MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Maklera Papierów Wartościowych, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/mpw/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Zapotrzebowanie na DI i MPW wg Maklers.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #4749 przez lobuz
Pytanie przede wszystkim do Admina:
Jest sierpień 2014. Na ilu DI i ilu MPW jest obecnie zapotrzebowanie?
Pytam, bo uzyskałem dość rozbieżne dane.

Pozdrawiam!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • SebastianOlchawa
  • SebastianOlchawa Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Yupi Łipi Łipi Łipi - Kaiser Wilhelm
Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #4751 przez SebastianOlchawa
Replied by SebastianOlchawa on topic Zapotrzebowanie na DI i MPW wg Maklers.
POtrzebujemy około miliarda tygodniowo, zasadniczo każda partia dostaw jest realizowana w paczkach foliowych po 18 sztuk (14 MPW i 4 DI). Tak więc zapotrzebowanie jest spore, ale przerabiamy na bieżąco. W okresie wrzesień - grudzień powinno stopniowo się zmniejszać z uwagi na porę deszczową na obszarach podzwrotnikowych (nie potrzeba tylu MPW do upychania dziur w materacach, a same DI mają dobre właściwości pędne). Myślę, że tak do grudnia właśnie około gdzieś tylu będzie potrzebnych, ale jak wiadomo, śnieg i te sprawy mogą pokrzyżować plany wyjazdowe.

PS. Weż się chłopie za robotę jaką lepiej, cytując klasyka.

Sprzedam Opla
Za tę wiadomość podziękował(a): admin, dawszr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #4752 przez lobuz
Replied by lobuz on topic Zapotrzebowanie na DI i MPW wg Maklers.
Dziękuję Ci za odpowiedź!
Powiem o tym tacie i mamie. Też zrobią sobie po licencji. Ojciec DI, mama MPW.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #4754 przez admin
Replied by admin on topic Zapotrzebowanie na DI i MPW wg Maklers.
Hej Filozofie Łobuzie,

Sebastian właściwie wyczerpał moją odpowiedź. :)

Poniżej masz ciekawy dokument, który pozwoli Ci odpowiedzieć na nurtujące Ciebie wiele pytań. Przy okazji deregulacji, Państwo wykonało świetną robotę z zebraniem wielu informacji:

ms.gov.pl/pl/deregulacja-dostepu-do-zawo...download,2520,0.html
Za tę wiadomość podziękował(a): SebastianOlchawa

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #4773 przez lobuz
Replied by lobuz on topic Zapotrzebowanie na DI i MPW wg Maklers.
W internecie znalazłem prezentację koła naukowego Manager, gdzie widnieje informacja, że "mamy 271 doradców inwest. a potrzeba około 400".
Nie wiem w którym dokładnie roku było tylu doradców. W każdym razie - pytać należy o zapotrzebowanie OBECNE, a nie ówczesne. A ponadto, nie wiem jak rozumieć w tym stwierdzeniu "a potrzeba około 400". Kogo czterystu? Zarządzających funduszami? A może zarządzających + analityków i + coś jeszcze?
Ostatnia9 lata 8 miesiąc temu edycja: lobuz od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #4774 przez admin
Replied by admin on topic Zapotrzebowanie na DI i MPW wg Maklers.

W internecie znalazłem prezentację koła naukowego Manager, gdzie widnieje informacja, że "mamy 271 doradców inwest. a potrzeba około 400".
Nie wiem w którym dokładnie roku było tylu doradców. W każdym razie - pytać należy o zapotrzebowanie OBECNE, a nie tamtejsze.


Lobuz,

Przesłałem Ci linka z idealnym, sprawdzonym, bardzo ładnie przygotowanym źródłem, a Ty wyciągasz jakieś niepotwierdzone starocia.

W podanym przeze mnie źródle znajdziesz takie ciekawostki, jak np:
- struktura wieku DI i MPW
- liczba kandydatów i liczba laureatów w poszczególnych latach
- liczba osób z DI i osób, które straciły licencję w poszczególnych latach
- liczba pracujących DI w zawodzie z podziałem na poszczególne rodzaje firm (tak jak TFI, domy maklerskie, etc.)
- systemy licencjonowania MPW i DI w różnych europejskich krajach
- itp, itd.

Dane są przygotowane na końcówkę 2013r, czyli dość świeże.

Bieżącą listę DI znajdziesz na stronie www.knf.gov.pl/dla_rynku/egzaminy/index.html

Lobuz, wyciągnięcie interesujących Cię informacji, dla średniej jakości umysłu analitycznego, nie powinno być najmniejszym problemem, zaś lektura źródełka dla osób zainteresowanych tymi informacjami, jest samą przyjemnością...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #4775 przez Roubini
Replied by Roubini on topic Zapotrzebowanie na DI i MPW wg Maklers.
Moim zdaniem zapotrzebowanie wynosi - 0.

Kilka lat temu, faktycznie robiąc licencję MPW czy DI od razu można było dostać jakaś ciekawą oferte pracy jako Doradca Inwestycyjny czy Makler. Obecnie szanse na to są bliskie zeru, ponieważ rynek ma się średnio, a specjalistów jest dużo. Za dużo.

Do czego zmierzam. Nie ważne jakie jest zapotrzebowanie, bo po pierwsze nie robisz tych licencji żeby pracować dokładnie jako DI czy MPW (takie powinieneś mieć założenie) - chyba że właśnie chcesz - to zrobienie licencji to dopiero pierwszy krok w tym kierunku (nie ostatni jak wielu sądzi). Po drugie tylko ten tam na górze, wie jaka będzie sytuacja w przyszłości.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #4776 przez lobuz
Replied by lobuz on topic Zapotrzebowanie na DI i MPW wg Maklers.
Adminie, przewertowałem już ten dokument, niemniej jestem ciekaw Twojego zdania.
Nie musisz się rozpisywać Bóg wie jak, a starczy jak napiszesz np. MPW - na moje oko obecnie tyle potrzeba/niepotrzeba, DI - na moje oko tylu potrzeba/niepotrzeba.

POZDRAWIAM!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #4777 przez admin
Replied by admin on topic Zapotrzebowanie na DI i MPW wg Maklers.

Adminie, przewertowałem już ten dokument, niemniej jestem ciekaw Twojego zdania.
Nie musisz się rozpisywać Bóg wie jak, a starczy jak napiszesz np. MPW - na moje oko obecnie tyle potrzeba/niepotrzeba, DI - na moje oko tylu potrzeba/niepotrzeba.

POZDRAWIAM!


Lobuz,

Wybacz, ale odmówię rozwijania Twoich filozoficznych pasji, bo nie widzę sensu dalszej dyskusji na ten temat. Sądzę, że wystarczająco dużo zostało już na tym forum napisane na temat potencjalnego popytu na DI, itp.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #4778 przez lobuz
Replied by lobuz on topic Zapotrzebowanie na DI i MPW wg Maklers.
Bardzo kulturalnie Cię proszę, byś wskazał mi te rejony forum, bo naprawdę nie wiem gdzie one są...
Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.125 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.