MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Doradcę Inwestycyjnego, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/di/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Egzamin DI-1 - 20.03.2016

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #6633 przez Tomasz
Replied by Tomasz on topic Egzamin DI-1 - 20.03.2016
Sprawa jest o tyle niejasna, że tak jak pisałem, nie złożyłem wniosku o przystąpienie do egzaminu w poprzednim terminie czyli de facto ne byłem na liście egzaminacyjnej. Przelałem jedynie opłatę za egzamin z odpowiednim tytułem przelewu. Gdybym złożył wtedy wniosek o przystąpienie do egzaminu, to nie byłoby teraz tematu i pieniądze uznałbym za stracone, jednak mam nadzieję, że uda mi się to rozstrzygnąć na swoją korzyść. Zobaczymy co powiedzą mi w takim razie w przyszłym tygodniu w KNF.

Tak czy tak, dzięki za pomoc :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #6634 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin DI-1 - 20.03.2016

Sprawa jest o tyle niejasna, że tak jak pisałem, nie złożyłem wniosku o przystąpienie do egzaminu w poprzednim terminie czyli de facto ne byłem na liście egzaminacyjnej. Przelałem jedynie opłatę za egzamin z odpowiednim tytułem przelewu. Gdybym złożył wtedy wniosek o przystąpienie do egzaminu, to nie byłoby teraz tematu i pieniądze uznałbym za stracone, jednak mam nadzieję, że uda mi się to rozstrzygnąć na swoją korzyść. Zobaczymy co powiedzą mi w takim razie w przyszłym tygodniu w KNF.

Tak czy tak, dzięki za pomoc :)


Tomek,

Jeśli nie wysłałeś wniosku, a zrobiłeś jedynie opłatę, to moim zdaniem opłata nie przepadła i pozostaje do wykorzystania przez Ciebie. Przygotuj sobie potwierdzenie przelewu (który wysłałeś) i dzwoń bezpośrednio do KNF. Wydrukuj tez to potwierdzenie przelewu przy okazji wysłania wniosku. Sądzę, że spokojnie da się tą opłatę wykorzystać przy podejściu do egzaminu (dobrze, że nie wysłałeś wtedy wniosku o przystąpienie do egzaminu - bo wtedy prawdopodobnie opłata by przepadła).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #6635 przez Tomasz
Replied by Tomasz on topic Egzamin DI-1 - 20.03.2016

Tomek,

Jeśli nie wysłałeś wniosku, a zrobiłeś jedynie opłatę, to moim zdaniem opłata nie przepadła i pozostaje do wykorzystania przez Ciebie. Przygotuj sobie potwierdzenie przelewu (który wysłałeś) i dzwoń bezpośrednio do KNF. Wydrukuj tez to potwierdzenie przelewu przy okazji wysłania wniosku. Sądzę, że spokojnie da się tą opłatę wykorzystać przy podejściu do egzaminu (dobrze, że nie wysłałeś wtedy wniosku o przystąpienie do egzaminu - bo wtedy prawdopodobnie opłata by przepadła).


