MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Maklera Papierów Wartościowych, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/mpw/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Zapotrzebowanie na DI i MPW wg Maklers.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #4779 przez admin
Replied by admin on topic Zapotrzebowanie na DI i MPW wg Maklers.
Tego typu i podobnego pokroju wątki znajdują się tutaj:

maklers.pl/forum/egzamin-mpw/295-zapotrz...-di-i-mpw-wg-maklers

maklers.pl/forum/luzne-tematy/292-lepszy-zawod-niz-di-w-polsce

maklers.pl/forum/luzne-tematy/290-pomoc-...orze-sciezki-rozwoju

maklers.pl/forum/luzne-tematy/286-wybor-...iowe-czy-ekonometria

Ja już temat wyczerpałem. Możliwe, że ktoś inny będzie chciał coś dorzucić.

Jeszcze raz Ci powtórzę Lobuz, bo chyba nie do końca zdajesz sobie sprawę z faktycznego działania rynku pracy.

Liczą się:

- PO PIERWSZE - ZNAJOMOŚCI, ZNAJOMOŚCI, ZNAJOMOŚCI, ZNAJOMOŚCI, ZNAJOMOŚCI, ZNAJOMOŚCI, ZNAJOMOŚCI...

- PO DRUGIE - DOŚWIADCZENIE, DOŚWIADCZENIE, DOŚWIADCZENIE, DOŚWIADCZENIE, DOŚWIADCZENIE, DOŚWIADCZENIE...

- PO TRZECIE - WYKSZTAŁCENIE, WYKSZTAŁCENIE, WYKSZTAŁCENIE, WYKSZTAŁCENIE, WYKSZTAŁCENIE, WYKSZTAŁCENIE... -> w tym wszelakie papierki.

Nie ma żadnego znaczenia zapotrzebowanie.

LICENCJA DI, ANI ŻADEN INNY PAPIER - NIE GWARANTUJE CI PRACY! Jedynie i aż wzmacnia i profiluje Twoje CV!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #4785 przez PiotrKrasuski
Replied by PiotrKrasuski on topic Zapotrzebowanie na DI i MPW wg Maklers.
Przestańcie biadolić.
Jakie znajomości???
Jak ktoś będzie dobry w tym co robi to się przebije.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #4786 przez PiotrKrasuski
Replied by PiotrKrasuski on topic Zapotrzebowanie na DI i MPW wg Maklers.
A ofert jakby ostatnio więcej!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #4787 przez admin
Replied by admin on topic Zapotrzebowanie na DI i MPW wg Maklers.

Przestańcie biadolić.
Jakie znajomości???
Jak ktoś będzie dobry w tym co robi to się przebije.


Piotr,

Życzę Tobie, by Twoje ideały przetrwały próbę czasu :)

No i oczywiście - zdobycia świetnej pracy! :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 7 miesiąc temu #4847 przez ark4diusz
Replied by ark4diusz on topic Zapotrzebowanie na DI i MPW wg Maklers.

Przestańcie biadolić.
Jakie znajomości???
Jak ktoś będzie dobry w tym co robi to się przebije.


Ja moze dodam od siebie pare zdan. Mariuszowi nie chodzilo tutaj zapewne od "znajomosci", ktore kojarza sie nam chociazby z zalatwianiem stolkow w ministerstwach lub innych podmiotach administracji publicznej dla osob, ktore nie maja kompetencji.

Tutaj chodzilo o pozytywne posiadanie znajomosci, np. posiadanie wartosciowych kolegowych jeszcze z czasow studiow, ktorzy mogliby pomoc Tobie w procesie poszukiwania pracy. Oczywiscie, jesli mamy do czynienia z branza finansowa, to nikt nie zalatwi dla Ciebie pracy, jednakze moze Ci pomoc i powiedziec dobre slowo przelozonemu, co spowoduje chociazby ze dostaniesz szanse wykazac sie na rozmowie rekrutacyjnej.

Sam mialem taka sytuacje,ze dostalem prace dzieki temu, ze moj kolega zarekomendowal mnie osobomom zarzadzajcym, do tego dobrze wypadlem na romowie rekrutacyjnej i udalo sie :). Jest to firma doradztwa strategicznego (butik konsultingowy), zatrudniajacy do 20 konsultantow. Nalezy pamietac rowniez, ze takie firmy czesto dostaja setki CV, wiec naturalne jest, ze beda chcialy zatrudnic osobe, ktora ktos zarekomenduje (znajomosci wlasne) niz spotykac sie dziesiatkami osob na rozmowe (tutaj tez przyklad firmy, ktora nie ma rozbuodwanego procesu rekrutacyjnego).

