MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Doradcę Inwestycyjnego, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/di/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Egzamin DI-1 - 23.10.2016.

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #7362 przez kamilgrycel
Replied by kamilgrycel on topic Egzamin DI-1 - 23.10.2016.
Mariusz czy zgadzasz się, ze czas nauki na DI1 DI2 i DI3 to mniej więcej 300 godz na każdy etap? :) pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #7363 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin DI-1 - 23.10.2016.

Ekonomia - zestaw pytań 1997-2010 / Chodzi mi o test z 12 marca 2006 roku (str. 34 - zbioru zadań w Premium DI-1), czy ktoś może sprawdzić czy wszystkie odpowiedzi się zgadzają m.in zad 95, 101


Oryginalny test: www.knf.gov.pl/Images/zestaw_di_1_06_tcm75-2482.pdf

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #7364 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin DI-1 - 23.10.2016.

Mariusz czy zgadzasz się, ze czas nauki na DI1 DI2 i DI3 to mniej więcej 300 godz na każdy etap? :) pozdrawiam


DI1 - 300h
DI2 - 300h
DI3 - 100h

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #7365 przez PiotrKrasuski
Replied by PiotrKrasuski on topic Egzamin DI-1 - 23.10.2016.
A jaki jest czas przygotowań do CFA I etap jeśli ma się zaliczony I etap DI?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #7366 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin DI-1 - 23.10.2016.

A jaki jest czas przygotowań do CFA I etap jeśli ma się zaliczony I etap DI?


Na to pytanie więcej będę mógł napisać na przełomie 2016/2017 roku. Istotną kwestią jest język angielski, a równie istotną system przygotowań.

Proszę jednak osoby, które ten proces już skutecznie przeszły o wypowiedź.
Za tę wiadomość podziękował(a): PiotrKrasuski

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 8 miesiąc temu #7369 przez BSD84
Replied by BSD84 on topic Egzamin DI-1 - 23.10.2016.
Posiadam CFA Level 1. W marcu 2016 zdalem MPW. Teraz przygotowuje sie do DI1. Po odswiezeniu wiedzy na MPW, DI1 wydaje sie podejrzanie latwy! Bez MPW i CFA Level 1 prawdopodobnie odniosl bym inne wrazenie, mimo ze na studiach przerabialem te tematyke.
Po zdanym DI1 chyba wystarczy 1,5 miesiaca rzetelnej nauki. Tak od 10 do 20 h tygodniowo zakladajac, ze DI1 jest w miare swiezy, tak jak moje MPW. W przeciwnym razie to nadal ze 200h.
Ogolnie egzaminy CFA sa latwiejsze, poniewaz dzieki LOS (learning outcome statements) dokladnie sie wie, co trzeba opanowac, co potrafic liczyc, a czego znac tylko definicje. Mi w nauce bardzo pomogly fiszki z LOS (dostepne chyba w kaplanie). Przerobilem ksiazki, dopisalem na fiszkach czego nie wiedzialem a potem walkowalem tylko fiszki.
Za tę wiadomość podziękował(a): PiotrKrasuski

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 8 miesiąc temu - 7 lata 8 miesiąc temu #7370 przez Rothbard
Replied by Rothbard on topic Egzamin DI-1 - 23.10.2016.

A jaki jest czas przygotowań do CFA I etap jeśli ma się zaliczony I etap DI?


Nie tak duży. Można zdać ze 100% pewnością jeśli się uczysz 20h tygodniowo przez 3 miesiące, ale absolutnie nie wolno lekceważyć tego egzaminu. Jeśli mniej czasu się poświęci to ta pewność spada, a i tak można zdać. CFA nie jest w żadnym elemencie kreatywne, wszystko to odpytywanie z wiedzy zawartej w (mocno przegadanym) curriculum, nie ma jak na DI, że wiedzę trzeba w jakiś sposób przekompilować i adaptować teorie z innych działów finansów do konkretnego przykładu (jak np. motyw z APT w ekwiwalencie pewności na DI-1, o DI-2 już nie wspominając). Na level 1 jest masa wiedzy frustrującej w nauce, totalnie teoretycznej, ale trzeba przez to przebrnąć. Ciekawa wiedza pojawia się dopiero na dalszych levelach, gdzie level 2 wymaga już niewspółmiernie dużo czasu potrzebnego do nauki by go zdać w porównaniu do level 1. Niestety na level 1 większość wag w curriculum to są mocno teoretyczne rzeczy, które niekoniecznie są testowane na DI, lub się istotnie różnią np. etyka. Ale już z kolei ekonomia i metody ilościowe to banał jeśli się człowiek nauczył już tych działów na potrzeby DI-1. Z kolei instrumenty pochodne są ogólnie na CFA baaaardzo ubogie przez co ktoś kto ma wiedzę z DI nie ma pola by to w ogóle wykorzystać.

Curriculum na level 1 jest na dodatek na moje oko 3 krotnie zawyżone objętościowo względem tego co LOS wymaga, tak że polecam korzystać z zewnętrznych providerów dostarczających pomoce naukowe do CFA. Przy level 2 curriculum już jednak jest niezbędne. Ja do level 1 praktycznie olałem curriculum, ucząc się z materiałów zewnętrznego dostawcy i zdałem i na pewno poświęciłem na to duuużo mniej niż 200h (bo zwyczajnie nie posiadałem tyle czasu).
Sam instytut zresztą przyznaje że CFA ma przegadane curricula, a funkcja celu tego jest taka by jak ktoś już uzyska chartera to by wiedział gdzie może zajrzeć jeśli w codziennej pracy ma jakiś problem wymagający uzupełnienia wiedzy.
Ostatnia7 lata 8 miesiąc temu edycja: Rothbard od.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roubini, PiotrKrasuski

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 8 miesiąc temu #7374 przez ksojka
Replied by ksojka on topic Egzamin DI-1 - 23.10.2016.
Czy KNF ma jakiś problem z egzaminem z 22.03.2015 że go nie udostępnia? Dzwoniłam do nich, pisałam i nic

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 8 miesiąc temu #7375 przez Stefan Petarda
Replied by Stefan Petarda on topic Egzamin DI-1 - 23.10.2016.
Kto się wybiera na 23.10? Jak stoicie z przygotowaniami? B)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 8 miesiąc temu #7378 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin DI-1 - 23.10.2016.

Czy KNF ma jakiś problem z egzaminem z 22.03.2015 że go nie udostępnia? Dzwoniłam do nich, pisałam i nic


Kingo,

Sprawdź priv.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.275 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.