MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Chcesz podyskutować na tematy DI inne niż dotyczące egzaminów DI, oferty Maklers DI i rozwiązań zadań DI-1? Zachęcamy do dyskusji.

Czym nas może zaskoczyć Komisja na DI-2?

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #4347 przez Viaces
Replied by Viaces on topic Czym nas może zaskoczyć Komisja na DI-2?
Wystarczyło porównać Modified Duration. Jedynie gdzie można oskarżać komisję to tu, że Swap = Duration obligacji stałokuponowej - Duration obligacji zmiennokuponowej). W zadaniu podana była zerokuponowa!!!, ale z matematycznego punktu widzenia, nie godzi to w istote ryzyka swapu, wiec podsumowujac fajne zadanie (mi się bardzo podobało), przez ktore niestety niezdało sporo ludzi.

Ciekawe podejscie poprzez BPV (musze przejzec sie temu)

wysuwajcie swoje propozycje
gdzie nalezy spojrzec (co oczekujecie)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #4348 przez wasyl
Replied by wasyl on topic Czym nas może zaskoczyć Komisja na DI-2?
Nigdzie w zadaniu nie znalazłem informacji zerokuponowym swapie (takie swapy się zdarzają, ale chyba nie byłby przydatny do immunizacji tutaj (?) )

zmiennokuponowa część swapa ma duration równe 0,25 (do najbliższej płatności) Nie ma co tutaj wymyślać jakichś rewelacji chyba :)

do zadana 3 dorzucam greki przy wycenie drzewem. Pisał już o tym Rothbard w styczniu i myślę, że to może być dobry strzał również w sobotę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #4349 przez Viaces
Replied by Viaces on topic Czym nas może zaskoczyć Komisja na DI-2?
Wasyl, nie miałem na myśli zerokuponowe swapa (swap o jednzm pryepzwie (coś ala zerokuponowa obligacja) ma podobną strukturę co FRA's, zaś IRS replikuje się stałokuponową obligacją). Przepraszam, jeśli wporowadziłem w błąd. W każdym bądź razie mieliśmy zabezpieczyc 7 letnia obligacją zerokuponową, a nie stalokuponową (bo mielismy w portfelu 3 obligacje zerokuponowe, z czego 2 nam wygasły do momentu 3 roku). Dlatego IRS służył zabezieczeniu przepływów 7 leniej obligacji zerokupnowej (i tu można sie bylo czepiac, o ile mozna było) paru osobom uznano.

pozdrawiam

jeszcze mam pytanie do Ciebie Wasyl, chyba ktoś inny z forowiczów wie, na jakiej stronie książki Faboozzi znajdują się rozwiązania zadan? Mam nadzieje, że przyda się to jedynie na 3 etap, tego Wam i sobie życze,

Dziękuję Wszyskim z góry......

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #4350 przez adek
Mam Fabozziego z 2000r. i nie ma w nim rozwiązań, proponuję poszukać manual/solution do nowszego w ang. wersji.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #4351 przez admin
Replied by admin on topic Czym nas może zaskoczyć Komisja na DI-2?
POWODZENIA!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #4571 przez piotrek-frost
Replied by piotrek-frost on topic Czym nas może zaskoczyć Komisja na DI-2?

zad.2

Prawdopodobnie pojawi się zadanie ułożone w tradycyjny Gajdkowy sposób, model APV, model MM, może coś z DCF, a także oczywiście w osobnym podpunkcie IRR/NPV projektów do wyliczenia + możliwe, że analiza jakiejś maszyny. Tym razem nie spodziewam się opcji rzeczywistej (była ostatnio), ale jakby Gajdka chciał zaskoczyć, to może wrzucić np. drzewko decyzyjne, lub inne elementy modelu 2M w finansach przedsiębiorstw (warto spojrzeć na zad.2 z egzaminu DI-3 08.2013).


Gdzie w literaturze można znaleźć opis modyfikacji modelu dwumianowego takiego jak w zadaniu 2 DI3 08.2013?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #4572 przez admin
Replied by admin on topic Czym nas może zaskoczyć Komisja na DI-2?

zad.2

Prawdopodobnie pojawi się zadanie ułożone w tradycyjny Gajdkowy sposób, model APV, model MM, może coś z DCF, a także oczywiście w osobnym podpunkcie IRR/NPV projektów do wyliczenia + możliwe, że analiza jakiejś maszyny. Tym razem nie spodziewam się opcji rzeczywistej (była ostatnio), ale jakby Gajdka chciał zaskoczyć, to może wrzucić np. drzewko decyzyjne, lub inne elementy modelu 2M w finansach przedsiębiorstw (warto spojrzeć na zad.2 z egzaminu DI-3 08.2013).


Gdzie w literaturze można znaleźć opis modyfikacji modelu dwumianowego takiego jak w zadaniu 2 DI3 08.2013?


R.A. Brealey, S.C. Myers – „Podstawy finansów przedsiębiorstw. T.1 i T.2”, PWN 1999

Tom 2, nr str. około 1000.
Za tę wiadomość podziękował(a): piotrek-frost

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 5 miesiąc temu - 9 lata 5 miesiąc temu #5170 przez Rothbard
Replied by Rothbard on topic Czym nas może zaskoczyć Komisja na DI-2?
Podbijam temat, gdyż nieskromnie uważam że może się przydać zdającym jego pierwszy post (aczkolwiek fenomenalny zbiorek zadań z pochodnych oferowany przez maklers.pl znacząco bardziej wyczerpuje temat).

Na ostatnich dwóch DI-2 pojawił się motyw PVBP. Polecam przestudiować w Hullu "zarządzanie ryzykiem instytucji finansowych" strony 209 i 210, gdyż od tej strony BVP jeszcze nie było, a jest to dość ciekawe podejście. Również można się wstępnie zaznajomić z koncepcją key-rate duration, gdyż można w syntetyczny sposób dać zadanie, które będzie wyglądało podobnie - Jajuga s. 134 oraz kto ma dostęp to Fabozzi "Fixed income analysis" s. 204.
Ostatnia9 lata 5 miesiąc temu edycja: Rothbard od.
Za tę wiadomość podziękował(a): SebastianOlchawa

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #6477 przez Rothbard
Replied by Rothbard on topic Czym nas może zaskoczyć Komisja na DI-2?

- uwzględnienie basis risk (s. 103), uwzględnienie convenience yield, cost of carry, etc. (s. 79)


Ze słuchów, które mnie doszły to kolejny "trafiony - zatopiony" - mam nadzieję, że skorzystano z mojej listy przed egzaminem.

Ale jeszcze trochę wątków do zadania nr 3 pozostało nieskalanych pytaniem egzaminacyjnym

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 5 dni temu #8169 przez jason
Replied by jason on topic Czym nas może zaskoczyć Komisja na DI-2?
Mam prośbę, aby ekipa z Maklers wrzuciła swoje typy czym nas może zaskoczyć komisja w zadaniu 5.

Ostatnio to zadanie mnie pogrążyło dlatego myślę, że nie tylko mnie przyda się lepsze przygotowanie do tego zadania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.154 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.