MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Doradcę Inwestycyjnego, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/di/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Egzamin DI-2 - 12.01.2014r.

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #3109 przez admin
Egzamin DI-2 - 12.01.2014r. was created by admin
Krąży plotka, że egzamin DI2 odbędzie się 12.01.2014r. Zachęcamy do dyskusji na temat tego najbliższego egzaminu, wszystkie osoby, które pochodzą do niego, wahają się, lub planują podejść np. za 5 lat ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): Rothbard

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #3110 przez Rothbard
Replied by Rothbard on topic Egzamin DI-2 - 12.01.2014r.
Ja ze swojej strony proponuję osobom, które będą podchodziły do najbliższego DI-2 przejrzeć ciekawsze zadania z literatury, które niedawno zamieszczałem (głównie Hull): maklers.pl/forum/inne-di/151-najciekawsz...endowanej-literatury

Nie ukrywam, że kilka z nich jest dla mnie za trudnych na chwilę obecną, a jak wiemy bardzo dużo osób będzie podchodziło w najbliższym etapie do egzaminu, więc może istnieć pokusa wśród Komisji, aby dać bardzo trudny zestaw pytań.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #3111 przez piotrek-frost
Replied by piotrek-frost on topic Egzamin DI-2 - 12.01.2014r.
Jak zapatrujecie się na nauką MSR i MSSF? Osobiście planowałem przyjąć strategie każde zadanie na 51 pkt co odzwierciedlałoby się w pobłażliwym potraktowaniu tych standardów, ale rozwiązawszy póki co 3 testy historyczne mam wątpliwości czy I zadanie da radę zdać opierając się wyłącznie na sprawozdaniu finansowym

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #3123 przez Rothbard
Replied by Rothbard on topic Egzamin DI-2 - 12.01.2014r.

Jak zapatrujecie się na nauką MSR i MSSF? Osobiście planowałem przyjąć strategie każde zadanie na 51 pkt co odzwierciedlałoby się w pobłażliwym potraktowaniu tych standardów, ale rozwiązawszy póki co 3 testy historyczne mam wątpliwości czy I zadanie da radę zdać opierając się wyłącznie na sprawozdaniu finansowym


do egzaminu zostało tyle dni, że spokojnie można przestudiować po jeden MSSF/MSR dziennie, przy czym nie należy się zrażać ich obszernością, gdyż często najobszerniejsze są załączniki, a w nich bzdety przydatne księgowym, a nie doradcom inwestycyjnym, stąd sporą część poszczególnych MSR można pomijać. Kluczowe są oczywiście definicje i pierwsze paragrafy, w których poruszane są najistotniejsze rzeczy. Proponuję też zwyczajnie olać MSRy typu rolnictwo, hiperinflacja, czy podatek dochodowy. I nie zgłębiać się zbytnio w MSRy finansowe, gdyż duża część ich zawartości to zwyczajna rachunkowość instrumentów finansowych, a o to raczej nie zapytają. Tak mi się wydaje.

Po lekturze każdego MSR polecam czytać skrypt Deloitte i sprawdzać ile się pamiętało, korzystać z kolorowych markerów lub żółtych karteczek, co komu wygodnie.
Za tę wiadomość podziękował(a): wasyl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #3133 przez DawidGórzyński
Replied by DawidGórzyński on topic Egzamin DI-2 - 12.01.2014r.
skąd brać same teksty MSRów i MSSFów? do 1 etapu przeglądałem tylko totalne podstawy z jakiejś strony w necie gdzie wszystkie były pozrzucane do kupy. Ale to były teksty pierwotne, no i tu kolejne pytanie. Jak zapatrywać się na wszelkie aktualizacje i interpretacje MSRów? Z tego co zdążyłem się zorientować była tego cała masa, a tekstów ujednoliconych nie ma ;] Także na co zwrócić największą uwagę? I ostatnie - jak podejść do ustawy o rachunkowości. Tym razem trochę z dystansem czy jest równie ważna jak MSRy/MSSFy?

z góry dzięki! ;]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #3134 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin DI-2 - 12.01.2014r.

skąd brać same teksty MSRów i MSSFów? do 1 etapu przeglądałem tylko totalne podstawy z jakiejś strony w necie gdzie wszystkie były pozrzucane do kupy. Ale to były teksty pierwotne, no i tu kolejne pytanie. Jak zapatrywać się na wszelkie aktualizacje i interpretacje MSRów? Z tego co zdążyłem się zorientować była tego cała masa, a tekstów ujednoliconych nie ma ;] Także na co zwrócić największą uwagę? I ostatnie - jak podejść do ustawy o rachunkowości. Tym razem trochę z dystansem czy jest równie ważna jak MSRy/MSSFy?

z góry dzięki! ;]


W poniedziałek będę w bazie. Postaram się pomóc.
Za tę wiadomość podziękował(a): DawidGórzyński

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #3136 przez wasyl
Replied by wasyl on topic Egzamin DI-2 - 12.01.2014r.
Hej, są gdzieś jakieś wskazówki jak są oceniane zadania na 2 etapie?

Przykładowo zad. 4 z maja 2012 - policzenie dziennego odchylenia standardowego rynkowej stopy procentowej jest oceniane od 0 do 70 pkt. Jak dla mnie, to można je policzyć:

a) dobrze
b) źle.

czyli a-70 pkt, a b-0 pkt?

Czy istnieje taki klucz odpowiedzi, za co dają punkty (np. za metodę 40 pkt, a za wynik 30 pkt)?

Z góry dziękuję :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #3137 przez Rothbard
Replied by Rothbard on topic Egzamin DI-2 - 12.01.2014r.

Hej, są gdzieś jakieś wskazówki jak są oceniane zadania na 2 etapie?

Przykładowo zad. 4 z maja 2012 - policzenie dziennego odchylenia standardowego rynkowej stopy procentowej jest oceniane od 0 do 70 pkt. Jak dla mnie, to można je policzyć:

a) dobrze
b) źle.

czyli a-70 pkt, a b-0 pkt?

Czy istnieje taki klucz odpowiedzi, za co dają punkty (np. za metodę 40 pkt, a za wynik 30 pkt)?

Z góry dziękuję :)


Nie istnieją klucze, ale, wnioskując historycznie, Komisja docenia każdy przejaw inwencji własnej rozwiązującego, znajomość wzorów i zależności.
Często różne wyniki u różnych zdających owocują tym, że wszyscy oni zdali, bo wykazali się znajomością tematu/zależności, mimo że nie wszystko zrobili po akademicku.
Za tę wiadomość podziękował(a): wasyl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu - 10 lata 5 miesiąc temu #3142 przez admin
Ostatnia10 lata 5 miesiąc temu edycja: admin od.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roubini, DawidGórzyński

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #3143 przez DawidGórzyński
Replied by DawidGórzyński on topic Egzamin DI-2 - 12.01.2014r.
Dzięki! ;]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.168 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.