MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Maklera Papierów Wartościowych, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/mpw/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Egzamin MPW - 20.03.2016

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #6846 przez #.
Replied by #. on topic Egzamin MPW - 20.03.2016
A jaką odpowiedź macie w zadaniu 92?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #6847 przez BSD84
Replied by BSD84 on topic Egzamin MPW - 20.03.2016

A jaką odpowiedź macie w zadaniu 92?


jak dla mnie to musi byc D, poniewaz A nie moze byc gdzy nie animator nie moze ze soba zawierac transakcji, B nie bo powyzej 5000, C nie bo WUJ jest wiekszy niz zlecenie, wiec pasuje tylko D. Musialem wrocic do tego zadania, bo w stresie nie widzialem ze WUJ jest wiekszy od zlecenia w C, no a tak raczej nie moze byc.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu - 8 lata 1 miesiąc temu #6848 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW - 20.03.2016

z kolei mi się wydaje, że odpowiedzi I i II są ok:
I. zapasy w spółce są nieodpowiednie, powodując w szczególności przestoje - skoro jest bardzo niski poziom zapasów można domniemać, że spółka przy większych zamówieniach nie zawsze ma tyle towaru na stanie, ile potrzebuje i musi zlecić produkcję na bieżąco po otrzymaniu zamówienia, a to z kolei może spowodować przestoje
II - dostawy do klientów są zbyt wolne, niekorzystnie wpływając na sprzedaż - kontynuując powyższe, jeśli są przestoje, to zawsze niekorzystnie wpływa na sprzedaż, bo albo klient zrezygnuje ze względu na długi czas realizacji zamówienia, albo kolejny raz w ogóle już go nie złoży

Tak ja przynajmniej sobie to wyłumaczyłem na egzaminie:)


Przy 2 właśnie nie bardzo pasuje mi niekorzystne wpływanie na sprzedaż. Same niskie zapasy mogły by wpływać na niższą sprzedaż poprzez przestoje. Jednak gdyby sprzedaż miała być niska to i współczynnik sprzedaż / zapasy byłby niższy. Rozumowanie, że wysoki poziom współczynnika wpływa na jego obniżenie jest niejako zapętleniem ;p


Masz 2 sklepy:
X - potężny wybór towaru - cykl rotacji zapasów 100 dni
Y - brak wyboru towaru - cykl rotacji zapasów 5 dni

Gdzie robisz zakupy? Gdzie wolisz jechać? Gdzie wydasz pieniądze? Komu nakręcisz sprzedaż?

X - który ma zawsze potężny wybór towarów?
Y - który nie ma prawie nic i nigdy nie możesz tam nic znaleźć

???

Sądzę, że odpowiedź jest bardzo prosta, choć niestety niekoniecznie dla doradców z firm konsultingowych, którzy w poszukiwaniu płynności potrafią tak uciąć zapasy, że rozwalają przy okazji sprzedaż z powodu braku towaru na stanie...
Ostatnia8 lata 1 miesiąc temu edycja: admin od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #6849 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW - 20.03.2016
54 oczywiście D, poprawka wprowadzona.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #6850 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW - 20.03.2016
70 na razie wstawiam AB, choć jestem bardziej skłonny do odpowiedzi B.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #6851 przez Mahalik
Replied by Mahalik on topic Egzamin MPW - 20.03.2016

z kolei mi się wydaje, że odpowiedzi I i II są ok:
I. zapasy w spółce są nieodpowiednie, powodując w szczególności przestoje - skoro jest bardzo niski poziom zapasów można domniemać, że spółka przy większych zamówieniach nie zawsze ma tyle towaru na stanie, ile potrzebuje i musi zlecić produkcję na bieżąco po otrzymaniu zamówienia, a to z kolei może spowodować przestoje
II - dostawy do klientów są zbyt wolne, niekorzystnie wpływając na sprzedaż - kontynuując powyższe, jeśli są przestoje, to zawsze niekorzystnie wpływa na sprzedaż, bo albo klient zrezygnuje ze względu na długi czas realizacji zamówienia, albo kolejny raz w ogóle już go nie złoży

