MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Maklera Papierów Wartościowych, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/mpw/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Egzamin MPW - 11.10.2015

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #6082 przez PiotrGaździak
Replied by PiotrGaździak on topic Egzamin MPW - 11.10.2015
Cześć

Mam pytanie do zadania 35 z października 2014, zastanawiam się czemu odpowiedź C jest zła przecież to zlecenie powinno się zrealizować w całości z 2505 w ilości 111 i skasować 2510 100 szt i pozostawić arkusz po stronie sprzedaży puste. Reszta zlecenia WiA oczywiście wypadnie z arkusza ale zostanie zrealizowane w ilości 211 szt.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #6083 przez Justyna Kosior
Replied by Justyna Kosior on topic Egzamin MPW - 11.10.2015
Odpowiedź jest zła,bo możesz złożyć zlecenie na maksymalnie 500 szt kontraktów,

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #6084 przez Justyna Kosior
Replied by Justyna Kosior on topic Egzamin MPW - 11.10.2015
Wyszła mi jakaś oschła ta odpowiedź, więc spieszę z sympatyczniejszą wersją. :-)
W SZOG-u masz określone maksymalne wartości zleceń maklerskich, które można złożyć. Dla kontraktów na indeksy giełdowe maksymalna liczba wynosi 500 szt (strona 75).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #6085 przez PiotrGaździak
Replied by PiotrGaździak on topic Egzamin MPW - 11.10.2015
Oczywiście że tak, dzieki. Robienie zadań po 21 mi jak widać nie służy ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #6086 przez bartic90
Replied by bartic90 on topic Egzamin MPW - 11.10.2015
Hej,

Chciałbym zapytać o taką drobnostkę. W testach na arslege pytania (pozaprawne lub niektóre prawne) z czterema odpowiedziami oraz oznaczeniem jako "test ministerialny" to pytania żywcem wyciągnięte z historycznych egzaminów?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #6087 przez Zyx
Replied by Zyx on topic Egzamin MPW - 11.10.2015

Hej,

Chciałbym zapytać o taką drobnostkę. W testach na arslege pytania (pozaprawne lub niektóre prawne) z czterema odpowiedziami oraz oznaczeniem jako "test ministerialny" to pytania żywcem wyciągnięte z historycznych egzaminów?


Tak. Jeśli w opisie danego aktu prawnego napisane jest "Zestaw pytań testowych z egzaminów przeprowadzonych w latach ubiegłych.", to będą to właśnie pytania z przeszłych testów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu - 8 lata 7 miesiąc temu #6088 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW - 11.10.2015

Hej,

Chciałbym zapytać o taką drobnostkę. W testach na arslege pytania (pozaprawne lub niektóre prawne) z czterema odpowiedziami oraz oznaczeniem jako "test ministerialny" to pytania żywcem wyciągnięte z historycznych egzaminów?


Tak. Jeśli w opisie danego aktu prawnego napisane jest "Zestaw pytań testowych z egzaminów przeprowadzonych w latach ubiegłych.", to będą to właśnie pytania z przeszłych testów.


Dokładnie.

W sprawie testów www.maklers.arslege.pl, polecam też zapoznanie się z wiadomością poniżej:

maklers.pl/forum/egzamin-mpw/345-egzamin...0-2015?start=20#6064


W przypadku zadań z technik notowań (obrót giełdowy i pozagiełdowy), wszystkie zadania z lat ubiegłych (w tym z systemu WARSET) zostały dostosowane do systemu UTP i są aktualne.
Ostatnia8 lata 7 miesiąc temu edycja: admin od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #6098 przez Karina
Replied by Karina on topic Egzamin MPW - 11.10.2015
Dzień dobry wszystkim,
mam problem z interpretacja warunku WUJ, dlatego proszę Was o pomoc. Gdy w zadaniu występuje zlecenie z WUJ np.: kupno 550 szt. WUJ 100, napiszcie mi proszę, w jaki sposób będzie ujawniało się to zlecenie.

SZOG: "....kolejne części zlecenia są ujawniane po zrealizowaniu poprzednio ujawnionej części zlecenia. W przypadku gdy ostatnia część zlecenia jest mniejsza od wielkości ujawnionej, ujawniana jest ta pozostała część zlecenia."

Zgodnie z moją interpretacją zapisu z SZOG należałoby to liczyć:
1 kolejka 550 szt. WUJ 100,
2. kolejka 450 szt. WUJ 100,
3. kolejka 350 szt. WUJ 100,
4. kolejka 250 szt. WUJ 100,
5 kolejka 150szt.

A może (z takim rozwiązaniem spotkałam się częściej):
1. kolejka 550 szt, WUJ 100,
2. kolejka 450 szt.

Kochani, bardzo proszę Was o odpowiedź. Do egzaminu tak niewiele czasu, a nauki mam wrażenie coraz więcej :blush:
Pozdrawiam ciepło

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #6099 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW - 11.10.2015

Dzień dobry wszystkim,
mam problem z interpretacja warunku WUJ, dlatego proszę Was o pomoc. Gdy w zadaniu występuje zlecenie z WUJ np.: kupno 550 szt. WUJ 100, napiszcie mi proszę, w jaki sposób będzie ujawniało się to zlecenie.

SZOG: "....kolejne części zlecenia są ujawniane po zrealizowaniu poprzednio ujawnionej części zlecenia. W przypadku gdy ostatnia część zlecenia jest mniejsza od wielkości ujawnionej, ujawniana jest ta pozostała część zlecenia."

Zgodnie z moją interpretacją zapisu z SZOG należałoby to liczyć:
1 kolejka 550 szt. WUJ 100,
2. kolejka 450 szt. WUJ 100,
3. kolejka 350 szt. WUJ 100,
4. kolejka 250 szt. WUJ 100,
5 kolejka 150szt.

A może (z takim rozwiązaniem spotkałam się częściej):
1. kolejka 550 szt, WUJ 100,
2. kolejka 450 szt.

Kochani, bardzo proszę Was o odpowiedź. Do egzaminu tak niewiele czasu, a nauki mam wrażenie coraz więcej :blush:
Pozdrawiam ciepło


Karino,

Podaj proszę najlepiej konkretne zadanie. W przypadku zleceń WUJ SZOG nie do końca wyjaśnia specyfikę ich działania. Dodatkowo specyfika ta zmieniła się wraz ze zmianą systemu z WARSET na UTP.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #6100 przez Karina
Replied by Karina on topic Egzamin MPW - 11.10.2015
W załączniku przesyłam zadanie, którego rozwiązanie zaproponowane na arslege, budzi moje wątpliwości.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.216 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.