MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Maklera Papierów Wartościowych, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/mpw/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Egzamin MPW - 23.10.2016.

Więcej
7 lata 8 miesiąc temu #7437 przez bartic90
Replied by bartic90 on topic Egzamin MPW - 23.10.2016.
Hej,

Dla upewnienia się :whistle: ,

W przypadku przemnożenia i otrzymania kursu 129,78 - zaokraglamy tak samo jak w przypadku widełek i kurs otwarcia następnego dnia wyniesie 129,75 ?

Ślę ukłony,
Za tę wiadomość podziękował(a): Narsil

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 7 miesiąc temu #7444 przez Sylwia_C
Replied by Sylwia_C on topic Egzamin MPW - 23.10.2016.
Ponieważ już nie jest dostępna na KNF polecana przez nich literatura, to czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy ta którą znalazłam na tej stronie jest kompletna?

Literatura podstawowa:
1. E.F. Brigham, L. C. Gapenski – "Zarządzanie finansami. T.1 i T.2”, PWE 2000
2. J. Gajdka, E. Walińska – "Zarządzanie finansowe: teoria i praktyka. T.1 i T.2”, FRR 2000
3. E.J. Elton, M.J. Gruber - "Nowoczesna teoria portfelowa i analiza papierów wawrtościowych", WIG PRESS 1998
4. F. Fabozzi – "Rynki obligacji: analiza i strategie”, WIG PRESS 2000
5. J.C. Hull – "Kontrakty terminowe i opcje: wprowadzenie”, WIG PRESS 1999
6. R. Haugen - "Teoria nowoczesnego inwestowania", WIG PRESS 1996
7. K. Jajuga, T. Jajuga "Inwestycje: instrumenty finansowe, aktywa niefinansowe, ryzyko finansowe, inżynieria finansowa", PWN 2008
8. F.K. Reilly, K.C. Brown - "Analiza inwestycji i zarządzanie portfelem T.1 i T.2", PWE 2001
9. M. Sobczyk - "Matematyka finansowa. Podstawy teoretyczne, przykłady, zadania", PLACET 2001
10. Szablewski A., Tuzimek R. (red.) - "Wycena i zarządzanie wartością firmy", POLTEXT 2005
11. M.R. Tyran - "Wskaźniki finansowe", Dom Wydawniczy ABC 1999
12. B. Lisiecka-Zajac, E. WaliŃska, J. Hryniuk - "Komentarz do znowelizowanej ustawy o rachunkowości", FRR 2002
13. Praca zbiorowa pod redakcja G. K. Świderskiej i W. Wiecława – „Sprawozdania finansowe bez tajemnic. Rachunkowość finansowa w praktyce” Wydanie trzecie, MAC, Difin 2008
Literatura dodatkowa:
1. M. Capiński, T. Zastawniak – “Mathematics for Finance: An Introduction to Financial Engineering” (2nd Edition), Springer 2010
2. A. Cwynar, W. Cwynar – “Zarządzanie wartością spółki kapitałowej. Koncepcje – systemy – narzędzia”, FRR 2002
3. F. Fabozzi – „Bond Markets, Analysis and Strategies” (7th Edition), Prentice Hall 2009
4. F. Fabozzi, F. Modigliani – “Foundations of Financial Markets and Institutions” (4 th Edition), Prentice Hall 2009
5. J.C. Hull – „Fundamentals of Futures and Options Markets” (7th Edition), Prentice Hall 2010
6. J.C. Hull – “Options, Futures and Other Derivatives” (7th Edition), Prentice Hall 2008
7. F.K. Reilly, K.C. Brown – “Investment Analsis and Portfolio Management” (9th Edition), South-Western College Pub 2008

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 7 miesiąc temu #7445 przez Narsil
Replied by Narsil on topic Egzamin MPW - 23.10.2016.
Tak, jest kompletna ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): Sylwia_C

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 7 miesiąc temu #7448 przez Narsil
Replied by Narsil on topic Egzamin MPW - 23.10.2016.
Czym różni się jednostka indeksowa od kontraktu na indeks?
Czy usunięcie z SZOGu tabelki dotyczącej jednostek indeksowych spowoduje to, że nie pojawią się pytania związane z nimi?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 7 miesiąc temu - 7 lata 7 miesiąc temu #7450 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW - 23.10.2016.

Czym różni się jednostka indeksowa od kontraktu na indeks?
Czy usunięcie z SZOGu tabelki dotyczącej jednostek indeksowych spowoduje to, że nie pojawią się pytania związane z nimi?


Jednostka indeksowa to taki coś w stylu kontraktu futures nigdy nie wygasającego.

Nie ma w SZOG na miesiąc przed egzaminem = nie obowiązuje / nie istnieje / nie będzie testowana. Tradycyjnie - miesiąc przed egzaminem zrobimy podsumowanie zmian w przepisach prawa.
Ostatnia7 lata 7 miesiąc temu edycja: admin od.
Za tę wiadomość podziękował(a): Narsil

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 7 miesiąc temu - 7 lata 7 miesiąc temu #7470 przez pavel54
Replied by pavel54 on topic Egzamin MPW - 23.10.2016.
Cześć, uczycie się dokładnie art. 110a - art. 110zh ustawy obrocie instrumentami finansowymi ?
art. 110zi - art. 110zzh nie obowiązują skoro wchodzą w życie 9.10.2016r. ? :)
Ostatnia7 lata 7 miesiąc temu edycja: pavel54 od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 7 miesiąc temu #7471 przez Bernard Madoff
Replied by Bernard Madoff on topic Egzamin MPW - 23.10.2016.
Witaj, stan prawny obowiązuje na miesiąc przed egzaminem - bez stresu. Zwyczajowo na miesiąc przed maklera udostępnia wykaz zmian ;) Widzę, że już stresik przed egzaminowy jest ? Życzę Tobie i Sobie (tez) powodzenia !
Za tę wiadomość podziękował(a): pavel54

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 7 miesiąc temu #7472 przez pavel54
Replied by pavel54 on topic Egzamin MPW - 23.10.2016.
No jest stresik, rozmiary części prawnej mnie trochę rozwaliły :sick:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 7 miesiąc temu #7473 przez Bernard Madoff
Replied by Bernard Madoff on topic Egzamin MPW - 23.10.2016.
No jest tego w opór ;) Ja staram sie codziennie cos czytać, bo jak odlozylem ustawę o obrocie to po miesiącu juz zapomniałem jakies szczególiki, wiedza nie uzywana umyka.
Robię dużo notatek z hasłami, żeby na szybko przypominać sobie co, gdzie i jak ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 7 miesiąc temu #7474 przez pavel54
Replied by pavel54 on topic Egzamin MPW - 23.10.2016.
No jasne, ja na razie jestem na takim etapie w którym przeczytałem po razie 17 najważniejszych aktów prawnych i mniej więcej sobie wszystko pozakreślałem, starając się ująć te najważniejsze kwestie które są opisane w ustawach, żeby to potem łatwo odnaleźć :lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.181 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.