Tak ja przynajmniej sobie to wyłumaczyłem na egzaminie:)


Przy 2 właśnie nie bardzo pasuje mi niekorzystne wpływanie na sprzedaż. Same niskie zapasy mogły by wpływać na niższą sprzedaż poprzez przestoje. Jednak gdyby sprzedaż miała być niska to i współczynnik sprzedaż / zapasy byłby niższy. Rozumowanie, że wysoki poziom współczynnika wpływa na jego obniżenie jest niejako zapętleniem ;p


Masz 2 sklepy:
X - potężny wybór towaru - rotacja zapasów 100 dni
Y - brak wyboru towaru - rotacja zapasów 5 dni

Gdzie robisz zakupy? Gdzie wolisz jechać? Gdzie wydasz pieniądze? Komu nakręcisz sprzedaż?

X - który ma zawsze potężny wybór towarów?
Y - który nie ma prawie nic i nigdy nie możesz tam nic znaleźć

???

Sądzę, że odpowiedź jest bardzo prosta, choć niestety niekoniecznie dla doradców z firm konsultingowych, którzy w poszukiwaniu płynności potrafią tak uciąć zapasy, że rozwalają przy okazji sprzedaż z powodu braku towaru na stanie...


Można też na to spojrzeć z drugiej strony.
X - rotacja zapasów 100 dni - ma średniej wielkości nieciekawy asortyment, który słabo schodzi przez co też sprzedaż do zysku jest niska
Y - rotacja zapasów 5 dni - również ma średniej wielkości asortyment, ale dużo ciekawszy, przez co wszysko szybko schodzi, często są realizowane nowe dostawy, a wsp. sprzedaż.zapasy jest wysoki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #6852 przez kris-str
Replied by kris-str on topic Egzamin MPW - 20.03.2016
Zadania z strategii opcyjnych - Zestaw 3:

3. Wstawienie dwóch opcji sprzedaży (put) z niską ceną wykonania, przy jednoczesnym zakupie jednej opcji sprzedaży (put) z wysoką ceną wykonania (wszystkie pozostałe istotne parametry opcji są tożsame) nosi nazwę strategii:
C. put ratio spread

78. Inwestor chce zainwestować w opcje na akcje spółki zajmującej się produkcją telewizorów plazmowych, której zyski systematycznie spadają, ze względu na wycofywanie się producentów z tej technologii. Inwestor oczekuje, że kurs akcji tej spółki spadnie, w jego horyzoncie inwestycyjnym, niemal do zera. Jaką strategię powinien zastosować inwestor o małym apetycie na ryzyko, chcący osiągnąć zysk w przypadku realizacji jego oczekiwań oraz ograniczyć straty w przypadku wzrostu ceny akcji tej spółki (należy pominąć koszty transakcyjne).
A. put ratio backspread

97. Strategia long butterfly polega na:
A. zakupie opcji kupna (call) z niską ceną wykonania, wystawieniu dwóch opcji kupna (call) ze średnią ceną wykonania i zakupie opcji kupna (call) z wysoką ceną wykonania

103. Inwestor, który zainwestował w strategię short strap (używając minimalnej liczby naturalnej instrumentów niezbędnych do zbudowania tej strategii), postanowił dodatkowo zająć długą pozycję w trzech opcjach kupna (long call) z identyczną ceną wykonania jak dotychczas posiadane instrumenty oraz długą pozycję w opcji sprzedaży (long put) i krótką pozycję w opcji kupna (short call) z wyższą ceną wykonania jak dotychczas posiadane instrumenty, przy czym wszystkie pozostałe istotne parametry instrumentów, o które wzbogacił się portfel inwestora, są identyczne jak instrumentów wchodzących w skład strategii short strap inwestora. Jaką strategię uzyskał inwestor wskutek powyższych transakcji?
B. strategia long box


