MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Chcesz podyskutować z innymi użytkownikami Maklers Forum na temat rynku kapitałowego? Zachęcamy do rozmów :)

Lepszy zawód niż DI w Polsce

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #4689 przez lobuz
Lepszy zawód niż DI w Polsce was created by lobuz
Kierujemy się dwoma kryteriami:

1) perspektywy w nadchodzących 20 latach
2) wynagrodzenie


Jesteście w stanie znaleźć zawód lepszy niż doradca inwestycyjny? Zawód w tym sensie, że musimy zdać egzamin, by wejść do zawodu, czy odbyć praktykę/aplikację, by wejść do zawodu. Nie chodzi mi np. o Jana Kowalskiego, który po prostu założył swoją działalność gospodarczą i stał się bogatym człowiekiem.

Ja nie potrafię takiego znaleźć. W jakiejkolwiek branży.
Ostatnia9 lata 8 miesiąc temu edycja: lobuz od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #4690 przez ark4diusz
Replied by ark4diusz on topic Lepszy zawód niż DI w Polsce
Hej,

Ale jak rozumiemy zawód Doradca Inwestycyjny?

Mamy tutaj na myśli Equity Research, AM/TFI, czy tradycyjną IB (M&A, ECM, DCM)?

Pozdr.
Arek
Ostatnia9 lata 8 miesiąc temu edycja: ark4diusz od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #4691 przez lobuz
Replied by lobuz on topic Lepszy zawód niż DI w Polsce
Bierzemy pod uwagę wszystkie możliwe punkty zaczepienia po uzyskaniu licencji razem, bo nie wiadomo, czy będzie się pracować w jednym z tych obszarów całe życie.
Chodzi o CAŁOŚĆ MOŻLIWOŚCI ZEBRANYCH DO KUPY i porównanie, czy jakikolwiek inny zawód daje stosunkowo taką samą paletę możliwości, uwzględniając wcześniej wspomniane kryteria.

EDIT:
Dodam tylko, że moim zdaniem poniższe zawody są obecnie "gorsze" niż DI:
MPW
MGT
biegły rewident
doradca podatkowy
syndyk
rzecznik patentowy
rzeczoznawca majątkowy
komornik
adwokat
notariusz
prokurator
radca prawny
sędzia

Patrzę na statystycznego przedstawiciela tych zawodów.
Ostatnia9 lata 8 miesiąc temu edycja: lobuz od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #4692 przez Siwy1111
Replied by Siwy1111 on topic Lepszy zawód niż DI w Polsce
To może aktuariusz ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #4693 przez dominik88
Replied by dominik88 on topic Lepszy zawód niż DI w Polsce
Zostań płatnym mordercą - kupa kasy i stresu czasem mniej niż w prawdziwej maklerce.

A na serio, to rozpatrywanie zawodów pod względem zarobków zaprowadzi Cię wyłącznie do nienawiści swojej pracy.
Tylko osoba, która uwielbia to co robi może być w tym dobra, a tym samym mieć z tego porządne pieniądze.
Lepiej zastanów się co lubisz robić i co Cię interesuje. Rozejrzyj się dookoła, a zobaczysz całą masę "majętnych" lekarzy, prawników, budowlańców, a nawet nauczycieli (korki i inne dodatkowe zajęcia).
Ostatnia9 lata 8 miesiąc temu edycja: dominik88 od.
Za tę wiadomość podziękował(a): admin, Roubini, Rothbard

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #4694 przez lobuz
Replied by lobuz on topic Lepszy zawód niż DI w Polsce
Siwy1111,

Zarobki są mniejszy niż u doradcy inwestycyjnego. Jeśli chodzi o perspektywy na pracę - z tego co wiem, na dzień dzisiejszy są bardzo dobre.

dominik88,

Ze wszystkich wymienionych zawodów najbardziej pociąga mnie doradca inwestycyjny. Widocznie Dobry Bóg chciał, by był to również zawód najintratniejszy. Dlatego założyłem wątek, bo dziwię się, że nastąpiła w moim przypadku taka zbieżność.

Żeby zostać płatnym mordercą nie trzeba zdać egzaminu, czy odbyć aplikacji, więc nie biorę tego zawodu pod uwagę.

Lekarze ogólnie rzecz biorąc mają w porównaniu do innych grup zawodowych w Polsce dobre perspektywy. Zarobki w tej branży zależą od specjalizacji. Najwięcej, jak przypuszczam, zarobią lekarze mający prywatne gabinety, niemniej statystycznie nie są to zarobki tak dobre, jak doradcy inwestycyjnego.