Też właśnie tak myślę, że fakt niezłożenia wniosku "ratuje" moją opłatę. Tak jak pisałem wcześniej, w poniedziałek zaczerpnę wiedzy na ten temat w KNF i w razie czego dam tutaj znać jaka była ich decyzja. Może ktoś kiedyś będzie miał podobny problem :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu - 8 lata 2 miesiąc temu #6636 przez minog
Replied by minog on topic Egzamin DI-1 - 20.03.2016
Witam. Zastanawiam się nad podejściem do marcowego egzaminu. Rozwiązuje sobie test z zeszłego roku i widzę, że większość zadań raczej ogarniam, kwestia wykucia wzorów i niektórych założeń. Wiem, że czasu jest niewiele, jednak z jakieś 2 lata temu podchodziłem wtedy do tego egzaminu, przygotowywałem się chyba z 3 miesiące, przeczytałem wszystkie najważniejsze książki od deski no deski, no ale nie zdałem tego I etapu, nie pamiętam nawet ile pkt miałem, strzelam, że z ok. 100. W każdym razie wtedy jakoś pomyślałem, że nie muszę jeszcze robić licencji doradcy, czy maklera, byłem jeszcze na licencjackich, nawet miałem inne plany przez chwilę, ale tak czy siak rok temu zdecydowałem się podejść do egzaminu na maklera, który zdałem. Przez ok. rok chyba spocząłem jednak na laurach... Jednak wczoraj w nocy dopadła mnie taka myśl, że a może by spróbować z tym doradcą, mimo, iż egzamin jest ułożony w okropny sposób i wymaga się durnej wiedzy, która często nie przydaje się w inwestowaniu i to poniekąd budziło we mnie i budzi bunt do tego egzaminu. Literaturę sobie raczej odpuszczam na ten I etap, będę się skupiać na zrobieniu historycznych zadań z kilku ostatnich testów, przeczytaniu kilku ustaw i może ewentualnie zajrzę do Gajdki lub książki pokrewnej. Mój problem jest taki jednak, że najgorzej mi idą zadania w których jest Model MM. Czy ktoś poleca jakąś książkę, która bardziej pomogłaby mi opanować model MM? Np. Myers? Czy lepiej Damodaran? Jakieś opracowanie w necie? W sumie myślę, że wystarczyłoby gotowe rozwiązanie z zeszłych lat tych zadań z MM i jakoś bym doszedł do tego, bo te zadania są i tak schematyczne, ale z tego co widzę, to serwis Maklers zmienił nieco swoją politykę i teraz nie rozwiązuje się tutaj zadań z I etapu. A może się mylę, tylko nikt nie pyta o rozwiązania zadań...
Pozdrawiam
Ostatnia8 lata 2 miesiąc temu edycja: minog od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #6637 przez minog
Replied by minog on topic Egzamin DI-1 - 20.03.2016
Mam jeszcze jedno pytanie. Gdzie są odpowiedzi do testu z I etapu z października 2014 roku? I dlaczego nie ma jeszcze na stronie KNF testu wiosennego z 2015 roku, o jesiennym już nie wspominając?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #6638 przez bartek_stempel
Replied by bartek_stempel on topic Egzamin DI-1 - 20.03.2016
Jak nie jesteś żyła to zakup sobie testy arslege i tam masz wszystko wyjaśnione łącznie z różnymi testami prawnymi. A z tego co widać chcesz uczyć się z historycznych, więc to najszybsza i moim zdaniem najlepsza opcja;) Pytanie czy chcesz wydać kilka złotych na dostęp :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #6639 przez minog
Replied by minog on topic Egzamin DI-1 - 20.03.2016
Jeśli chodzi o testy z prawa to nie jestem zbytnio nimi zainteresowany, bardziej mnie interesują niektore zadania historyczne w których jest coś do policzenia. Ale może jeszcze mi się je uda ugryźć samemu. To jak to jest z tymi testami z zeszłego roku i z tymi odpowiedziami do testu jesiennego z 2014 roku? Testu z wiosny na stronie KNF nie widzę, a odpowiedzi do ostatniego opublikowanego testu z 2014 roku brak.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #6640 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin DI-1 - 20.03.2016

Witam. Zastanawiam się nad podejściem do marcowego egzaminu. Rozwiązuje sobie test z zeszłego roku i widzę, że większość zadań raczej ogarniam, kwestia wykucia wzorów i niektórych założeń. Wiem, że czasu jest niewiele, jednak z jakieś 2 lata temu podchodziłem wtedy do tego egzaminu, przygotowywałem się chyba z 3 miesiące, przeczytałem wszystkie najważniejsze książki od deski no deski, no ale nie zdałem tego I etapu, nie pamiętam nawet ile pkt miałem, strzelam, że z ok. 100. W każdym razie wtedy jakoś pomyślałem, że nie muszę jeszcze robić licencji doradcy, czy maklera, byłem jeszcze na licencjackich, nawet miałem inne plany przez chwilę, ale tak czy siak rok temu zdecydowałem się podejść do egzaminu na maklera, który zdałem. Przez ok. rok chyba spocząłem jednak na laurach... Jednak wczoraj w nocy dopadła mnie taka myśl, że a może by spróbować z tym doradcą, mimo, iż egzamin jest ułożony w okropny sposób i wymaga się durnej wiedzy, która często nie przydaje się w inwestowaniu i to poniekąd budziło we mnie i budzi bunt do tego egzaminu. Literaturę sobie raczej odpuszczam na ten I etap, będę się skupiać na zrobieniu historycznych zadań z kilku ostatnich testów, przeczytaniu kilku ustaw i może ewentualnie zajrzę do Gajdki lub książki pokrewnej. Mój problem jest taki jednak, że najgorzej mi idą zadania w których jest Model MM. Czy ktoś poleca jakąś książkę, która bardziej pomogłaby mi opanować model MM? Np. Myers? Czy lepiej Damodaran? Jakieś opracowanie w necie? W sumie myślę, że wystarczyłoby gotowe rozwiązanie z zeszłych lat tych zadań z MM i jakoś bym doszedł do tego, bo te zadania są i tak schematyczne, ale z tego co widzę, to serwis Maklers zmienił nieco swoją politykę i teraz nie rozwiązuje się tutaj zadań z I etapu. A może się mylę, tylko nikt nie pyta o rozwiązania zadań...
Pozdrawiam


