MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Doradcę Inwestycyjnego, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/di/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Egzamin DI - 17.11.2013r

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #2832 przez TLK
Replied by TLK on topic Egzamin DI - 17.11.2013r

O skali złożoności egzaminu chyba świadczy fakt, że około godziny przez końcem już wiele ławek było pustych (może to było moje wrażenie, bo siedziałem z przodu sali).

Ja myślałem, że te wychodzące osoby to własnie tacy wymiatacze co kończą po 4 godzinach, ale to okaże się w po publikacji wyników.
Co do pytań, to uważam, że to akurat plus, że nie było tak dużo standardowych/schematycznych pytań. Przecież nie o to chodzi, żeby nauczyć się danego typu zadania na pamięć i odtworzyć to na egzaminie.
Prawo wydało mi się akurat trudniejsze od przeciętnej. Ciekawi mnie co zrobią z dublującym się zadaniem, w którym trzeba wyliczyć 10 letnią stopę spot. Zdarzyło się już coś takiego? Czy jest szansa, że jedno z powtarzających się pytań anulują i dadzą wszystkim +2 pkt?


Moim zdaniem każdy otrzyma +2 pkt. Jeśli nie odpowiedziałeś na to pytanie to na drugie też, logiczne. To dlaczego masz mieć mniej szans na dobre odpowiedzi? Przecież gdyby się nie pomylili to możliwe że było by zadanie na które znasz odpowiedź i miałbyś +2pkt.

Macie jeszcze jakieś zadania w których komisja popełniła błąd, i które można odwołać?
Za tę wiadomość podziękował(a): admin

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #2833 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin DI - 17.11.2013r
Ciekawe jest to co piszecie o egzaminie.

Podeślijcie proszę skan egzaminu na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., postaram się coś pomóc w ew. odwołaniach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #2834 przez art1
Replied by art1 on topic Egzamin DI - 17.11.2013r
Jutro rano zeskanuję i prześlę zestaw na 2.

Faktycznie pojawiło się sporo nowych, nieszablonowych zadań... Liczę na te +2 za zdublowane zadanie - mogą mieć istotne znaczenie w moim przypadku ;-)
Za tę wiadomość podziękował(a): admin

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #2835 przez WeQ
Replied by WeQ on topic Egzamin DI - 17.11.2013r
Ogólnie egzamin był trochę inny niż pozostałe i przynajmniej mi podszedł. Aczkolwiek za skandaliczne uważam powtórzenie pytania, ponieważ jeśli ktoś umiał zrobić to zadanie to ma 4 pkt za to samo zagadnienie. Ja nie byłem pewien, więc o punkty z zadania dublującego jestem w plecy, bo zostawiłem dodatkowo jedno pytanie bez odpowiedzi.

Było kilka ciekawych zadań z Duration, które chodzą mi cały czas po głowie i ciekawie będzie je rozwiązać !

No i teraz czekanie na wynik :whistle:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #2836 przez miltony
Replied by miltony on topic Egzamin DI - 17.11.2013r
Zgadzam się, że wszystkimi, którzy napisali, że egzamin tym razem był trudny.
Moim zdaniem przygotowujący pytania zapominają, że na rozwiązanie jednego zadania jest niecałe 3 minuty i powinny być one raczej schematyczne. Wiele zadań wymaga jednak przemyślenia problemu, a na to nie ma po prostu czasu. W tej sytuacji wagi nabierają pytania, na które można udzielić odpowiedzi nie tracąc czasu: prawo, rachunkowość, ekonomia. Te jednak były wg mnie tym razem wyjątkowo trudne, przynajmniej ja większość musiałem od razu odrzucić.

W moim przypadku oznaczać to będzie najprawdopodobniej zaplanowanie wizyty w Warszawie w marcu 2014 :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #2837 przez tom2
Replied by tom2 on topic Egzamin DI - 17.11.2013r
witam,

nie przesadzajcie z tym czasem,
jak sie wie jak co zrobic to idzie szybko
ja zrobilem 100 pytan w 3h, potem troche dorobek i po 4h mozna spokojniee skonczyc,
oczywiscei jutro bedzie weryfikacja czy zrobilem dobrze, ale to juz inna sprawa

Zgadzam się, że wszystkimi, którzy napisali, że egzamin tym razem był trudny.
Moim zdaniem przygotowujący pytania zapominają, że na rozwiązanie jednego zadania jest niecałe 3 minuty i powinny być one raczej schematyczne. Wiele zadań wymaga jednak przemyślenia problemu, a na to nie ma po prostu czasu. W tej sytuacji wagi nabierają pytania, na które można udzielić odpowiedzi nie tracąc czasu: prawo, rachunkowość, ekonomia. Te jednak były wg mnie tym razem wyjątkowo trudne, przynajmniej ja większość musiałem od razu odrzucić.

W moim przypadku oznaczać to będzie najprawdopodobniej zaplanowanie wizyty w Warszawie w marcu 2014 :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #2838 przez marcin1990
Replied by marcin1990 on topic Egzamin DI - 17.11.2013r

Zgadzam się, że wszystkimi, którzy napisali, że egzamin tym razem był trudny.
Moim zdaniem przygotowujący pytania zapominają, że na rozwiązanie jednego zadania jest niecałe 3 minuty i powinny być one raczej schematyczne. Wiele zadań wymaga jednak przemyślenia problemu, a na to nie ma po prostu czasu. W tej sytuacji wagi nabierają pytania, na które można udzielić odpowiedzi nie tracąc czasu: prawo, rachunkowość, ekonomia. Te jednak były wg mnie tym razem wyjątkowo trudne, przynajmniej ja większość musiałem od razu odrzucić.

W moim przypadku oznaczać to będzie najprawdopodobniej zaplanowanie wizyty w Warszawie w marcu 2014 :-)


Moim zdaniem test nie był trudny, jeśli się przerobiło ostatnie testy.
Na każde zadanie jest AŻ niecałe 3 minuty - ja skończyłem 110 pytanie po 3 h z niewielkim hakiem i miałem jeszcze czas przejrzeć trzy razy cały arkusz pytań.
Pytania z MSR faktycznie trudne - dla mnie. Prawo średnio. Ekonomia słabo. W sumie dałem 97 odpowiedzi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #2839 przez miltony
Replied by miltony on topic Egzamin DI - 17.11.2013r


Moim zdaniem test nie był trudny, jeśli się przerobiło ostatnie testy.
Na każde zadanie jest AŻ niecałe 3 minuty - ja skończyłem 110 pytanie po 3 h z niewielkim hakiem i miałem jeszcze czas przejrzeć trzy razy cały arkusz pytań.
Pytania z MSR faktycznie trudne - dla mnie. Prawo średnio. Ekonomia słabo. W sumie dałem 97 odpowiedzi.


gratuluję! weź jednak poprawkę, że w pewnym wieku mózg działa już człowiekowi wolniej ;-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #2840 przez tom2
Replied by tom2 on topic Egzamin DI - 17.11.2013r
ile masz lat ze wolno myslisz?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #2841 przez miltony
Replied by miltony on topic Egzamin DI - 17.11.2013r
mógłbym być pewnie Twoim ojcem :lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.177 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.