Jeśli chodzi o prawników, to po 2000 roku zanotowano drastyczny wzrost liczby wykonujących zawody prawnicze. Np. adwokatów w 2005 roku było nieco ponad 6 tysięcy, a w 2011 lub 2012 już ponad 12 tysięcy. Ponadto, nadal, mimo takich statystyk, jest parcie na bycie adwokatem. Reasumując - liczba osób w zawodzie pociągnie za sobą niższe zarobki.

Jeśli chodzi o budowlańców, to nie wiem o czym konkretnie piszesz. Budowlańcem może być zarówno deweloper po studiach prawniczych, jak i dyrektor zarządzający danym przedsięwzięciem budowlanym po studiach budowlanych. Sprecyzuj. Jeśli masz na myśli Pana co założył firmę budowlaną bez konkretnych uprawnień, to pisałem w pierwszym poście, że takich przypadków nie bierzemy pod uwagę.

Jeśli zaś chodzi o nauczycieli, to o jakich nauczycielach piszesz? O nauczycielach w szkołach państwowych? Nie żartuj.

Pozdrawiam!
Ostatnia9 lata 8 miesiąc temu edycja: lobuz od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #4695 przez dominik88
Replied by dominik88 on topic Lepszy zawód niż DI w Polsce
.. nic nie zrozumiałeś z tego co napisałem.
Strzelam, że zaraz będziesz miał maturę. Przygotuj się do niej dobrze, wybierz studia, które Cię interesują, a na studiach zrób kilka praktyk, staży - zobaczysz co Ci leży.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #4696 przez admin
Replied by admin on topic Lepszy zawód niż DI w Polsce
Lobuz,

Dominikowi chodziło o to, byś robił to co kochasz, a nie patrzył na miejsca gdzie się najwięcej zarabia, gdyż w innym przypadku może się okazać, że będziesz zarabiał duże pieniądze, ale będziesz nienawidził swojej pracy i swojego życia.

Znam osobę, która pracowała w bankowości inwestycyjnej w UK, zarabiając duże pieniądze i jednocześnie nienawidząc obowiązków, które wykonywała, gdyż tak naprawdę podświadomie zawsze ją interesowała medycyna...

Kierowanie się przy wyborze kariery zawodowej, samymi pieniędzmi, jest bardzo złym pomysłem.

Życzę dużo udanych przemyśleń.

P.S. Jak już wspominasz o innych zawodach, to możesz spokojnie znaleźć ludzi, którzy nie skończyli żadnych studiów, czasem nawet nie mają matury, a są świetnymi przedsiębiorcami, czasem multimilionerami, zarabiając więcej niż osoby z papierkami typu CFA, DI, MBA, itp.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #4705 przez lobuz
Replied by lobuz on topic Lepszy zawód niż DI w Polsce
dominik88,

Kończę I rok prawa na UJ. Spójrz na moją wiadomość do Admina, napisałem co kocham.
dominik88- znasz zawód lepszy niż DI?


Admin,

Dużą frajdę sprawia mi czytanie książek filozoficznych, jednak trudno z tego żyć. Z tego też względu szukałem czegoś, co jest interesujące w obrębie danych zawodów. Rynki finansowe wydają się być zdecydowanie najciekawsze. Miałem też przez pewien czas swoją działalność gospodarczą - bardzo fajna sprawa, podoba mi się ogólnie robienie biznesu.

Adminie, znasz zawód lepszy niż DI? Oczywiście rozumiem, że są ludzie, którzy niezależnie od tego co skończą i jakich uprawień nie uzyskają - będą sobie radzić świetnie, ale prosiłem, żeby ten wycinek rzeczywistości porzucić.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #4706 przez admin
Replied by admin on topic Lepszy zawód niż DI w Polsce
Lobuz,

Znam świetnie zarabiających DI, ale też bezrobotnych DI.

Najlepszy zawód to dla mnie ten, który się kocha i pozwala godnie żyć. Niekoniecznie DI!

Skoro piszesz, że kochasz DI, to:
Ile razy próbowałeś zbudować portfel inwestycyjny?
Ile razy kupiłeś akcje, obligacje, czy pochodne?
Ile rachunków inwestycyjnych miałeś?
Ile rynków znasz?
Ile godzin dziennie spędzasz na analizie rynków?

Jeśli odpowiedź na te wszystkie pytania brzmi ZERO! To sorry, ale nie kochasz tego zawodu, tylko szukasz zawodu, który oferuje dobre wynagrodzenie!

P.S. Co do Twojego zamiłowania filozoficznego, to widać wszędzie. Zalewasz wszystkich tysiącem pytań...
Ostatnia9 lata 8 miesiąc temu edycja: admin od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.219 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.