Minog,

Maklers.pl jest serwisem komercyjnym, a nie instytucją charytatywną. Dostarczamy na rynek wysokiej jakości usługi edukacyjne wyspecjalizowane głównie w procesie przygotowań do egzaminów MPW i DI. Dlatego też zachęcamy do skorzystania z naszej komercyjnej oferty.
2,5 roku temu dopiero budowaliśmy swoją ofertę jako producent materiałów edukacyjnych DI, stąd podjęta została decyzja o tej specyficznej promocji w formie rozwiązywania zadań na forum, co było faktycznie z naszej strony działalnością charytatywną. Z rzeszy użytkowników, z których wielu zdało egzamin DI-1 17.11.2013, jedynie część była mocno aktywna. Szacuję, że na ponad 1000 opracowanych zadań z lat 2007-2013, ja sam zrobiłem ok. 60%, kolejne ok. 20% Rothbard, zaś pozostałe ok. 20% kilku użytkowników.
Rozwiązane zadanie zostały ukryte na forum bezpośrednie po egzaminie 30.04.2014, wraz z wprowadzeniem przez nas komercyjnej oferty DI-1, przy czym osoby aktywnie opracowujące rozwiązania tych zadań otrzymały odpowiednie uprawnienia i po dziś dzień mogą z tej pracy korzystać. Dodatkowo wszystkie osoby, które nam zaufały i wydały u nas pieniądze na Superpakiet DI-1 lub Kurs DI-1 (stacjonarny, online lub wideo), również otrzymały stosowne uprawnienia do korzystania z tych zasobów. Nie widzę najmniejszych powodów, by dzielić się owocami pracy naszego serwisu na zasadach charytatywnych - osobom, które nie wydały u nas choćby 1zł, a być może korzystają z oferty konkurencyjnych firm.

Pozdrawiam serdecznie i życzę Tobie powodzenia w podejściu do najbliższego egzaminu DI-1. :)

A.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu - 8 lata 2 miesiąc temu #6641 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin DI-1 - 20.03.2016

Jeśli chodzi o testy z prawa to nie jestem zbytnio nimi zainteresowany, bardziej mnie interesują niektore zadania historyczne w których jest coś do policzenia. Ale może jeszcze mi się je uda ugryźć samemu. To jak to jest z tymi testami z zeszłego roku i z tymi odpowiedziami do testu jesiennego z 2014 roku? Testu z wiosny na stronie KNF nie widzę, a odpowiedzi do ostatniego opublikowanego testu z 2014 roku brak.


Fakt, Komisja zaniedbała udostępnianie testów, a przecież ona jest oficjalnym ich źródłem... Wszelkie pytania z tym związane powinieneś kierować bezpośrednio do KNF...
Ostatnia8 lata 2 miesiąc temu edycja: admin od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #6650 przez Tomasz
Replied by Tomasz on topic Egzamin DI-1 - 20.03.2016
Wracając do poruszonego przeze mnie tematu opłaty. Kontaktowałem się dzisiaj z KNF i wygląda na to, że uda się zaliczyć wcześniejszą opłatę na poczet marcowego egzaminu. Zostałem poproszony o przesłanie potwierdzenia przelewu mailem oraz o złożenie wniosku o przystąpienie do marcowego egzaminu, dołączając do niego potwierdzenie wcześniejszego przelewu.

Mam jeszcze otrzymać mailowo potwierdzenie tego, że opłata została zaliczona na poczet marcowego egzaminu. Mimo wszystko, wydaje mi się, że ewentualne pozytywne rozstrzygnięcie będę zawdzięczał dobrej woli osoby, z którą się kontaktowałem, bo z tego co zrozumiałem, opłata powinna mi w takiej sytuacji przepaść.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.169 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.