Natomiast (nie wiem, czy sie ze mna Mariusz - Adminie zgodzisz), wydaje mi sie, ze jesli mowimy o firmach typu MBB (McKinsey, BCG, Bain) lub nawet wielka 4, ktore maja bardzo rozbudowane procesy rekrutacyjne (3 lub nawet wiecej etapow), to tam faktycznie znajomosci raczej nie pomoga. Mialem kolege, ktory chcial sie dostac do firmy z BIG 4 do dzialu audytu, natomiast jego wujek byl managerem. Nie udalo mu sie przejsc testow rekrutacyjnych i niestety sie nie dostal.

Pozdr.
Arek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 7 miesiąc temu #4848 przez admin
Replied by admin on topic Zapotrzebowanie na DI i MPW wg Maklers.

Przestańcie biadolić.
Jakie znajomości???
Jak ktoś będzie dobry w tym co robi to się przebije.


Ja moze dodam od siebie pare zdan. Mariuszowi nie chodzilo tutaj zapewne od "znajomosci", ktore kojarza sie nam chociazby z zalatwianiem stolkow w ministerstwach lub innych podmiotach administracji publicznej dla osob, ktore nie maja kompetencji.

Tutaj chodzilo o pozytywne posiadanie znajomosci, np. posiadanie wartosciowych kolegowych jeszcze z czasow studiow, ktorzy mogliby pomoc Tobie w procesie poszukiwania pracy. Oczywiscie, jesli mamy do czynienia z branza finansowa, to nikt nie zalatwi dla Ciebie pracy, jednakze moze Ci pomoc i powiedziec dobre slowo przelozonemu, co spowoduje chociazby ze dostaniesz szanse wykazac sie na rozmowie rekrutacyjnej.

Sam mialem taka sytuacje,ze dostalem prace dzieki temu, ze moj kolega zarekomendowal mnie osobomom zarzadzajcym, do tego dobrze wypadlem na romowie rekrutacyjnej i udalo sie :). Jest to firma doradztwa strategicznego (butik konsultingowy), zatrudniajacy do 20 konsultantow. Nalezy pamietac rowniez, ze takie firmy czesto dostaja setki CV, wiec naturalne jest, ze beda chcialy zatrudnic osobe, ktora ktos zarekomenduje (znajomosci wlasne) niz spotykac sie dziesiatkami osob na rozmowe (tutaj tez przyklad firmy, ktora nie ma rozbuodwanego procesu rekrutacyjnego).

Natomiast (nie wiem, czy sie ze mna Mariusz - Adminie zgodzisz), wydaje mi sie, ze jesli mowimy o firmach typu MBB (McKinsey, BCG, Bain) lub nawet wielka 4, ktore maja bardzo rozbudowane procesy rekrutacyjne (3 lub nawet wiecej etapow), to tam faktycznie znajomosci raczej nie pomoga. Mialem kolege, ktory chcial sie dostac do firmy z BIG 4 do dzialu audytu, natomiast jego wujek byl managerem. Nie udalo mu sie przejsc testow rekrutacyjnych i niestety sie nie dostal.

Pozdr.
Arek


Hej Arek,

O to mniej więcej mi chodzi. Jeśli chodzi o Twojego kolegę i BIG4. Pamiętaj jednak, że niektórzy ludzie bez wujka w BIG4, nawet nie są zapraszani na testy... ;)

Znajomości dzielę na 2 kateogorie:
- kumoterstwo - czyli znajomości niezależne od kompetencji
- tzw. networking - czyli znajomości z kompetencjami

Wyobraźcie sobie mały swój biznesik, zatrudniający powiedzmy 20 osób. Na jakiej podstawie do takiego biznesiku zatrudnialibyście sami ludzi?

A) na podstawie ich doświadczenia
B) z łapanki (otrzymanych CV)
C) osoby zaufane z polecenia, lub rodzinę, której możecie zaufać
D) osoby z klucza politycznego wciśnięte na siłę, by mieć odpowiednie "układy w rządzie"
E) na podstawie ich wykształcenia (w tym licencji)

Spróbujcie odpowiedzieć sami na te pytania...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.165 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.