

Podobnie rzecz się ma np. z ustawą o obligacjach, gdzie nowa ustawa o obligacjach obowiązuje od 1.07.2015r. W związku z pojawieniem się tej ustawy, przez ludzi z Arslege.pl zostały ułożone zupełnie nowe 142 pytania (czyli ok. 7 pytań do 1 strony ustawy). I też polecam testowanie poznanej poprzez czytanie wiedzy, za pomocą tych ułożonych pytań, zaś pytania historyczne traktować jako sposób testowania wiedzy przez KNF: www.maklers.arslege.pl/al_testy_test_sta...demo.php?id=6851&p=a

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #6065 przez bazinga
Replied by bazinga on topic Egzamin MPW - 11.10.2015
Ale mowa jest nie o testach Arslege - zupełnie się do nich nie odnosiłem - tylko o zakresie podanym przez KNF, który jest podany na oficjalnej stronie Komisji w odniesieniu do nowego egzaminu wyznaczonego na dzień 11.X.15r. a zagadnienia są jakby nie aktualizowane przez Komisję, nie przez Maklers.pl czy Arslege :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #6066 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW - 11.10.2015

Ale mowa jest nie o testach Arslege - zupełnie się do nich nie odnosiłem - tylko o zakresie podanym przez KNF, który jest podany na oficjalnej stronie Komisji w odniesieniu do nowego egzaminu wyznaczonego na dzień 11.X.15r. a zagadnienia są jakby nie aktualizowane przez Komisję, nie przez Maklers.pl czy Arslege :-)


Na to już nie mamy wpływu... ;)

Przy okazji, dałem krótką instrukcję do korzystania z testów ;)

Pozdrawiam,

Admin

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.184 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.