Proszę o odpowiedź do pytania odnośnie tego jakie postępowanie może zarządzić Przewodniczący Komisji?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu - 8 lata 1 miesiąc temu #6853 przez Karina
Replied by Karina on topic Egzamin MPW - 20.03.2016
Witam wszystkich,
postanowiłam przyłączyć się do dyskusji, Mariusz pewnie odsypia noc spędzoną przy testach. Dlatego dla tych mega zestresowanych wstawiam odpowiedzi pozostałych zadań. Są to zgodne rozwiązania dwóch niezależnie działających przyszłych maklerów :) Mam nadzieję, że nie ma pomyłek.
82 - C
83 - D
84 - B
85 - C
86 - A
87 - D
88 - D
89 - D
90 - C
91 - C
92 - D
93 - A
94 - A
95 -C
96 - A
97 - B
98 - B
99 - A
100 - B
101 - A
102 - B
103 - B
104 - C
105 - D
106 -
107 - D
108 - A
109 - B
110 - D
111 - B
112 - A
113 - B
114 - A
115 - A
116 - C
117 - D
118 - A
119 - D
120- B
Ostatnia8 lata 1 miesiąc temu edycja: Karina od.
Za tę wiadomość podziękował(a): #., Dmitrij5

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu - 8 lata 1 miesiąc temu #6854 przez #.
Replied by #. on topic Egzamin MPW - 20.03.2016

Witam wszystkich,
postanowiłam przyłączyć się do dyskusji, Mariusz pewnie odsypia noc spędzoną przy testach. Dlatego dla tych mega zestresowanych wstawiam odpowiedzi pozostałych zadań. Są to zgodne rozwiązania dwóch niezależnie działających przyszłych maklerów :) Mam nadzieję, że nie ma pomyłek.
82 -
83 - D
84 - B
85 - C
86 -
87 - B
88 - D
89 - D
90 - C
91 - C
92 - D
93 - A
94 - A
95 -C
96 - A
97 - B
98 - B
99 - A
100 - B
101 - A
102 - B
103 - B
104 - C
105 - D
106 -
107 - D
108 - A
109 - B
110 - D
111 - B
112 - B
113 - B
114 - A
115 - A
116 - C
117 - D
118 - B
119 - A
120- B


118 chyba "a"
Bo:
Art. 23. 1. Zapisów w księgach rachunkowych dokonuje się w sposób trwały, bez pozostawiania miejsc pozwalających na późniejsze dopiski lub zmiany.

103. wydaje mi się, że raczej A. Ale tu nie jestem pewny. Można łączyć Limit z MWW i dodatkowo z WIA?
Ostatnia8 lata 1 miesiąc temu edycja: #. od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #6855 przez kris-str
Replied by kris-str on topic Egzamin MPW - 20.03.2016

Witam wszystkich,
postanowiłam przyłączyć się do dyskusji, Mariusz pewnie odsypia noc spędzoną przy testach. Dlatego dla tych mega zestresowanych wstawiam odpowiedzi pozostałych zadań. Są to zgodne rozwiązania dwóch niezależnie działających przyszłych maklerów :) Mam nadzieję, że nie ma pomyłek.
82 -
83 - D
84 - B
85 - C
86 -
87 - B
88 - D
89 - D
90 - C
91 - C
92 - D
93 - A
94 - A
95 -C
96 - A
97 - B
98 - B
99 - A
100 - B
101 - A
102 - B
103 - B
104 - C
105 - D
106 -
107 - D
108 - A
109 - B
110 - D
111 - B
112 - B
113 - B
114 - A
115 - A
116 - C
117 - D
118 - B
119 - A
120- B


118 chyba "a"
Bo:
Art. 23. 1. Zapisów w księgach rachunkowych dokonuje się w sposób trwały, bez pozostawiania miejsc pozwalających na późniejsze dopiski lub zmiany.


Maser ma rację. Z tym akurat nie było problemu :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.196 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.