MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Maklera Papierów Wartościowych, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/mpw/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Egzamin MPW - 23.10.2016.

Więcej
7 lata 7 miesiąc temu #7486 przez Bernard Madoff
Replied by Bernard Madoff on topic Egzamin MPW - 23.10.2016.
Witaj, jak chcesz pomocy przy ustalaniu kursow i strategiach, to podbijaj śmiało. Chętnie pomogę, a przy okazji sam będę mógł utrwalić wiedzę. Pozdro

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 7 miesiąc temu - 7 lata 7 miesiąc temu #7489 przez pavel54
Replied by pavel54 on topic Egzamin MPW - 23.10.2016.

A jak Wam ogólnie idą przygotowania? Jakie działy najmniej przerobione? U mnie najgorzej ze strategiami inwestycyjnymi i ustalaniem kursów.

U mnie prawo kuleje mocno..
Część matematyczną egzaminu przerabiałem i wszystko wydawało się w miarę jasne, ale już pozapominałem i będę musiał powtórzyć, tak samo z ustalaniem kursów.

Edit: choć wiem że prawdopodobieństwo jest znikome to zadam na wszelki wypadek pytanie, wybiera się ktoś może samochodem na ten egzamin z okolic Rzeszowa, tak w promieniu ~50 km ?
Ostatnia7 lata 7 miesiąc temu edycja: pavel54 od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 7 miesiąc temu #7490 przez robsonik125
Replied by robsonik125 on topic Egzamin MPW - 23.10.2016.

A jak Wam ogólnie idą przygotowania? Jakie działy najmniej przerobione? U mnie najgorzej ze strategiami inwestycyjnymi i ustalaniem kursów.


Mi w zasadzie pozostał już tylko proces utrwalania wiedzy. Ogrom materiału zmusza do systematycznego powtarzania sobie wiadomości i w chwili obecnej na to kładę największy nacisk. Mam nadzieję że Komisja okażę się nie być złośliwa w kwestii układania pytań, zwłaszcza z prawa. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 7 miesiąc temu #7492 przez Narsil
Replied by Narsil on topic Egzamin MPW - 23.10.2016.

Witaj, jak chcesz pomocy przy ustalaniu kursow i strategiach, to podbijaj śmiało. Chętnie pomogę, a przy okazji sam będę mógł utrwalić wiedzę. Pozdro


Generalnie mój problem z ustalania kursów polega na wyuczeniu tabelek łączenia zleceń z SZOGa i widełek statycznych oraz porządnego przeczytania browna, ale na bank się zglosze przy jakiś wątpliwościach ;)

A jak Wam ogólnie idą przygotowania? Jakie działy najmniej przerobione? U mnie najgorzej ze strategiami inwestycyjnymi i ustalaniem kursów.

U mnie prawo kuleje mocno..
Część matematyczną egzaminu przerabiałem i wszystko wydawało się w miarę jasne, ale już pozapominałem i będę musiał powtórzyć, tak samo z ustalaniem kursów.


U mnie własnie na odwrót - nie wiem czemu, ale lepiej czuje się z prawa niż z części pozaprawnej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 7 miesiąc temu #7496 przez pavel54
Replied by pavel54 on topic Egzamin MPW - 23.10.2016.
Z cyklu pytań technicznych:
1) na tym egzaminie dają jakieś czyste kartki (tyle, że ich nie braknie) żeby można na nich było rozwiązywać zadania + test + totolotek i potem test można wziąć ze sobą + zapisywane rozwiązania ?
2) zdarza się żeby Komisja dokładała parę minut do tych 3 godzin, czy tam jest wszystko co do sekundy liczone i jak zegar wybije to trzeba bezwzględnie odłożyć długopisy ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 7 miesiąc temu - 7 lata 7 miesiąc temu #7498 przez Paweł Strzyżewski
Replied by Paweł Strzyżewski on topic Egzamin MPW - 23.10.2016.
Narsil ta tabelka z SZOGa jest według mnie też nieczytelna. Polecam wyciągnąć wnioski z niej i napisać na kartce:

WLA + MWW+ WUJ = NIE
PKC + MWW = NIE
... itd.

Moim zdaniem tak łatwiej zapamiętać :)
Ostatnia7 lata 7 miesiąc temu edycja: Paweł Strzyżewski od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 7 miesiąc temu #7499 przez Bernard Madoff
Replied by Bernard Madoff on topic Egzamin MPW - 23.10.2016.
Albo zawiesić nad łóżkiem. A poważnie, ja tabelkę z SZOGu ogarnąłem w jedno popołudnie, nie jest taka straszna - bez przesady ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 7 miesiąc temu #7501 przez Narsil
Replied by Narsil on topic Egzamin MPW - 23.10.2016.
To fakt, nie jest jakaś strszanie trudna do ogarnięcia. Mój problem polega na tym, że odczuwam już taką psychiczną blokadę do przyswojenia nowych wiadomości. Obecnie robie sobie kilkudniową przerwę i po niej spróbuje zaatakować kursy ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #7511 przez #.
Replied by #. on topic Egzamin MPW - 23.10.2016.

Witam wszystkich, mam pytanie nt. książki Tuzimka/Szablewskiego. Dysponuje ktoś z Was może skrinami stron, które obowiązują na egzaminie?

Pozdrawiam.


Z tego co wiem to obowiązuje cała.
Skanów nie mam, nie chciałbym też zachęcać do zdobywania książki z nielegalnych źródeł ;) ale jeśli się zdecydujesz na taki ruch to powinieneś znaleźć bez problemu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #7512 przez #.
Replied by #. on topic Egzamin MPW - 23.10.2016.
Czy ktoś mógłby mi na szybko podać główne różnice między zleceniami cross a transakcjami pakietowymi?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.190 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.