MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Chcesz podyskutować z innymi użytkownikami Maklers Forum na temat rynku kapitałowego? Zachęcamy do rozmów :)

Lepszy zawód niż DI w Polsce

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #4707 przez lobuz
Replied by lobuz on topic Lepszy zawód niż DI w Polsce
Admin,

Wskaż gdzie napisałem, że kocham DI...
Twoje naciąganie moich słów wygląda trochę na tanią erystykę.
Napisałem, że tematyka DI jest wg mnie najbardziej pociągająca ze wszystkich wymienionych zawodów.


"Ile razy próbowałeś zbudować portfel inwestycyjny?"
Czytam, odkąd dowiedziałem się o tym zawodzie - teoretyzowałem sobie nad budową portfela kilkakrotnie, może nawet kilkunastokrotnie.

"Ile razy kupiłeś..."
Dotychczas nic nie kupowałem. Miałem, jak już wspomniałem, swoją firmę. Podobało mi się.

"Ile rachunków inwestycyjnych miałeś?"
Nie miałem żadnego. Prowadziłem przez 8 miesięcy swoją działalność gospodarczą. Było fajnie.

"Ile rynków znasz?"
Przypuszczam, że żeby komuś doradzać na poważnie, to jeszcze żadnego...

"Ile godzin dziennie spędzasz na analizie rynków?"
A z godzinkę-dwie w wakacje sobie poczytuję dziennie!


Reasumując - nie jest zero, ale jest też niewiele. Swoją drogą, ciekaw jestem co powinien mieć na koncie 20 latek, by mógł powiedzieć, że chce mieć licencję DI i potem pracować w zawodzie? Jestem w stanie zaryzykować stwierdzenie, że wielu obecnych DI mając tyle lat po prostu szła na studia, zaś pomysł DI przyszedł po kilku latach studiów. I wydaje mi się to naturalne...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #4708 przez admin
Replied by admin on topic Lepszy zawód niż DI w Polsce
Lobuz,

Od roku siedzisz na forach internetowych i molestujesz ludzi setkami pytań, zamiast wziąć się porządnie do roboty i przygotowywać się do egzaminów, jeśli rzeczywiście chcesz je zrobić.

Pozdrawiam,

A.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #4709 przez lobuz
Replied by lobuz on topic Lepszy zawód niż DI w Polsce
Zamiast wystąpień ex cathedra wolałbym jednak merytoryczną odpowiedź na moją wiadomość...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #4710 przez adek
Replied by adek on topic Lepszy zawód niż DI w Polsce
Łobuz cóż za wnikliwe zwierzę z Ciebie.

Znam licencję w której możesz to wykorzystać i zarobić dużo pieniędzy...detektyw

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #4711 przez lobuz
Replied by lobuz on topic Lepszy zawód niż DI w Polsce
:P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #4712 przez Roubini
Replied by Roubini on topic Lepszy zawód niż DI w Polsce
Merytoryczna odpowiedź jest taka, że i Dominik i Admin nakreślili problem - a pytanie "co lepsze" jest totalnie bez sensu. W jakich kategoriach lepsze? Dla kogo lepsze?

Dla jednej osoby "lepsze" jest doradztwo prawne, a dla drugiej wywóz śmieci. Jedni cenią wynagrodzenie, inni kosztem pieniędzy chcą mieć w życiu mniej stresów. Pytanie lekko tendencyjne - podaj kryteria, wtedy będzie można coś powiedzieć więcej.

No i tak jak chłopaki piszą - w pierwszej kolejności popatrz na to co Cie kręci, bo tylko wtedy będzie w stanie porządnie się zaangażować. A jak będzie zaangażowanie, to i pieniądze i satysfakcja się pojawią. To bardzo ważne.

Poza tym ogromnie ważne jest też szczęście i "bycie w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie". Różnie może być - jeśli się interesujesz to doskonale widzisz jaka jest sytuacja. Bez szczęscia, po MPW przy dobrych wiatrach możesz sobie iść ewentualnie na darmowe praktyki do jakiegoś DM albo zostać jednym z bezrobotnych DI (chociaż widziałem kiedyś oferte bezpłatnych praktyk dla Doradców Inwestycyjnych - troche słabo). Takie są realia, konkurencja jest ogromna, a rynek kapitałowy w Polsce jest jaki jest - konsolidacja od 3 lat, pracy ubywa, DMy się zamykają, specjalistów jest za dużo.

