MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Doradcę Inwestycyjnego, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/di/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Egzamin DI-2 - 17.05.2015

Więcej
8 lata 10 miesiąc temu #5983 przez Dariusz2
Replied by Dariusz2 on topic Egzamin DI-2 - 05.2015
Łatwy 3 etap?? 1 marca było 30 osób na 3 etapie. Miało być gładko i prosto. Oblałem i teraz mam stresik czy 2 raz się uda. Podobno nikt kto przeszedł 2 etap nie poległ 3 razy na 3 etapie, ale zawsze moge bys pierwszy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #5984 przez Dariusz2
Replied by Dariusz2 on topic Egzamin DI-2 - 05.2015
Jest data 3 etapu. 2 sierpnia 2015.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #6005 przez krystian.lemanski
Replied by krystian.lemanski on topic Egzamin DI-2 - 05.2015
Czy ktoś już dostał pocztą jakieś uzasadnienie decyzji KNF ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #6007 przez dbiedka
Replied by dbiedka on topic Egzamin DI-2 - 05.2015
Raczej się nie spodziewam :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #6008 przez Dariusz2
Replied by Dariusz2 on topic Egzamin DI-2 - 05.2015
Przyjdzie odpowiedź na pewno.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #6009 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin DI-2 - 05.2015
Komisja zawsze odpowiada na odwołania.

Jak odwołanie jest rozpatrzone pozytywnie - w odpowiedzi otrzymujecie informację, że zostało uznane.

Jak odwołanie jest rozpatrzone negatywnie - w odpowiedzi otrzymujecie uzasadnienie odrzucenia odwołania. Z reguły jednak Komisja nie jest zbyt wylewna, ale argument za odrzuceniem odwołania jest zawsze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #6014 przez Dariusz2
Replied by Dariusz2 on topic Egzamin DI-2 - 05.2015
Argumenty są zawsze. U mnie po ostatnim DI-3 w uzasadnieniu odrzucającym odwołanie było, (....)poza poprawnym wyborem strategii, podaniem jej nazwy oraz poprawnym narysowaniu wykresu dochodu strategii wykazał się Pan kompletnym brakiem wiedzy na temat strategii opcyjnych (....), więc kij zawsze się znajdzie żeby uderzyć jak chcą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu - 8 lata 9 miesiąc temu #6015 przez Viaces
Replied by Viaces on topic Egzamin DI-2 - 05.2015
Tym razem argumenty stojące za odrzuceniem większości zdających egzamin odwołań będzie BARDZO SUBIEKTYWNA i niekiedy dyskusyjna. Jeśli duża liczba osób nie zdaje tego samego zadania, tylko dlatego, że ich definicja założeń tegoż zadania była inaczej ujęta i wykorzystywana w dalszych częściach zadania (nie koniecznie błędna!!!!)..., to argumenty odrzucające odwołania (nieuwzględniające czysty mechanizm założeń i jej dalszą interpretację oraz matematyczne konsekwencje !!!) jest sprawą zawsze drażniącą i nie wiele wnosi do rzeczywistego przesłania tegoż egzaminu!!!!!!!!!!!!!! Takie odwołania i argumentacja nie mają za dużo wspólnego z fundamentalną przesłanką posiadania wiedzy i umiejętności, jakie powinien posiadać każdy Doradca Inwestycyjny oraz osoba chcąca świadczyć profesjonalne usługi analityka finansowego. Paradoks tkwi w tym, że zadanie 4 jest najciekawiej sformułowane i zmuszające zdającego do uzycia czasami niekonwencjonalnego podejścia. Taki sposób prowadzenia zadania jest słuszny i godny szacunku. Wiąże się on jednak z sytuacjami, gdzie przyjęte założenia przez zdającego egzamin własne założenia, zmieniają charakter obliczeń matematycznych (przyjęte założenia niekoniecznie muszą być złe, a nawet jeśli nie pasują do warunków zadania) zaś sposób wyliczeń jest poprawny, to wtedy mamy z dziwną sytuacją, gdyż reguły karzą wyeliminować takiego delikwenta, jednak jego kreatywność karze zastanowić się. I tu jest rozbicie pomiędzy kreatywnością zdającego a oceną egzaminatora.
Ostatnia8 lata 9 miesiąc temu edycja: Viaces od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #6016 przez Dariusz2
Replied by Dariusz2 on topic Egzamin DI-2 - 05.2015
Masz racje, KNF mi napisał w odwołaniu, że moja interpretacja polecenia nie była właściwa, bo inni uczestnicy egzaminu zrozumieli inaczej, (czytaj: tak jak mieli zrozumieć).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #6017 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin DI-2 - 05.2015

Masz racje, KNF mi napisał w odwołaniu, że moja interpretacja polecenia nie była właściwa, bo inni uczestnicy egzaminu zrozumieli inaczej, (czytaj: tak jak mieli zrozumieć).


Tym razem w przypadku zad.4 - jakieś 80% osób zrozumiało inaczej niż układający pytanie chciał przekazać... ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.155 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.