MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Maklera Papierów Wartościowych, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/mpw/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Egzamin MPW - 26.10.2014

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #4809 przez cuter
Replied by cuter on topic Egzamin MPW - 26.10.2014
Cześć wszystkim,

Z poważnym pytaniem wjeżdżam, w szczególności do admina. Wyposażony w całą wiedzę na temat podejścia do egzaminu, materiały (w tym Superpakiet) jestem. Jednakże moje przygotowania rozpoczęły się około roku temu, ale potem z powodu nagłego nawału pracu, musiałem zawiesić swoje przygotowania. Chciałbym teraz powoli, po parę godz dziennie/w tygodniu przygotowywać się do egzaminu ale dopiero na wiosnę. Jak się studiuje i trzeba pracować to nie jest lekko. Prosiłbym o podanie części prawnej, która uległa zmianie od mniej więcej sierpnia 2013 (wtedy zebrałem i wydrukowałem całą część prawną). Spotykam takie info o zmianach, ale nie mogę tego zebrać do kupy. Myślę, że nie ja jeden jestem ciekaw, także Panie Mariuszu - liczę na Pana. Z góry dziękuję :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #4810 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW - 26.10.2014

Cześć wszystkim,

Z poważnym pytaniem wjeżdżam, w szczególności do admina. Wyposażony w całą wiedzę na temat podejścia do egzaminu, materiały (w tym Superpakiet) jestem. Jednakże moje przygotowania rozpoczęły się około roku temu, ale potem z powodu nagłego nawału pracu, musiałem zawiesić swoje przygotowania. Chciałbym teraz powoli, po parę godz dziennie/w tygodniu przygotowywać się do egzaminu ale dopiero na wiosnę. Jak się studiuje i trzeba pracować to nie jest lekko. Prosiłbym o podanie części prawnej, która uległa zmianie od mniej więcej sierpnia 2013 (wtedy zebrałem i wydrukowałem całą część prawną). Spotykam takie info o zmianach, ale nie mogę tego zebrać do kupy. Myślę, że nie ja jeden jestem ciekaw, także Panie Mariuszu - liczę na Pana. Z góry dziękuję :)


Hej Cuter,

Tutaj są zbierane wszelkie istotne zmiany w przepisach prawnych:

maklers.pl/forum/egzamin-mpw/153-zmiany-w-przepisach-prawa

Znajdziesz tam między innymi szczegółowo podsumowaną każdą ustawę wraz ze zmianami na dokładnie 1 miesiąc przed egzaminem (to co obowiązuje na egzaminie). Od ostatniego egzaminu w marcu 2014r. bardzo dużych zmian nie było (jedynie upgrady ustawy o rachunkowości, bardzo istotny upgrade ustawy o obligacjach, malutki upgrade SZOG).

Dokładnie na miesiąc przed egzaminem (czyli tym razem będzie to 26 września - czyli już za niecałe 2 tygodnie), podsumowujemy kompleksowo wszystkie akty prawne i co się zmieniło szczegółowo w roku 2014r. (wszelkie upgrady).

Informacje te, podobnie jak w przyszłości będą podane na ww. stronie internetowej z Maklers Forum.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #4811 przez cuter
Replied by cuter on topic Egzamin MPW - 26.10.2014
takiej odpowiedzi oczekiwałem. extra dziękuję! :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #4814 przez Madelinne
Replied by Madelinne on topic Egzamin MPW - 26.10.2014
Pytanie troszeczkę nie temacie, ale czy ktoś z województwa podkarpackiego wybiera się w październiku na egzamin ? :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #4815 przez Matej44
Replied by Matej44 on topic Egzamin MPW - 26.10.2014
Jak zdążę się nauczyć to ja ;) PL busa mam już zarezerwowanego na dzień wcześniejszy ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #4816 przez marvillek
Replied by marvillek on topic Egzamin MPW - 26.10.2014
Czy kodeks spółek handlowych i kodeks cywilny trzeba czytać w całości czy tylko poszczególne działy/artykuły?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #4817 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW - 26.10.2014

Czy kodeks spółek handlowych i kodeks cywilny trzeba czytać w całości czy tylko poszczególne działy/artykuły?


Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (Dz. U. Nr 16, poz. 93, z późn. zm.)
art. 8 – 221, 33 - 43, 551 – 552, 554 - 116, 353 - 387, 389 - 390, 394 - 396, 450 - 497,
509 – 525, 535 - 555, 734 751, 758 - 773, 835 - 845, 853 – 8599, 9216 – 92116.


Ustawa z dnia 15 września 2000 r. – Kodeks spółek handlowych (Dz. U. z 2013r. poz. 1030, z późn. zm.)
art. 1 – 7, 301 – 490, 585 - 595.
Za tę wiadomość podziękował(a): marvillek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #4818 przez marvillek
Replied by marvillek on topic Egzamin MPW - 26.10.2014
Dzięki wielkie!
A czy istnieją jeszcze jakieś inne ustawy gdzie nie jest wymagana całość?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #4819 przez matoch
Replied by matoch on topic Egzamin MPW - 26.10.2014
Bazując na wykazie opublikowanym przed poprzednim egzaminem:

- Ustawa o nadzorze nad rynkiem finansowym - art. 1-18

- Ustawa o nadzorze nad rynkiem kapitałowym - art. 1-18

- Ustawa o obrocie instrumentami finansowymi - art. 1 – 161a, 165 - 184

- Ustawa o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych - art. 1 – 104

- Ustawa o funduszach inwestycyjnych - art. 1 – 199, 219 – 263, 280 – 286
Ostatnia9 lata 8 miesiąc temu edycja: matoch od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #4832 przez Madelinne
Replied by Madelinne on topic Egzamin MPW - 26.10.2014
Proszę o pomoc w zadaniu 35 z egzaminu z roku 2014.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.245 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.