MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Doradcę Inwestycyjnego, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/di/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Egzamin DI-1 - 20.03.2016

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu - 8 lata 1 miesiąc temu #6942 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin DI-1 - 20.03.2016

Witam. Mam pytanie dotyczące zadania 19. Czy jeżeli mowa jest w zadaniu że Janek na początku każdego miesiąca odkłada 50 zł to nie powinno się przyjąć że PV równe 50? co powinno skutkować odjęciem jednego miesiąca.
Drugie pytanie dotyczy zadania 63. Czy powinniśmy wykorzystać wzór na wartość PP = (Po-Pe)/(N+1) tj (42-33)/(2+1) co daje wartość PP na poziomie 3 zł?


Nie znam się na wzorach na PP - głowa nie śmietnik.

Logika wskazuje na to, że 42 = 33 + 2p.p. - czyli wychodzi 4,5.

Zauważ, że obecnie notowana akcja nie zawiera PP - ono pochodzi z wcześniejszej emisji.


Potwierdzam wzór PP = (Po-Pe)/(N+1)

Można to też udowodnić:
Pierwszy scenariusz. Kupujemy jedną akcje za 42 zł i przysługuje nam jedno prawo poboru, które możemy sprzedać za 3 zł, jak już będą notowane. Koszt zakupu jednej akcji wychodzi 39 zł.
Drugi scenariusz. kupujemy 2 prawa poboru po 3 zł i obejmujemy jedną po 33 zł. Koszt zakupu jednej akcji 39 zł.

Taka równość musi zawsze zachodzić.


A skąd wiesz, że kupując obecnie notowaną akcję - przysługuje Ci prawo poboru?

Zadanie do ew. odwołania. W zależności od interpretacji zadania, potencjalnie dobre odpowiedzi to B lub C.
Ostatnia8 lata 1 miesiąc temu edycja: admin od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #6943 przez Krzysztof Kawa
Replied by Krzysztof Kawa on topic Egzamin DI-1 - 20.03.2016
Ja raczej do przodu. Miałem margines 13 błędów, a z tych odpowiedzi wynika, że mam 5-6.
Za tę wiadomość podziękował(a): admin, Rothbard

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #6944 przez Oxy
Replied by Oxy on topic Egzamin DI-1 - 20.03.2016

Ja raczej do przodu. Miałem margines 13 błędów, a z tych odpowiedzi wynika, że mam 5-6.


Ja podobnie, margines błędu 17 a wg odpowiedzi 12.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #6946 przez Pawkamor
Replied by Pawkamor on topic Egzamin DI-1 - 20.03.2016
To jeszcze pytanie 88 czy nie powinna być odpowiedź A?Jeżeli wartość zmienności spada, to spaść powinna wartość opcji. Stąd też, czy przy innych czynnikach niezmienionych wartość obligacji nie powinna wzrosnąć?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #6951 przez Domek
Replied by Domek on topic Egzamin DI-1 - 20.03.2016
W kwestii zad 44. Obawiam, się że taka była intencja i nie ma błędu w zdaniu. Też myślałem że jest błąd, ale komisja po zadaniu im pytania w trakcie egzaminu powiedziała, że treść jest prawidłowa. Tak mi powiedziano.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #6954 przez ARTZAR
Replied by ARTZAR on topic Egzamin DI-1 - 20.03.2016
kiedy można wysłać do komisji maila z prośbą o podesłanie skanu karty odpowiedzi? teraz czy po wynikach

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #6955 przez minog
Replied by minog on topic Egzamin DI-1 - 20.03.2016
Dlaczego ktoś wspominał o anulacji 52? Treynor dla portfela rynkowego jest równoznaczy z z wyrażeniem (Rm - Rf), bo beta dla rynku wynosi 1. Potem robimy równanie Jensena: alfa jensena=Ri-CAPM i gdy opuszczamy nawias to pamiętamy o zmianie znaku i należy wtedy obliczyć (Ri-Rf) i podzielić przez betę i tak dla każdego. Jak już ktoś zauważył wcześniej bywały podobne zadania, więc warto mieć dobrze opanowane te wskaźniki Jensena, Treynora i Sharpe'a, bo często coś z tego jest, a nie jest to trudne.
Dla mnie trochę niejasne było zadanie dotyczące wartości obligacji callable (czyli na żądanie emitenta), mianowicie, co to znaczy, że zmienność rynkowych stóp procentowych się obniżyła? W jaki sposób mierzona? I skoro jest to zmienność, to jak często dochodzi do zmian stóp procentowych i w jakim kierunku to są zmiany? Jeśli jest to zmienność mierzona np. odchyleniem standardowym, to nie wiemy jakie były rynkowe stopy na podstawie których wykalkulowano to odchylenie standardowe. Może np. odchylenie standardowe w jakiejś tam skali się zmniejszyło, w porównaniu z innym, analogicznym okresem, ale być może w ostatnich okresach, w których było kalkulowane odchylenie standardowe stopy procentowe były stosunkowo wysokie, a np. wcześniej były bardzo niskie i te niskie zaniżają odchylenie, ale w ostatnich okresach stopy bardzo wzrosły? Uważam, że na podstawie samej zmienności, mierzonej np. odchyleniem standardowym, nie można podejmować decyzji inwestycyjnych i wpływać na cenę obligacji callable (mam oczywiście na myśli wpływanie na wartość poprzez popyt-podaż). Poza tym zabrakło założenia ceteris paribus, dlatego ja uważam, że prawidłowa odpowiedź to D (nie można określić kierunku zmiany wartości obligacji na podstawie podanych informacji). Ale to, że tak uważam nie znaczy, że tak jest, bo zapewne prawidłowa wg komisji to A.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #6956 przez Domek
Replied by Domek on topic Egzamin DI-1 - 20.03.2016
No właśnie pytanie 88, czy nie powinno być A?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #6957 przez jotuzet
Replied by jotuzet on topic Egzamin DI-1 - 20.03.2016

No właśnie pytanie 88, czy nie powinno być A?


Potwierdzam A

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #6958 przez Domek
Replied by Domek on topic Egzamin DI-1 - 20.03.2016

Ja raczej do przodu. Miałem margines 13 błędów, a z tych odpowiedzi wynika, że mam 5-6.


Ja podobnie, margines błędu 17 a wg odpowiedzi 12.



U mnie niestety "na styk"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.251 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.