MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Maklera Papierów Wartościowych, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/mpw/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Egzamin MPW - 20.03.2016

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #7069 przez mart.
Replied by mart. on topic Egzamin MPW - 20.03.2016

Witam,

mam takie pytanie/prośbę. Zdobyłem 154 pkt. także nie za wiele zabrakło. Zastanawiam się czy pisać odwołanie. Czy znaleźliście może jakieś zadania w teście, które można by podważyć. Teoretycznie w mojej sytuacji wystarczyłyby dwa. Z góry dziękuję za odpowiedź.


Tomku,

Przykro mi, odwrócenie tego wyniku (154pkt) na pozytywny w ramach odwołań jest praktycznie niemożliwe. Komisja MPW od 5 testów nie uznała żadnego zadania w wyniku odwołań, mimo że odwołania były bardzo dobre, a same zadania niejednoznaczne lub błędne. Taka polityka... Moim zdaniem pozostaje walka w kolejnym terminie.

To co ważnego warto zrobić, to wysłanie maila do KNF z prośbą o przesłanie skanu karty swoich odpowiedzi (wraz z podaniem nr rejestru) i dogłębne przeanalizowanie wszelkich popełnianych przez siebie błędów.

Głowa do góry! Październik 2016 będzie Twój! :)


cześć,
czy przy poprzednim terminie egzaminu (październik 2015) dwa pytania nie zostały jednak anulowane? Może jest jakaś nadzieja mimo wszystko na odwołanie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu - 8 lata 1 miesiąc temu #7070 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW - 20.03.2016

Witam,

mam takie pytanie/prośbę. Zdobyłem 154 pkt. także nie za wiele zabrakło. Zastanawiam się czy pisać odwołanie. Czy znaleźliście może jakieś zadania w teście, które można by podważyć. Teoretycznie w mojej sytuacji wystarczyłyby dwa. Z góry dziękuję za odpowiedź.


Tomku,

Przykro mi, odwrócenie tego wyniku (154pkt) na pozytywny w ramach odwołań jest praktycznie niemożliwe. Komisja MPW od 5 testów nie uznała żadnego zadania w wyniku odwołań, mimo że odwołania były bardzo dobre, a same zadania niejednoznaczne lub błędne. Taka polityka... Moim zdaniem pozostaje walka w kolejnym terminie.

To co ważnego warto zrobić, to wysłanie maila do KNF z prośbą o przesłanie skanu karty swoich odpowiedzi (wraz z podaniem nr rejestru) i dogłębne przeanalizowanie wszelkich popełnianych przez siebie błędów.

Głowa do góry! Październik 2016 będzie Twój! :)


cześć,
czy przy poprzednim terminie egzaminu (październik 2015) dwa pytania nie zostały jednak anulowane? Może jest jakaś nadzieja mimo wszystko na odwołanie?


Marto,

KNF nie uznał żadnego odwołania MPW od... 5 testów. Ostatnie uznane zadanie pochodziło z kwietnia 2013...

Ostatnio - 1 zadanie KNF anulował bezpośrednio po egzaminie (z DOL).

Na tą chwilę nie widziałem żadnego zadania nadającego się do odwołania z bieżącego egzaminu.
Ostatnia8 lata 1 miesiąc temu edycja: admin od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #7072 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW - 20.03.2016
Jeszcze odnośnie odwołań. Nie chodzi mi o to by Was kompletnie do odwołań zniechęcić, ale raczej urealnić oczekiwania. Niestety na MPW, Komisja robi wszystko co może by nie przyznać się nawet do oczywistego błędu. Tutaj ew. na siłę można się czepiać ew. zadań z dolnymi widełkami, lub z rynkiem giełdowym/pozagiełdowym. Tylko, że szansa na uzyskanie uznania odwołania do konkretnego zadania przez Komisję pozostaje bardzo mała. Tym samym - w tym roku zwyczajnie nie organizujemy Chmury MPW...

