MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Maklera Papierów Wartościowych, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/mpw/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Egzamin MPW - 23.10.2016.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #7567 przez Bernard Madoff
Replied by Bernard Madoff on topic Egzamin MPW - 23.10.2016.
Prosto elegancko, mam nadzieje, że nie będzie zaskoczenia na egzaminie ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #7568 przez Narsil
Replied by Narsil on topic Egzamin MPW - 23.10.2016.
Całkiem dobrze. Mam nadzieje, że komisja zapomni o istnieniu UoR i ropozrządzonkach :whistle:

A tak na serio, optowałby ktoś na jakieś spotkanie przy piwie w sobotę przed egzaminem?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #7569 przez Bernard Madoff
Replied by Bernard Madoff on topic Egzamin MPW - 23.10.2016.
Pzred egzaminem to chyba nie jst najlepszy pomysł, bo na jednym z reguły się nie kończy ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #7570 przez #.
Replied by #. on topic Egzamin MPW - 23.10.2016.
Mam pytanie. Może to i nie jest kluczowa kwestia, ale dlaczego w rozporządzeniu o rekomendacjach jest inna definicja inspektora nadzoru niż w rozporządzeniu ws. warunków technicznych?
Jedna mówi, że to kierownik komórki nadzoru wewnętrznego, a druga, że kierownik komórki nadzoru zgodności z prawem. O co tu chodzi?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #7571 przez sebastian
Replied by sebastian on topic Egzamin MPW - 23.10.2016.
To są różne odpowiedzialności. Wraz z wdrożeniem regulacji MiFID zaistniała konieczność wydzielenia w firmach inwestycyjnych czterech systemów wewnętrznych:
1. Systemu kontroli wewnętrznej
2. Systemu audytu wewnętrznego
3. Systemu zarządzania ryzykiem
4. Systemu nadzoru zgodności działalności z prawem.

Ta ostatnia funkcja pełniona jest w instytucjach finansowych przez tzw. oficerów compliance. Natomiast w naszych regulacjach wewnętrznych tzn. w ustawie o obrocie i rozporządzeniach pozostawiony został (trudno powiedzieć celowo czy przez przypadek) pewien margines dowolności jeżeli chodzi o umiejscowienie w strukturze organizacyjnej firmy inwestycyjnej tych stanowisk i związanych z nimi odpowiedzialnościami. W każdym razie to czym napisałeś nie jest niespójnością przepisów ale zaakcentowaniem konieczności funkcjonowania w firmach inwestycyjnych takiej komórki organizacyjnej jak komórka odpowiadająca za compliance.
Za tę wiadomość podziękował(a): #.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #7575 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW - 23.10.2016.
MAKLERS.PL ŻYCZY POWODZENIA NA EGZAMINIE I TRZYMA ZA WAS KCIUKI! :)

Bezpośrednio po egzaminie, zachęcamy do przysłania skanu zestawu nr 1 na mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i przystępujemy do rozwiązywania zadań.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #7577 przez Bernard Madoff
Replied by Bernard Madoff on topic Egzamin MPW - 23.10.2016.
Póki, co nie dziękuję ;) Jeśli trafi mi się jedynka, to zaraz po egzaminie wyśle, chyba, że inny zestaw tez wchodzi w gre.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #7579 przez #.
Replied by #. on topic Egzamin MPW - 23.10.2016.
Czy wysłał już ktoś skany pierwszego arkusza?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #7580 przez Narsil
Replied by Narsil on topic Egzamin MPW - 23.10.2016.
A jak wrażenia? Dla mnie kosmos.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #7581 przez Bernard Madoff
Replied by Bernard Madoff on topic Egzamin MPW - 23.10.2016.
Powinno być, ok. Mnie zaskoczyły tylko pytania z rozporządzenia w sprawie szczegółowych zasad rachunkowości banków, dawno nie było a tymczasem chyba 3 się pojawiły. Mam do siebie tylko pretensję, ustawy o rachunkowości dobrze nie przeczytałem, te pytania musiałem ominąć. Czekam na zestaw pierwszy i wstępne rozwiązania, wtedy będę spał spokojnie, albo i nie. Jednak najgorzej nie było.

No i jeszcze wzór na prawo poboru, no tego się nie spodziewałem, a zupełnie z głowy mi wypad ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.163 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.