MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Maklera Papierów Wartościowych, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/mpw/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Egzamin MPW - 26.03.2017

Więcej
7 lata 1 tydzień temu #8203 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW - 26.03.2017

Orientuje się ktoś po jakim czasie od egzaminu komisja aktualizuje listę Maklerów Papierów Wartościowych ? Zaświadczenie otzrymałem dosc szybko, około dwóch dni po ogłoszeniu wyników, niezwłocznie spakowałem komplet dokumetów i odesłałem do KNF.

Pozdrawiam


Hej,

Tutaj nie ma zbyt jasnych reguł. KNF pracuje w swoim tempie. Każdy kto zdał egzamin MPW i złożył wniosek o wpis na listę, jest też badany pod kątem ew. przestępstw lub choćby prowadzonych przeciwko niemu spraw - np. poprzez rozesłanie zapytania do innych Departamentów KNF.

W praktyce pierwsze wpisy na listę MPW pojawiają się ok. 1,5 miesiąca po egzaminie, aczkolwiek zdarza się, że czasem pierwsze wpisy są już przed upływem 1 miesiąca od egzaminu MPW, ale też się zdarza, że na pierwsze wpisy można czekać 2 miesiące od egzaminu.

Zalecam na bieżąco sprawdzać listę MPW - np. codziennie lub 2-3 razy w tygodniu. Zachęcam też do wklejenia informacji na Maklers Forum po pojawieniu się nowych wpisów na liście MPW.

De facto, w tym celu wystarczy wejść na stronę KNF: www.knf.gov.pl/dla_rynku/egzaminy/index.html

Najechać na link do listy MPW i spojrzeć do czego prowadzi link. Bieżący link prowadzi do pliku z listą MPW z datą na 20.01.2017, czyli nikt nowy nie został jeszcze wpisany na listę.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bernard Madoff

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 1 tydzień temu #8204 przez Bernard Madoff
Replied by Bernard Madoff on topic Egzamin MPW - 26.03.2017
Dzieki, widziałem listę z datą 20.01. Byłem ciekaw jak to w praktyce wygląda - urzędnik żyje własnym trybem.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #8229 przez arkopolo
Replied by arkopolo on topic Egzamin MPW - 26.03.2017
Małe pytanie dot. wpisu na listę MPW. Dzisiaj otrzymałem decyzję o wpisaniu na listę. Czy teraz muszę czekać na następne pismo z informacją o numerze licencji, by móc już oficjalnie posługiwać się tytułem?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #8230 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW - 26.03.2017

Małe pytanie dot. wpisu na listę MPW. Dzisiaj otrzymałem decyzję o wpisaniu na listę. Czy teraz muszę czekać na następne pismo z informacją o numerze licencji, by móc już oficjalnie posługiwać się tytułem?


Moim zdaniem można już teraz używać tytułu, ale najlepiej dopytać KNF.

Regułą było pojawienie się wpisu na publicznie dostępnej liście i dopiero potem wysłanie licencji papierowej potwierdzającej wpis na listę (dyplomu).

Dziwne te zachowanie KNF. Można dopytać się kiedy lista MPW na stronie zostanie zaktualizowana o nowe nazwiska. Moim zdaniem lista już jest zaktualizowana o nowe nazwiska, tylko ktoś zaktualizowanej listy nie wrzucił jeszcze do internetu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #8231 przez arkopolo
Replied by arkopolo on topic Egzamin MPW - 26.03.2017
Dzięki za szybką odpowiedź. Choć, gdyby lista była zaktualizowana to pewnie i numer licencji by już przysłali. Znając opieszałość Komisji (wciąż brak testu z marca na stronie, czy mojej odpowiedzi w kwestii rekomendacji), chyba przyjdzie jeszcze trochę poczekać. Dostałem wcześniej info, że sama licencja wyrabiana jest w okresie miesiąca od momentu wpisu na listę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu - 6 lata 11 miesiąc temu #8232 przez Bernard Madoff
Replied by Bernard Madoff on topic Egzamin MPW - 26.03.2017
Cześć,

Babeczka z KNF powiedziała mi, że lista jest już zaktualizowana tylko jeszcze jej nie podwiesili..

Natomiast nie potrafiła powiedzieć, kiedy ją umieszcza na stronie KNF.

Ot taka mentalność urzędnika, choć kiedy dzwoniłem o cokolwiek zapytać zawsze byli bardzo uprzejmi.

Pozdrawiam,

A.
Ostatnia6 lata 11 miesiąc temu edycja: Bernard Madoff od. Powód: Blad

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #8233 przez arkopolo
Replied by arkopolo on topic Egzamin MPW - 26.03.2017

Cześć,

Babeczka z KNF powiedziała mi, że lista jest już zaktualizowana tylko jeszcze jej nie podwiesili..

Natomiast nie potrafiła powiedzieć, kiedy ją umieszcza na stronie KNF.

Ot taka mentalność urzędnika, choć kiedy dzwoniłem o cokolwiek zapytać zawsze byli bardzo uprzejmi.

Pozdrawiam,

A.


Ale rozumiem, że póki co dostałeś tylko info o wpisie na listę bez nr licencji?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #8234 przez Bernard Madoff
Replied by Bernard Madoff on topic Egzamin MPW - 26.03.2017
Prawdopodobnie tak, jak odbiorę z Poczty, to będę wiedział co jest w środku. Póki co nie mam czasu tam iść.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #8236 przez admin

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #8237 przez arkopolo
Replied by arkopolo on topic Egzamin MPW - 26.03.2017
Super dzięki, rozumiem, że by otrzymać licencję w formie papierowej należy dokonać kolejnej opłaty (17 zł). Czy przelew ten mogę już wykonać, czy dostanę jeszcze jakieś pismo potwierdzające numer licencji?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.176 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.