Zupełnie inaczej wygląda sprawa odwołań w przypadku egzaminu DI-1. Komisja DI-1 znacznie chętniej przyznaje się do błędu i uznaje sensowną i logiczną argumentację odwołujących się kandydatów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #7075 przez Ignacy Budkiewicz
Replied by Ignacy Budkiewicz on topic Egzamin MPW - 20.03.2016
Ja również dziękuję za pomoc i gorąco polecam materiały maklers.pl. Miałem 164 pkt. i podchodziłem 3-ci raz.
Za tę wiadomość podziękował(a): admin

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #7077 przez Kijaszek
Replied by Kijaszek on topic Egzamin MPW - 20.03.2016
Poprosze o bardzo dokladne instrukcje co nalezy czynic by zostac wpisany na liste mpw

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #7078 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW - 20.03.2016

Poprosze o bardzo dokladne instrukcje co nalezy czynic by zostac wpisany na liste mpw


To procedura urzędnicza:

1. Egzamin - był
2. Wyniki egzaminu - był
3. Wysłanie do osób, które zdały egzamin zaświadczenia o zdaniu egzaminu wraz z informacją odnośnie dodatkowych drobnych opłat administracyjnych (łącznie ok. 30zł za wydanie papierowej licencji i wpis na listę + 50zł na zaświadczenie o niekaralności) oraz wniosku o wpis na listę MPW (taki sam jest tutaj: www.knf.gov.pl/dla_rynku/egzaminy/Makler...iny/wnioski_mpw.html - patrz ostatni wniosek)
4. Jak to do Was dojdzie, to trzeba wypełnić wszystko, opłacić dołączyć zaświadczenie o niekaralności i wysłać do KNF.
5. KNF weryfikuje wnioski i sprawdza człowieka i jeśli wszystko jest ok, to wpisuje na listę MPW.
6. Po kilku tygodniach przychodzi listem poleconym na Wasz adres korespondencyjny papierowa licencja.

Cały proces trwa obecnie nawet 3 miesiące... Od momentu wpisu na listę (ostatnio jest po ok. 2 miesiącach od egzaminu) możecie używać tytułu "Makler Papierów Wartościowych".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #7082 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW - 20.03.2016
Oczywiście zachęcamy do skorzystania z naszej oferty w procesie przygotowań do egzaminu DI :)

www.maklers.pl/di

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #7085 przez BSD84
Replied by BSD84 on topic Egzamin MPW - 20.03.2016

Wszystkim, którzy zdali serdecznie gratuluje, a tym którym sie nie udalo, życze powodzenia w pazdzierniuku. Mam natomiast pytanie- powiedzcie szczerze (Ci, którzy zdali) ile zajeła Wam nauka na egzamin i czy mieliscie wczesniej jakies podstawe, czy siadaliście do materiałów Maklers jako "świeżaki" w tematyce rynków finansowych. Z góry dziękuje i pozdrawiam :)


To bylo moje drugie podejscie.
Matme juz znalem, bo przerabialem na studiach. Ale musialem sobie wszystko przypomniec. Wiecej niz 5 bledow na probnych nie robilem. Prawo to czarna magia. Nigdy nie mialem prawa, nawet na studiach (tzn nie chodzilem na zajecia). Uczylem sie lacznie 4 miesiace. 2 za pierwszym i 2 za drugim podejsciem. 2 tygodnie przed wolne od pracy i opor nauka. Na matme poswiecilem lacznie miesiac i tydzien, na prawo reszta. Najpierw czytanie a potem powtarzanie zaznaczonych czesci. Poza tym wszystkie testy 2010-2015 na tiptop.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #7104 przez Piotr
Replied by Piotr on topic Egzamin MPW - 20.03.2016
Czy jest sens pisać CV chociaż wciąż czekam na papiery od KNF?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #7105 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW - 20.03.2016

Czy jest sens pisać CV chociaż wciąż czekam na papiery od KNF?


Najbezpieczniej do czasu wpisu na listę MPW przez KNF zrobić wpis w CV:

"zdany egzamin na Maklera Papierów Wartościowych. Oczekuje na wpis na listę MPW." Tytułem MPW masz prawo posługiwać się od momentu wpisu na listę MPW (w wersji elektronicznej: www.knf.gov.pl/dla_rynku/egzaminy/index.html).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.189 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.