Ciężko przewidzieć jak będzie wyglądała sytuacja za pół roku, a gdzie tam za 20 lat. Chociaż może być różnie - Samuel Huntigton w jednej ze swoich książek pisze, że w 2050 roku na świecie pojawią się dwa nowe mocarstwa - Polska i Turcja. Tak, wiem, też się śmiałem, ale tak samo śmiali się ludzie jak w innej swojej publikacji pisał o rozpadzie ZSRR na rok przed tym zdarzeniem ;-) Także może być różnie - nikt Ci nie powie o tak odległych perspektywach.

To co jest pewne, to fakt iż póki istnieje kapitalizm - praca w finansach będzie zawsze. Pytanie tylko ile tej pracy będzie i czy będziesz w odpowiednim momencie posiadał odpowiednie kwalifikacje.
Za tę wiadomość podziękował(a): admin, dawszr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #4713 przez lobuz
Replied by lobuz on topic Lepszy zawód niż DI w Polsce
Odnoszę wrażenie, że trochę inaczej wartościujemy niektóre sprawy. W moim odczuciu - jeśli nie ma do wyboru czegoś, co sprawia w 100% radość, to trzeba dostosować się do otaczającej rzeczywistości i wybrać coś innego, co daje realne perspektywy zawodowe, będąc jednocześnie tą opcją, która jest najbliżej tych 100%.

Pozdrawiam!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #4715 przez kamilgrycel
Replied by kamilgrycel on topic Lepszy zawód niż DI w Polsce
Mówi się aby zdać egz. na MPW wystarczy 300 - 500 godz. nauki . Panie Mariuszu a jak wygląda z DI? Ile zajmuje nauka na DI ( na każdy etap) dla osoby , która ma już MPW? Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #4716 przez admin
Replied by admin on topic Lepszy zawód niż DI w Polsce

Mówi się aby zdać egz. na MPW wystarczy 300 - 500 godz. nauki . Panie Mariuszu a jak wygląda z DI? Ile zajmuje nauka na DI ( na każdy etap) dla osoby , która ma już MPW? Pozdrawiam


DI-1. Przy dobrym systemie nauki i z dobrymi pomocami / kursem DI, moim zdaniem potrzeba ok. 200-400 godzin nauki by zdać DI-1 dla MPW, w zależności od predyspozycji do zdawania tego typu egzaminów.
Znam ludzi, którzy ze świeżą licencją MPW, zdali DI-1 w ciągu 1-1,5 miesiąca nauki, ucząc się po 8-10h dziennie, czyli poświęcając ok. 200-300h nauki, korzystając bardzo intensywnie z rozwiązań zadań na Maklers Forum, tutaj są ich opinie: maklers.pl/di/referencje
Z autopsji mogę to potwierdzić, że wystarczą 3-4 tygodnie bardzo ostrej nauki, by zdać DI-1. Przy czym uwaga, tak szybka pobieżna często nauka, nastawiona na efekt i bez kompleksowego zrozumienia tematu, wymaga włożenia dużo więcej pracy przy nauce do egzaminu DI-2.

DI-2. Tutaj trochę zależy, bo poza dużą wiedzą, potrzebne jest też trochę szczęścia. Przy pobieżnym opanowaniu DI-1 (bez dogłębnego zrozumienia), moim zdaniem do zdania DI-2, może wystarczyć ok. 300-400h nauki, przy dogłębnym zrozumieniu DI-1, powinno wystarczyć 200-300h nauki.

DI-3. Tu sytuacja jest najprostsza, gdyż wystarczy powtórzyć DI-2 i nauczyć się etyki. Maksymalny czas jaki jest potrzebny do DI-3, szacuję na 100h nauki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #4718 przez lobuz
Replied by lobuz on topic Lepszy zawód niż DI w Polsce
A DI1 bez maklera?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.171 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.