MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Maklera Papierów Wartościowych, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/mpw/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Egzamin MPW - 26.10.2014

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #4605 przez kamykc14
Replied by kamykc14 on topic Egzamin MPW - 26.10.2014
Komisja zawsze pisze, by być 10.15. Technicznie wystarcza 10.45, ale zakładasz tutaj mały margines spóźnienia. Dojeżdzając Polskim busem, bądź czymkolwiek innym, uwzględnij za wczasu, poza oczywistymi zdarzeniami losowymi na drodze, wszelkiego rodzaju eventy, które lubią się odbywać w terminie egzaminu maklerskiego, mam tu na myśli wszelkiego rodzaju maratony, półmaratony warszawskie, etc, które skutecznie potrafią sparaliżować w porannych godzinach wybrane części miasta i zdecydowanie utrudnić dojazd na miejsce egzaminu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #4606 przez Matej44
Replied by Matej44 on topic Egzamin MPW - 26.10.2014
Hmmm no to godzina eliminuje mi PL busa ;) Muszę się u kogoś zatrzymać i rano dojechać. Dzięki za odpowiedź :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #4607 przez Andrzej
Replied by Andrzej on topic Egzamin MPW - 26.10.2014
Hej,
Gdzie odbywa się egzamin?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #4608 przez Siwy1111
Replied by Siwy1111 on topic Egzamin MPW - 26.10.2014
Czyli tradycyjnie, ostatnia niedziela marca / października.

W tym terminie mało prawdopodobne jest aby odbył się jakiś event typu półmaraton. O ile się nie mylę to już będzie po sezonie :) Ale na pewno znowu zmiana czasu się wkrada !!

Egzamin zawsze odbywał się na ul. Bobrowieckiej w Wyższej Szkole Biznesu (czy jakoś tak) więc pewnie znowu będzie w tym samym miejscu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #4621 przez Andrzej
Replied by Andrzej on topic Egzamin MPW - 26.10.2014
Hej,
jaką macie strategię na prawo? Dla mnie to katorga - nigdy tego nie lubiłem. Rozpocząłem na arslege od najbliższej mi sprawy - czyli ustawy o funduszach. Bez czytania ustawy zrobiłem 74% z wszystkich 222 pytań. Zastanawiam się tylko jakie są szanse że coś się z tego powtórzy? Czy jechać z tymi testami po raz kolejny dla utrwalenia czy szukać w ustawie rzeczy których jeszcze nie było?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #4622 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW - 26.10.2014

Hej,
jaką macie strategię na prawo? Dla mnie to katorga - nigdy tego nie lubiłem. Rozpocząłem na arslege od najbliższej mi sprawy - czyli ustawy o funduszach. Bez czytania ustawy zrobiłem 74% z wszystkich 222 pytań. Zastanawiam się tylko jakie są szanse że coś się z tego powtórzy? Czy jechać z tymi testami po raz kolejny dla utrwalenia czy szukać w ustawie rzeczy których jeszcze nie było?


Hej Andrzej,

Maklers.Arslege.pl, jest bardzo chwalone, właśnie głównie z uwagi na prawo.

Poza oryginalnie ułożonymi pytaniami z zakresu prawa, przez ludzi z Arslege.pl, pamiętaj też o tym o czym mówiłem na kursie:
- większość ustaw dość dobrze musisz opanować za pomocą czytania (niekoniecznie ustawę o funduszach, ale już na pewno np. ustawę o obrocie instrumentami finansowymi).
- bardzo istotną kwestią jest statystyka występowania pytań na poszczególnych egzaminach - weź to pod uwagę przy nauce
- istotny jest sposób budowania poszczególnych pytań, przez Komisję. Historyczne pytania posegregowane tematycznie znajdziesz:
-- w Maklers.Arslege.pl
-- w strefie premium (www.maklers.pl/mpw/premium)
- możesz też w razie potrzeby powtórzyć moduł z systemami nauki prawa, za pomocą obejrzenia wideonagrań z kursu online, do których też masz dostęp

Oczywiście forumowicze, mogą mieć również swoje inne sprawdzone metody - także czekamy na ich sugestie, aczkolwiek przy nauce prawa, bardzo ważne byś wybrał system, który Tobie odpowiada i systematycznie go realizował.

POWODZENIA i pełen szacunek za ogarnianie prawa w tym upale! ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #4623 przez Maynard
Replied by Maynard on topic Egzamin MPW - 26.10.2014
Czemu na stronie KNF nie wstawili jakie przepisy prawa obowiązują na egzamin. Coś się zmieniło? Będą te same przepisy co rok temu?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #4624 przez Madelinne
Replied by Madelinne on topic Egzamin MPW - 26.10.2014
Czy ktoś z was posiada książkę M. Sobczyk – „Matematyka finansowa. Podstawy teoretyczne, przykłady, zadania”, w PDFie i mógłby się podzielić, nie mogę nigdzie znaleść w bibliotece. Z góry dziękuję.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #4625 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW - 26.10.2014

Czy ktoś z was posiada książkę M. Sobczyk – „Matematyka finansowa. Podstawy teoretyczne, przykłady, zadania”, w PDFie i mógłby się podzielić, nie mogę nigdzie znaleść w bibliotece. Z góry dziękuję.


Uprzejmie proszę Pani Magdo o przestrzeganie regulaminu Maklers Forum.

Zgodnie z regulaminem Maklers Forum, wszelkie posty powodujące łamanie praw autorskich w jakiejkolwiek formie, będą usuwane bez ostrzeżenia, a forumowicz nieprzestrzegający zasad, będzie blokowany.

Np. tutaj może Pani dokonać w pełni legalnego zakupu książki Pana Sobczyka:

www.maklerska.pl/matematyka-finansowa-po...1206.html?cPath=0_21

Aczkolwiek, akurat do skuteczniej nauki do egzaminu MPW, niekoniecznie trzeba dysponować książką Pana Sobczyka.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #4626 przez lobuz
Replied by lobuz on topic Egzamin MPW - 26.10.2014
Mam specyficzne pytanie:
Do czego trzeba się więcej nauczyć, do egzaminu DI1, czy go egzaminu maklerskiego?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.228 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.