MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Rozważasz uzyskanie innych licencji/certyfikacji niż AFI/MPW/DI. Zachęcamy do dyskusji.

Co lepsze?

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #3171 przez lobuz
Co lepsze? was created by lobuz
Co lepsze?

1) MPW + DI + CFA + CAIA/CIIA
CZY
2) DI + MBA NA HARVARDZIE (oczywiście ucinam spekulacje, że to o mnie)

Stawiamy jakąś bardzo zdolną osobę, która ma predyspozycje, by osiągnąć obie ścieżki. Która jest dla niej lepsza?

Jestem tylko ciekaw. Wiem, że wszelkie tytuły nie zastąpią czystej, organicznej radości kierującej w stronę finansów, ale jeśli umiecie - wskażcie, która ścieżka jest bardziej perspektywiczna.

Zdarza się tak, że komuś może się "nie opłacać" iść na Harvard, bo zdobył już tyle tytułów, czy jest tak świetny w tym co robi, że z wyboru nie znajduje się na najznakomitszej uczelni?

Pozdrawiam, liczę na odzew!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #3172 przez lobuz
Replied by lobuz on topic Co lepsze?
Wystarczy napisać:
1 lub 2

:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #3188 przez sendoxxd
Replied by sendoxxd on topic Co lepsze?
Szczerze mówiąc nie mam porównania, ale wydaje mi się, że DI + MBA NA HARVARDZIE daje większe perspektywy ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu - 10 lata 4 miesiąc temu #3193 przez Rothbard
Replied by Rothbard on topic Co lepsze?
Obiektywnie rzecz biorąc to opcja nr 2. Jak się ma DI to wszystkie inne licencje są już spacerkiem. Harvard jest czymś unikalnym, tam jest bardzo indywidualne podejście do studenta.

Oczywiście też zależy gdzie chcesz pracować. Jeśli w USA/UE w asset management to lepiej mieć CIIA/CFA, bo to międzynarodowe odpowiedniki DI. Jeśli chcesz być profesorem/ministrem to Harvard.
Ostatnia10 lata 4 miesiąc temu edycja: Rothbard od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #3194 przez lobuz
Replied by lobuz on topic Co lepsze?
W London City w bankowości inwestycyjnej.

:lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • SebastianOlchawa
  • SebastianOlchawa Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Yupi Łipi Łipi Łipi - Kaiser Wilhelm
Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #3219 przez SebastianOlchawa
Replied by SebastianOlchawa on topic Co lepsze?

Obiektywnie rzecz biorąc to opcja nr 2. Jak się ma DI to wszystkie inne licencje są już spacerkiem. Harvard jest czymś unikalnym, tam jest bardzo indywidualne podejście do studenta.

Oczywiście też zależy gdzie chcesz pracować. Jeśli w USA/UE w asset management to lepiej mieć CIIA/CFA, bo to międzynarodowe odpowiedniki DI. Jeśli chcesz być profesorem/ministrem to Harvard.


A jak ktoś chciałby zostać kolejarzem wąskotorowym na Syberii to wtedy 1 czy 2?

Sprzedam Opla

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 3 miesiąc temu #3246 przez jason
Replied by jason on topic Co lepsze?
Ja mam nieco odmienne pytanie, w tym roku skończyłem studia (ekonomia), zrobiłem licencję mpw. W przyszłości chciałbym zostać zarządzającym funduszem inwestycyjnym bądź założyć własną firmę inwestycyjną, panie i panowie poradźcie mi co teraz powinienem robić, czego się uczyć aby za kilka lat dojść do tych wymarzonych stanowisk?

PS Obecnie dostałem pracę w sprzedaży w jednym z dm.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • SebastianOlchawa
  • SebastianOlchawa Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Yupi Łipi Łipi Łipi - Kaiser Wilhelm
Więcej
10 lata 3 miesiąc temu #3247 przez SebastianOlchawa
Replied by SebastianOlchawa on topic Co lepsze?
Myslę, że zrobienie DI nikomu jeszcze jakoś tam nie zaszkodziło...

Sprzedam Opla

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #3249 przez admin
Replied by admin on topic Co lepsze?

Ja mam nieco odmienne pytanie, w tym roku skończyłem studia (ekonomia), zrobiłem licencję mpw. W przyszłości chciałbym zostać zarządzającym funduszem inwestycyjnym bądź założyć własną firmę inwestycyjną, panie i panowie poradźcie mi co teraz powinienem robić, czego się uczyć aby za kilka lat dojść do tych wymarzonych stanowisk?

PS Obecnie dostałem pracę w sprzedaży w jednym z dm.


Ten DM gdzie pracujesz, ma też w swojej grupie kapitałowej TFI lub AM? Jeśli tak to dobrze, bo będzie możliwe ew. wewnętrzne przesunięcie. Jeśli pracujesz w DM, bez większych struktur, czy też wizji struktur AM/TFI, pomyśl o zmianie pracodawcy. Obecnie do zarządzania aktywami wbijają się ludzie z odpowiednimi znajomościami, lub doświadczeniem. Znajomości możesz wyrobić np. podczas pracy w danej instytucji, również na innym stanowisku (przesunięcie wewnętrzne). Pierwsze stanowiska jakie są to nie jest od razu zarządzanie aktywami (byłoby to strasznie nieodpowiedzialne, dać do zarządzania często gigantyczne aktywa, osobie bez doświadczenia), tylko analityczne.

Kilka lat na dojście do stanowiska zarządzającego aktywami to ambitny cel, własna firma inwestycyjna - na gruncie bieżacego prawa polskiego to jeszcze bardziej ambitny cel. KNF bardzo niechętnie wydaje licencje dla nowych firm inwestycyjnych.

Jeśli chodzi o papierki to rób CFA lub DI. DI jest potrzebny z uwagi na ustawodastwo, CFA jest często mocniej szanowany w Polsce w globalnych korporacjach, gdyż jest przez nie mocniej rozpoznawalny, ale nie daje uprawnień do zarządzania aktywami w Polsce. MPW daje Ci bardzo silną podstawę zarówno do DI1 jak i CFA1.
Ostatnia10 lata 3 miesiąc temu edycja: admin od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 3 miesiąc temu #3359 przez jason
Replied by jason on topic Co lepsze?
Praca w sprzedaży jest ciekawa ale niestety ciężko się przenieść do innego działu, przynajmniej u nas. Chciałbym się rozwijać w kierunku zarządzania ryzykiem walutowym, czy gdzieś w materiałach na di jest poruszany ten problem?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.261 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.