MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Chcesz podyskutować z innymi użytkownikami Maklers Forum na temat rynku kapitałowego? Zachęcamy do rozmów :)

Wybór studiów - Metody ilosciowe czy Ekonometria?

Więcej
9 lata 10 miesiąc temu - 9 lata 10 miesiąc temu #4536 przez ayakoxd
Witam, jestem jeszcze licealistką, ale w przyszłości bardzo chciałabym zostać maklerem papierów wartościowych. Dlatego chce się was zapytać który kierunek(waszym zdaniem) daje większą wiedzę i możliwości na rynku pracy? Wiem, że do egzaminu na maklera trzeba samemu się przygotować, ale chciałabym uczyć się tego co mi się w przyszłości przyda. Myślałam też nad kierunkiem finanse i rachunkowość, ale bardzo dużo osób na to idzie i w dodatku kariera księgowej mnie nie interesuje. Ktoś się orientuje w tych dwóch kierunkach i mógłby coś o nich napisać?
Ostatnia9 lata 10 miesiąc temu edycja: ayakoxd od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 10 miesiąc temu #4537 przez Roubini
Pozwolę sobie rozjaśnić temat.

Na pewno docenić trzeba fakt, że mimo tak młodego wieku masz już jakieś plany, marzenia i wiesz co chcesz w życiu robić. Takich cech brakuje wielu młodym osobom, w tym nawet ludziom już po studiach - wiem to z autopsji, mam wielu takich znajomych. Dlatego odpowiedni wybór i konsekwencja w działaniu są najważniejsze.

Co do samego kierunku studiów ciężko cokolwiek powiedzieć. Teoretycznie maklerem możesz zostać nawet po skończonej (lub też nie) zoologii czy też entofililogii kaszubskiej. Jednak warto wybrać kierunek zbieżny z szeroko pojętą ekonomią/finansami, ponieważ możemy dużo łatwiej przyswajać materiał i co ważniejsze - poszerzać wiedzę. Znam wiele osób które bardzo dobrze radzą sobie w branży a kończyli przykładowo informatykę. Do czego zmierzam? Dla pracodawców czy dla samej Ciebie, w kategoriach pełnionych obowiązków nie ma to znaczenia. Natomiast warto studiować coś z dziedziny finansów, ponieważ jest łatwiej.

Ja sam licencjat robiłem z czego innego, a dopiero teraz na magisterkę poszedłem na finanse i rachunkowość - i wcale nie zamierzam być księgowym ;-)

Rozjaśnić też trzeba kwestię samej pracy jako maklera - piszesz, że bardzo byś chciała. Chcąc czy nie chcąc, branża ma się średnio. Obecnie 75% rachunków obsługiwanych jest przez internet, gdzie maklerzy za bardzo potrzebni nie są. Wciąż ich przybywa, a pracy na rynku... no właśnie. Średnia atrakcyjność rodzimej GPW, strach "ludzi z ulicy" przed inwestowaniem czy rządowa propaganda giełdy jako kasyna, odpycha ludzi od otwierania rachunków maklerskich czy kupna produktów inwestycyjnych. Licencja maklera obecnie nie gwarantuje żadnej pracy, a jest jedynie wyznacznikiem relatywnie dużej wiedzy z zakresu rynków i prawa kapitałowego i tak należy ją traktować.

Łatwo na pewno będzie, ale trzeba obrać jakiś kurs i mocno się go trzymać. Powodzenia!
Za tę wiadomość podziękował(a): ayakoxd

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 10 miesiąc temu - 9 lata 10 miesiąc temu #4539 przez ayakoxd
Skoro mówisz, że z pracą ciężko w Polsce to czy opłaca się robić licencje maklera? Może lepiej po studiach wyjechać np. do Anglii i tam spróbować swoich sił jako junior broker, a później zrobić certyfikat cfa, co o tym myślicie? a może zostać w Polsce? ponieważ po kierunkach takich jak metody ilościowe, ekonometria, statystyka można znaleźć prace jako analityk/specjalista ds. rynku, inwestycji, bisnesu, finansów itp. potrzebuje rady...
Ostatnia9 lata 10 miesiąc temu edycja: ayakoxd od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • SebastianOlchawa
  • SebastianOlchawa Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Yupi Łipi Łipi Łipi - Kaiser Wilhelm
Więcej
9 lata 10 miesiąc temu #4540 przez SebastianOlchawa
Replied by SebastianOlchawa on topic Wybór studiów - Metody ilosciowe czy Ekonometria?
Człowieku! P@#$%%^^ol to! Idż na kulturoznawstwo !!!! :woohoo:

Sprzedam Opla

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 10 miesiąc temu #4545 przez Roubini
Wyjeżdżając po studiach do Londynu Twoje szanse na załapanie się w branży są minimalne. Łatwiej byłoby popracować w Polsce w jakimś BPO czy w instytucjonalce, w między czasie zrobić CFA i wtedy Twoje szanse rosną.

Co do kierunku studiów, to tak jak wspomniałem wyżej - nie ma to kluczowego znaczenia, ale warto rozwijać się w jednym kierunku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.128 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.