MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Maklera Papierów Wartościowych, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/mpw/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Egzamin MPW - 20.03.2016

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu - 8 lata 1 miesiąc temu #6877 przez Karina
Replied by Karina on topic Egzamin MPW - 20.03.2016
Proces odwołań to fikcja. Wiem z własnego doświadczenia. W październiku uzyskałam 159p. Odnoszę wrażenie, że pracownicy Komisji są wszechwiedzący i nie uwzględniają żadnych argumentów poza swoimi własnymi. Komisja sama popełnia błędy (np. wczoraj, a w poprzednim teście było przecież anulowane pytanie), ale nie ma żadnej tolerancji dla pomyłek, czy nawet odmiennej interpretacji dwuznacznych odpowiedzi.
Dla mnie odwołanie to jedynie przedłużenie sobie stresu o kolejny miesiąc. Chociaż z drugiej strony, może kiedyś Komisja się "ugnie" :)
Ostatnia8 lata 1 miesiąc temu edycja: Karina od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #6878 przez kris-str
Replied by kris-str on topic Egzamin MPW - 20.03.2016
Jeżeli chodzi o ten nieszczęsny rynek regulowany to było pytanie odwrotne do tego z egzaminu w październiku 2015 nr 30. Tam pytali czego nie obejmuje rynek regulowany i prawidłowa odp to ASO. Tak więc oficjalne notowania jak najbardziej są pod to wciągnięte. Nie wiem co z platformą aukcyjną

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #6879 przez Karina
Replied by Karina on topic Egzamin MPW - 20.03.2016
Oczywiście w 119 D. Ja dopiero przed chwilką zauważyłam, że tam jest założenie "...nie jest:..." :blush: Mój błąd.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #6880 przez Piotr
Replied by Piotr on topic Egzamin MPW - 20.03.2016
Ja miałem 159 i nie udało się odwołać. Chociaż jestem przeciwnikiem państwowych regulacji zawodów to abstrahując od tego muszę się zgodzić że moje odwołanie było bezzasadne. Trochę jak z tym pytaniem o rynek regulowany, odpowiedz oparta na jednym zapisie niekoniecznie jest dobra. W moim przypadku nie była. Teraz wychodzi mi 156-170 punktów w zależności od tego czy przenosząc odpowiedzi na arkusz nie postanowiłem zmienić kilku odpowiedzi a przez mocne wrażenie już sam nie wiem. Zdam - super, nie zdam - będę walczył dalej. To będzie długi tydzień...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #6881 przez birx1001
Replied by birx1001 on topic Egzamin MPW - 20.03.2016
W 112 A?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #6882 przez Krzysieknmc
Replied by Krzysieknmc on topic Egzamin MPW - 20.03.2016
Za tę wiadomość podziękował(a): birx1001

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #6883 przez #.
Replied by #. on topic Egzamin MPW - 20.03.2016

Proces odwołań to fikcja. Wiem z własnego doświadczenia. W październiku uzyskałam 159p. Odnoszę wrażenie, że pracownicy Komisji są wszechwiedzący i nie uwzględniają żadnych argumentów poza swoimi własnymi. Komisja sama popełnia błędy (np. wczoraj, a w poprzednim teście było przecież anulowane pytanie), ale nie ma żadnej tolerancji dla pomyłek, czy nawet odmiennej interpretacji dwuznacznych odpowiedzi.
Dla mnie odwołanie to jedynie przedłużenie sobie stresu o kolejny miesiąc. Chociaż z drugiej strony, może kiedyś Komisja się "ugnie" :)


A ile ma się czasu na odwołanie po wynikach? I w jakiej formie się to odbywa?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #6884 przez Piotr
Replied by Piotr on topic Egzamin MPW - 20.03.2016
Na stronie KNF będą informacje. Odwołanie składa się z tego co pamiętam w ciągu 2 tygodni a rozpatrzenie to kolejny miesiąc. Trzeba uargumentować jak najlepiej potrafisz swój wniosek i tyle. Po wynikach z egzaminu możesz wysłać maila z praśną o skan karty odpowiedzi. Będziesz miał pewność jakich odpowiedzi udzieliłeś i gdzie zrobiłeś błędy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #6885 przez Bernard Madoff
Replied by Bernard Madoff on topic Egzamin MPW - 20.03.2016
Nie dawno był taki jeden minister sprawiedliwości po filozofii, też przeciwnik licencji Państwowych, z jego pseudo "deregulacji" nic dobrego nie wyszło. Może to nie miejsce na własne dywagacje na temat sensu licencji państwowych, ale skoro już poruszyłeś ten temat, to wypowiem się. Ja uważam, że wszelkie licencje zawodowe i egzaminy państwowe powinny zostać zachowane, tylko zawsze pod rozwagę warto wziąć ich formę.

Wspomniany "Pan Filozof" zabrał już licencje pośrednikom w obrocie nieruchomościami i nic dobrego z tego nie wyszło, zarówno dla Klientów biur i środowiska pośredników.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #6886 przez Piotr
Replied by Piotr on topic Egzamin MPW - 20.03.2016
Wolałbym zamiast DI mieć w Polsce uznawalność CFA. Tak czy inaczej na razie skupmy się na wynikach :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.199 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.